Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ten temat miałem na myśli w pierwszym poście.

Dzięki Debora, obecnie jesteś moim jedynym Dewanagari (Guru) w tym temacie :thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomina mi to trochę ozdoby z piaskowca do słodkowodnych zbiorników , pewnie drogie .

Tu się możesz ostro zdziwić

żywej lub suchej skały potrzebujesz na 500 l - 50-60 kg czyli 1500 lub 2200 zł

za syntetyk 600-800 zł + 150 za siporax

dla mnie skal syntetyczna jest dla osób, które nie chcą mieć zbiornika zagraconego, ale z przemyslana konstrukcją dla korali i przestrzennego

nie wspomnę już o tym, że nie tniemy "rafy" czy tej żywej czy tez tej martwej

Mój następny baniak będzie oparty o syntetyk+siporax (teraz żywa 30 kg (reszty ze 100 kg się pozbyłem+siporax 18l) / 600 l wody netto

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, też bardzo mnie to nęci ale powiedzcie czy zamawiać "Coś pod swoje akwa" czy też gotowe produkty, które później "sklejacie"?

Czy skała Aquaforest "wstawiacie" po kilku dniach od zalania czy niemal natychmiast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamówiłem pod większy baniak aquaroche z allegro dokładnie to http://allegro.pl/skala-aquaroche-box-17-kg-i3701545654.html i jestem zaskoczony wielkością tego kartonu - jest wielki, bo ceramika jest lekka.

Czym sklejać ceramikę - na kartonie mam napisane "kleić sylikonem do akwariów" (przetłumaczone) nie ma nic o cementach, ceresitach. Tak więc?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę jeśli ktoś jeszcze nie czytał

Ceramika powstaje w procesie wypalania

a produkt o nazwie skała syntetyczna uzyskuje się poprzez wysuszenie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamówiłem pod większy baniak aquaroche z allegro dokładnie to http://allegro.pl/sk...3701545654.html i jestem zaskoczony wielkością tego kartonu - jest wielki, bo ceramika jest lekka.

Nie miałem nigdy syntetyka w ręku a ciekawi mnie stosunek wagi do wielkości. Mógłbyś zważyć jeden z kawałków i podać jego wymiary ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a produkt o nazwie skała syntetyczna uzyskuje się poprzez wysuszenie

Hej,Luft a moglbys sprecyzowac? wysuszenie czego? bo temat mnie intereuje.Pozdr. sorki za brak polskich znkow ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,Luft a moglbys sprecyzowac? wysuszenie czego? bo temat mnie intereuje.Pozdr. sorki za brak polskich znkow ;}

hej

mogę odpowiedzieć tylko słowami jakie mi przekazano

"skała syntetyczna swym składem odzwierciedla skład chemiczny naturalnej skały koralowej"

i to co napisałem wyżej - skała nie jest wypalana.

Co więcej wiem, to że jest bardzo porowata i przepuszcza wodę, gdy jest w stanie suchym. Dzięki temu potrafi dwukrotnie po "namoczeniu" podwoić swą wagę

Bardziej nie chcę się rozwodzić, gdyż mogę popełnić gafę, a to nie byłoby dobre. Więcej zapewne mógłby powiedzieć sam producent

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nic na ten temat nie pisze. Wie ktoś może jaka cena tej skały ? Tylko nie piszcie że trzeba pisać do AF bo jak za każdym razem co bym chciał kupić miał bym pisać do producenta to nie było by to za fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda że nic na ten temat nie pisze. Wie ktoś może jaka cena tej skały ? Tylko nie piszcie że trzeba pisać do AF bo jak za każdym razem co bym chciał kupić miał bym pisać do producenta to nie było by to za fajne.

Nie rozumiem Cię, nie chce Ci się napisać do producenta a piszesz na forum - jaka to różnica? Najlepiej i najprościej przecież pytać u źródła a Ty masz o tyle komfortowa sytuację że producenta masz na forum ;)

Prościej naprawdę się nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy syntetyka w ręku a ciekawi mnie stosunek wagi do wielkości. Mógłbyś zważyć jeden z kawałków i podać jego wymiary ?

Akurat pochowałem do kartona bo klecę szafkę , jutro coś strzelę

A co do suszonej skały syntetycznej, podobnej do siporaxu - może to suporeks - beton komórkowy. Czyli można sobie wyrzeźbić coś w suporeksie dremelkiem i voila skała syntetyczna, bez wypalania :)

O tak:


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Nie rozumiem Cię, nie chce Ci się napisać do producenta a piszesz na forum - jaka to różnica? Najlepiej i najprościej przecież pytać u źródła a Ty masz o tyle komfortowa sytuację że producenta masz na forum ;)

Prościej naprawdę się nie da ;)

A ty piszesz do każdego producenta jak chcesz coś kupić ? No i co że jest na forum ? Pewnie nie tylko ja chciał bym wiedzieć coś więcej a wystarczy że ktoś z AF napisze jak sprawa wygląda i nie będzie problemu ( przecież jest na forum :)) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty piszesz do każdego producenta jak chcesz coś kupić ? No i co że jest na forum ? Pewnie nie tylko ja chciał bym wiedzieć coś więcej a wystarczy że ktoś z AF napisze jak sprawa wygląda i nie będzie problemu ( przecież jest na forum :)) Pozdro

Oj niepotrzebnie się zaraz złościsz, wystarczyło by gdybyś przeczytał temat z linku jaki na początku dała Debora, tam masz wszystko opisane i przez użytkowników i przez producenta i nawet odnośnie ceny znajdziesz wzmiankę. I powiem Ci szczerze że faktycznie nie piszę do każdego producenta ale do tego akurat pisałem i za każdym razem dostałem konkretną odpowiedz ;)

EDIT:

Żeby było jeszcze prościej to połączyłem tematy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niepotrzebnie się zaraz złościsz, wystarczyło by gdybyś przeczytał temat z linku jaki na początku dała Debora, tam masz wszystko opisane i przez użytkowników i przez producenta i nawet odnośnie ceny znajdziesz wzmiankę. I powiem Ci szczerze że faktycznie nie piszę do każdego producenta ale do tego akurat pisałem i za każdym razem dostałem konkretną odpowiedz ;)

EDIT:

Żeby było jeszcze prościej to połączyłem tematy ;)

Nie złoszczę się. Jeśli cię uraziłem przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złoszczę się. Jeśli cię uraziłem przepraszam.

Absolutnie nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A ty piszesz do każdego producenta jak chcesz coś kupić ? No i co że jest na forum ? Pewnie nie tylko ja chciał bym wiedzieć coś więcej a wystarczy że ktoś z AF napisze jak sprawa wygląda i nie będzie problemu ( przecież jest na forum :)) Pozdro

W tym przypadku warto napisac do producenta, ponieważ cena jest uzależniona od konstrukcji.

czas oczekiwania na tą chwile, ze wzgledu na kolejkę, z tego co rozmawiałem wynosi 2-3 miesiace

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........czas oczekiwania na tą chwile, ze wzgledu na kolejkę, z tego co rozmawiałem wynosi 2-3 miesiace

pozdr

No to mnie pocieszyłeś ta informacją. Może małe chińskie rączki trzeba zatrudnić :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do okresu oczekiwania na konstrukcję pod wymiar do zbiorników ,to wynosi on obecnie ok. 6 tygodni . Z uwagi na duże zamówienia dla klientów instytucjonalnych okres oczekiwania jest tak długi.Jeżeli chodzi o samą skałę to od złożenia zamówienia do 14 dni.

Za te nieudogodnienia przepraszamy.

Po Nowym Roku skałę będzie można nabyć w na teranie Polski w wybranych sklepach detalicznych .

W razie pytań zapraszamy na info@aquaforest.eu .


Join-AF-Facebook-Group_PL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pochwale, ze paczka ze skala jest wlasnie w drodze do mnie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wysylka do UK. Skala robiona pod wymiar baniaka na zamowienie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaforest a co to znaczy , ze jest robiona pod wymiar zbiornika?? Chodzi o wilekosc czy jest juz sklejona??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.