Skocz do zawartości
psyco

Jaka pompa do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to lepiej kup jakiś używany odpieniacz , zaoszczędzisz kasy i nerwów.Nie tędzy droga.A tak przy okazji zrobiłem ostatnio dla kolegi z forum odpieniacz wewntrzny wieszany i do każdej części jest dostęp, odpieniacz jest całkowicie rozbieralny więc nie wiem o co chodzi z tym co piszesz.

Erni ale kino...Czytam ten temat i leże ze śmiechu...ale plusa za chęć niesienia pomocy powinieneś dostać.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Nie chciał bym kolegi psyco zniechęcać ale trochę ma za małe pojęcie jak działa odpieniacz a o reszcie nie wspomnę, ale prawda chciałem pomóc.Jednak bardziej opłaciło by się zrobić malutki odpieniacz z strzykawek lub nawet kupić małego miniflotorka i go obciąć.

Do takiego małego akwariumu jak ma kolega 64L to nawet nie musiał by mieć odpieniacza .Wystarczyły by same podmiany i kaskada np.z siporaxem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego małego akwariumu jak ma kolega 64L to nawet nie musiał by mieć odpieniacza .Wystarczyły by same podmiany i kaskada np.z siporaxem .

ot to cała filozofia małych zbiorników....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Większość ludzi z małymi baniaczkami sama sobie komplikuje sprawę , a nie lepiej prościej?

Nie twierdzę że odpieniacz w małej nano rafce jest zbędny ale jak już ma być to jakiś malutki i dobry .

Fajne robił Tomko do kaskad z strzykawek i sporo ich działa :thumbup: .

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tą szponte ze strzykawkami nie powiem bardzo fajna, powiem więcej mam nawet filtr FNZ-3 :D ale teraz moje pytanie: Co lepsze prowizorka odpieniacza w kaskadzie czy prowizorka odpieniacza na pompie ? Ja odpowiedź znam i Wy chyba też. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas na prawdę mi pomogliście! A teraz już konkrety, załączam chyba ostateczną wersje odpieniacza ;) i proszę o pomoc przy doborze pompy, kandydaci to:

Aquarium Systems Maxi-Jet MJ 500 - ok 70 zł

Tunze - Silence -ok. 119 zł, czym się rózni ten za 199 od tego za 199,50 :p na reefshopie ? :D

Hydor - Pico Evolution 400 - 36 zł

Hydor - Pico Evolution 1000 - 52 zł

Chyba zaczynam już świrować bo tak się zastanawiam że na części tych obiegowych pomp nie mogę się dopatrzeć miejsca na moją rurke z powietrzem czyżby to oznaczało że sam będe musiał zrobić <_<

E:

Jest jeszcze drugi powód dla którego odpieniacz na pompie, kaskada się nie zmieść :) albo będzie z przodu... co wyklucza z miejsca :D

Tak przemyślałem na szybko i najlepsze wyjście wydaje mi się kupić 2 pompy Pico Evolution 400 z powodu dużych możliwości kalibracji woda/powietrze oraz cena albo Pico Evolution 1000 cena, rozmiar, moc.

post-20128-0-79837800-1379857208_thumb.jpg

Edytowane przez psyco (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Teraz to pojechałeś , jeszcze te skałki i absorbery w odpieniaczu.....Jesteś nieżle zakręcony :evil: .

Ja tego w ogóle nie widzę, sorry ale dalej nie za bardzo wiesz o co chodzi. Odpieniacz to jedno , przerobienie pompy przypuszczam że też będzie sporym wyzwaniem bo trzeba przerobić wirnik na igiełkę lub mesh i zrobić zwężkę.

Ale jeśli jesteś uparty to kombinuj tylko najpierw zanim zaczniesz zamawiać osprzęt to zasięgnij więcej wiedzy.Powodzenia tyle z mojej strony :thumbup: .Przypuszczam że nikt nie poda ci na tacy gotowego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale erni ma całkowitą rację - mało lub nic nie wiesz.

Żeby nie było, że tylko paplam to:

- Twoje pompy to pompy obiegowe, a Ty potrzebujesz pompę igiełkową (lub mesh) ewentualnie wiedzę jak przerobić zwykłą pompę na igłę. (AHA, żadna z tych pomp nie zassa wody, czyli na wtępie błąd w rozumowaniu.

- kup sobie odpieniacz RESUN sk-300 - taki za 99zł. Zupełnie wystarczy do 64 litrów, nauczysz się na czym cały ten pic polega.

pozdrawiam

Edytowane przez waldek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie zgaśiliście :D wracam do lektury i rozmyślań :p projektu jeszcze nie porzucam, zobaczymy jak to będzie ... w sumie ten resun fajnie wygląda, dziwne że wcześniej sam nie znalazłem czegoś takiego, widocznie słabo szukałem albo skupiłem się na czym innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go kupisz i nie znajdziesz nic na temat jego tuningu to pisz na PW - pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Tu nie chodzi o to by kogoś zgasić tylko doradzić lepsze rozwiązanie.Jeśli chcesz budować odpieniacz a zadajesz banalne pytania i nie masz pojęcia jak do końca to działa , jak się reguluje , jaka pompa to lepiej odpuścić i posłuchać kolegów.

Spokojnie możesz prowadzić takie akwarium bez odpieniacza , lub kupić gotowy , może i chiński ale każdego da się podrasować by lepiej pienił .Kolega Waldek zaoferował ci pomoc w podrasowaniu Resuna i raczej w tym kierunku powinieneś iść.Z czasem dowiesz się praktycznie jak to działa i będziesz mógł spróbować sił z diy. Na razie kup gotowy .Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.