Skocz do zawartości
SunRose

chemiclean a odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

stosowalem chemiclean i nie moge ustawic odpieniacza skrecilem go a dalej przelewa kubek co robic?

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowalem chemiclean i nie moge ustawic odpieniacza skrecilem go a dalej przelewa kubek co robic?

dużo było na forum o tym...zaraz modzi na pewno podadzą linki... :police:

ale

producent mówi o wyłączeniu odpieniacza....

ja za przykładem wielu zdejmowałem kubek - odpieniacz miał swoją funkcję napowietrzajaca wodę...a piany było pół sumpa...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwygodniej zdjąć kubek. Chemiclean tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kuracji, po wlaczeniu odpieniacza (albo zalozeniu kubka) odpieniacz wyleje okolo 20% wody, ktora musisz zastapic swieza solanka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi odpieniacz po kuracji przelewa pojemność tylko kubka. Ja zawasze po kuracji otwieram przepływ wody przez odpienniacz maksymalnie, jednoczesnie skręcając powietrze tak by odpieniacz odpieniał powiedzmy na mokro. Po chwili siada i popuszczam dopływ powietrza, powtarzam czynność do momentu otwarcia całkowitego przepływu powietrza. Nastepnie po trochu skręcam przepływ wody przez odpieniacz. W ten sposob odpieniacz wraca do prawidlowej pracy w kilka godzin wylewając kubek lub półtora. Mam nadzieję że napisałem zrozumiale. :)

po kuracji, po wlaczeniu odpieniacza (albo zalozeniu kubka) odpieniacz wyleje okolo 20% wody, ktora musisz zastapic swieza solanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest wyraźnie napisane, że odpieniacz należy wyłączyć na 48 godzin kuracji i zrobić 20% podmiany. Następnie kolejne 48 godzin nie uruchamiać odpieniacza. Łącznie odpieniacz jest więc wyłączony przez 4 doby.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, odpieniacz niech lepiej chodzi ale 4 doby kubek out, niech napowietrza, w sumpie zrobi sie mega suchapiana ze bedzie mozna kulki lepic:)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy włączenie odpieniacza nawet ze zdjętym kubkiem zamiast napowietrzania wody brzęczykiem nie powoduje mimo wszystko wytrącania chemicleanu z wody do tej piany właśnie? W instrukcji wyraźnie jest napisane, żeby używać napowietrzaczy, a nie odpieniacza ze ściągniętym kubkiem. Gdyby producent uznał, że tak może być to chyba by to w instrukcji napisał? Ciekawy jestem, jak wy to stosujecie? I dlaczego za wszelką cenę włączacie odpieniacz zaraz po podmianie, jak w instrukcji jest napisane, żeby jeszcze kolejne 48 godzin pozostawał wyłączony?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zdławić pompę - tzn. wodę - ja zakładam taki bajer na wlot wody i nie cała godzinka i odpieniacz pracuje normalnie

musisz dobrać jakąś pierdółkę która to zdławi kawałek rurki lub coś innego :)

Daniel

Cud ! panie cud ! jeśli taką pierdółką uspokajasz odpeniacz po chemiclanie w godzinę ! no chyba że odpieniacz jest ze 100 razy za mały ???!!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego gaszę reefbosterm wywali może jak wstanie z półtora kubka .

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.