Skocz do zawartości
Fok

Rowa mi się nie kręci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem filtr przepływowy od kolegi z forum i mam z nim mały kłopot. Filtr dokładnie taki:http://nano-reef.pl/topic/58185-s-filtr-przeplywowy/#entry584486

Mój problem polega na tym iż filtr mam na trójniku z obiegówki nj3000 i "na pusto" lub z węglem bardzo ładnie kręci i przepływ jest ok. Natomiast gdy zasypię mu 100ml rowy lub sillicarbon filtr się zapycha i przepływ jest kropelkowy. Jako uszczelnień używam gąbek do filtrów Di. Mam pytanie jak u was to wygląda z tym kręceniem Rowy.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już miejsca na pompę więc musi być zasilane obiegiem


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie phosphate minus (to to samo) nie kreci sie, tylko delikatniutko sie podnosi. Nie stosuje gabek.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zatrzymuje złoże w filtrze. Przecież jak nie dam gąbek to rowe będę miał w akwarium....


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grawitacja


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zatrzymuje złoże w filtrze. Przecież jak nie dam gąbek to rowe będę miał w akwarium....

wyrzuć gąbki

ustaw mały przepływ i zwiększaj, aż rowa delikatnie będzie "bulgotać" na jej powierzchni

na wylocie możesz dać skarpetę co by wyłapywała ewentualnie coś co z filtra wyskoczy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tym filtrem jaki kupiles mozesz miec problem bo z tego co widac na fotce on nie ma zaworu do regulacji przeplywu. Mozna to robic na pompie , ale pompy nie chcesz wiec de facto nie masz kontroli przeplywu.... a powinno sie to robic jak gaber napisal, od malego albo nawet zerowego przeplywu i stopniowe otwieranie zaworu zeby ten przeplyw zwiekszac.

Rozwiazanie ew. jest takie zeby rowe wsypac do skarpety i umiescic w filtrze. Tez bedzie dzialac adsorber. Spotkalem sie z opinia , ze tak nawet lepiej bo wtedy woda tylko oplywa rowe i nie nastepuje scieranie sie materialu, ktore pojawia sie kiedy on sie porusza.

Albo po prostu dodaj zawor kulowy na wejsciu filtra. :)

Edytowane przez kaziko (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawór możesz dać na bypasie, niekoniecznie na pompie - ja tak mam i unosi leciutko zawartość filtra, gąbki już dawno wyrzuciłem bo zatykało je i przepływ praktycznie był zerowy


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go miałem zasilany z obiegowej,ale zaworek regulacyjny miałem i mam nadal.Rowa raczej nie powinna się kręcić a raczej lekko poruszać.Wszelkie gąbki u mnie w każdym filtrze,które miałem nie zdawały nigdy egzaminu i leciały do kosza,prędzej czy później się zapychały.Jak wyregulujesz lekko to fajnie się będzie poruszać a 100ml to malutko bo on ma pojemność 500ml.Jeśli nawet wpadnie do sumpa to co to ma za znaczenie,niech sobie leży a przy okazji czyszczenia sumpa odessiesz razem z syfkiem z dna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiem pomp꠨ydor 600l/h i powiem szczerze nie daje rady rowa si꠮awet delikatnie nie gotuj꠪ak bycie pomp꠰roponowali. Gbki wycignem.

Wysane z mojego HTC One przy uyciu Tapatalk now Free

Edytowane przez Fok (wyświetl historię edycji)

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie wierzyć że ta 600l nie potrafi nawet zapełnić filtra wodą jeśli jest położony 10 cm nad taflą

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalk now Free


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.