Skocz do zawartości
lechu

Aiptasia-chemia czy natura?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aiptasiami.Jakiś czas temu dokupiłem kilka kilogramów skały z drugiej ręki, niestety były na niej aiptasie.Nie chciałem używać chemii, w związku z czym nabyłem 2 krewetki wurdemanni, jednak mam je od 3 tyg.i nie wykazują zainteresowania aiptasiami.Tydzień temu dokupiłem copperband i dalej nic.Żyjątka czują się dobrze, ale aiptasi nie tykają.Stąd moja prośba o radę czy mam dalej czekać, czy jednak kupić chemię? Baniak ma 240 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Brzydalka wpucić. Wytnie wszystko w pień. Nawet jak nie będzie chciał wcinać na początku, to po 1,5-2 miesiącach nagle zacznie wszystko znikać.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli krewetki maja dostep do innego pokarmu ktorynp idzie dla ryb czy korali to duze prawdopodobienstwo ze beda leniuchwac.

Najczesciej tez dzialaja w nocy wiec moze to kwestia czasu zanim zauwazysz poprawe.

Chelmon natomiast jak sie z nie nie bierze to tzn ze ze jest zestresowany. W malym akwarium czy z innymi rybami to standart prawdopodobne.

Jezeli przezyje i troche sie oswoi z otoczeniem bedzie je skubal, zaczynajac od najmniejszych do najwiekszych - nauczy sie.

Problem tylko ze nie sama Aiptasia Chelmon zyje i keidey sie skonczy...... :(

Kiedy wprowadziles krwewetki i rybe, jak dlugo juz czekasz na efekt?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.