Skocz do zawartości
barnaba

Mój pierwszy reefmax - Barnaba

Rekomendowane odpowiedzi

Glony skutecznie załatwi Borsuk (Siganus vulpinus) i Salarias fasciatus. Niestety musisz się liczyć z tym, że dodanie dwóch kolejnych, większych ryb bardzo obciąży tak mały zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony skutecznie załatwi Borsuk (Siganus vulpinus) i Salarias fasciatus. Niestety musisz się liczyć z tym, że dodanie dwóch kolejnych, większych ryb bardzo obciąży tak mały zbiornik.

Borsuk do Reefmaxa??? Nad Salariasem bym się zastanawiał bo dość spory rośnie ale z borsukiem to naprawdę grubo pojechałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Reefmaxie miałem Borsuka i Salariasa i nie było problemu, ale na tak mały zbiornik to rozwiązanie tymczasowe. Kupując je, wiedziałem, że niedługo zrobię przesiadkę na większe. Teraz pływają w nowym, większym baniaku (260l + sump) i mają się całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w teście saliferta jest jedna fiolka z takim o to napisem

"standard check solution KH/ALK; 6,7dKH=2,40 meq/l

wczoraj KH miałem 7 wlałem tego troszkę i dziś jest 8,9 czy może ktoś wie czy jest to uzupełnienie KH i ewentualnie w jakich proporcjach to podawać wczoraj wlałem na czuja

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To preparat o określonym KH. Możesz nim sprawdzić czy test jest dokładny oraz w którym momencie tzn. po jakim zabarwieniu próbki odczytywać wynik. Na Twoim miejscu nie dolewałbym tego do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie niebieskiej diody w pokrywie czy jeżeli świeci 24 h ma to jakiś negatywny wpływ na zbiornik i obsadę.

Czy w swoich zbiornikach też jej używacie

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska dioda to oswietlenie nocne i jest potrzebne żeby zwierzaki sie nie stresowały i nie wyskakiwały po zgaszeniu światla (ale ty masz zakryte więc nie wyskoczą). Na rafie nie panuje całkowita ciemnośc i to jest taka imitacja światła księżycowego...absolutnie nie szkodliwe, wręcz potrzebne.

Pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie,pewnie tak,jak u wiekszosci,niebieska dioda swieci sie caly czas,ale ze stwierdzilem,ze jest zdecydowanie za jasna,zakleilem ja mleczna tasma samoprzylepna i tasme zamalowalem jeszcze ciemnoniebieskim markerem.Teraz jest elegancko,dioda daje tylko leciutka poswiate :).

baszurek nadaje mobilnie...(bez polskich znakow - krzakom po edycji mowimy stanowcze:NIE)...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki zrobię tak jak zrobił to Baszurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Mam mały problem z doborem świetlówek wypisałem rodzaje tylko nie za bardzo wiem która z którą będzie fajnie grała więc prośba o radę bardziej doświadczonych kolegów poniżej wykaz nawet cenowo są niedrogie

SYLVANIA MARINESTAR 15000k

SYLVANIA GROLUX 8500K

SYLVANIA CORALSTAR 20000k

SYLVANIA AQUASTAR 10000K

SYLVANIA AQUACLASSIC 5000K

pozdrawiam

7912_8134.png

Edytowane przez barnaba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie...5000 i 8500 k ja bym sobie odpuścił. Reszta to kwestia gustu i tego co Ci się podoba, 10000k to do życia i karmienia, niebieskie bardziej do wyciągnięcia kolorów. Musisz poeksperymentować trochę i zobaczyć co Ci bardziej odpowiada.

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będą dostępne świetlówki Pacyfik-Sun,może któres z nich Ci dopasują.

Chyba że potrzebujesz je na wczoraj,to polecam taki zestaw,Ati Coral plus,Aquablue special i Blue plus.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piasku pojawiły mi się polany zielonego glonu

czy ten węgiel coś na to poradzi nigdzie nie mogę znaleźć opisu

Vertex ROX 0.8 Activated Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel nic nie zmieni. Daj zdjęcia to będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej ROWAphos poradzi na te glony, ale najbardziej ślimaki wszelkiego rodzaju glonożerne, Co do świetlówek popieram to co pisał Peniek. ATI są bardzo dobre.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na piasku pojawiły się glony spore dywany podobne do cyjano i pęcherzyki powietrza.odessałem trochę tego jadę na soli aquaforest

tydzień temu dałem phosphate minus.Podmiana wody co tydzień ok.5-7 litrów.

Pytanie;Czy zaciemnienie zbiornika pomoże w likwidacji glonów? 7912_8134.png

post-21921-0-14651700-1386519470_thumb.jpg

post-21921-0-65991400-1386519483_thumb.jpg

post-21921-0-99562100-1386519499_thumb.jpg

Edytowane przez barnaba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło a co najlepsze po zaciemnieniu zbiornika błaznowi znikły białe kropki z pyska i skrzeli. Zaciemniłem zbiornik na dwie doby bo nie miałem sarca na dłużej. Uważaj na ryby u mnie babka wyskoczła do pierwszej komory panela i nie przeżyła niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to zielone to jakaś odmiana dino

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam nie czytając w ogóle tematu: akwarium na suchej skale, lane były bakterie, wódka i inne wynalazki? Jeśli się mylę, to bardzo przepraszam.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie rzecz ujmując wszystko odstawiłem ok 1.5 miesiąca i jadę na soli aquaforest priobiotycznej i zwykłej na przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.