Skocz do zawartości
kosciej72

Odpad z RO/DI jak wykorzystać

Rekomendowane odpowiedzi

Po osmozie idzie ogromny litraż w kanał

czy ktoś ma pomysł jak go wykorzystać

pozdrawiam

Edytowane przez kosciej72 (wyświetl historię edycji)

QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi zimne kąpiele może zlewać do wanny :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mialem dolewke bezposrednio z ro. sciek zanim trafil w kanal lecial poprzez trojdrozny elektrozawor sterowany termoregulatorem .robil runde przez 20m wezyka zwinietego w spirale i zanurzonego w sumpie. efekt byl rewelacyjny. bo wieksza temperatura to wieksze parowanie. czyli czesciej sie zalaczala dolewka. czyli czestrze przepuszczanie ziemnej wody przez spirale. bez wzgledu na upaly nigdy nie przekroczylem 25.8 st w akwa.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się kiedyś budował zrobiłbym oddzielny zbiornik na taką wodę i wykorzystywałbym ją do np. spłukiwania toalety czy podlewania kwiatków:) Podobno są ludzie którzy wykorzystują do tego deszczówkę.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyj sobie samochod, wymocz nogi, albo podlej kwiaty...

dziękuję za odpowiedź

a czy ktoś zbadał tą wodę po RO wywalana do kanału czy ona jest lepsza od kranówy


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza od kranówy- pojęcie bardzo względne.

Ja do miski łapie odpad RO, kilka wizyt w toalecie i miska pusta.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo podlej kwiaty !!!!

moja małżonka ma około 150 róż w ogrodzie

i mam jej powiedzieć umyj nogi , wymyj samochód ,

dziękuje za takie merytoryczne odpowiedzi


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się kiedyś budował zrobiłbym oddzielny zbiornik na taką wodę i wykorzystywałbym ją do np. spłukiwania toalety czy podlewania kwiatków:) Podobno są ludzie którzy wykorzystują do tego deszczówkę.

Mam taką samą myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi, super pomysł. jak zmienię lokalizacje zbiornika na pewno wykorzystam.

kolega w systemie, którego w pełni w tej chwili nie opiszę, podawał wodę ściekową pod ciśnieniem ponownie na filtr ro. nie pamiętam czy w systemie były dwa filtry ro. mało tego, wodę z podmian w słodkim zbierał i również filtrował przez filtr osmotyczny. co jakiś czas jedynie podmieniał część wody w zbiorniku zrzutu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomm sam nie wiesz co za co odppowiadasz

pytaniw wrac DO KOŻW=ENI


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kościej, o co chcesz dopytać lub czego nie rozumiesz to uściślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo podlej kwiaty !!!!

moja małżonka ma około 150 róż w ogrodzie

No widzisz?

Znalazles sposob na zuzycie ... ;)

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kościej, nalej sobie do szklaneczki coś, co lubisz wypić, jak się spinasz...

bez napitki tego nie rozbierzesz...

"System stałej podmiany wody z odzyskiem" (w zbiorniku słodkowodnym)- projekt kolegi eMWu

zaczerpnięty z forum poznańskiego WTMA (dominują tematy słodkie).

Miłej lektury.

http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/archive/index.php?thread-2169.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem powyższy link. Według mnie to gra nie warta świeczki. Pompa elektryczna, a do tego zużycie prefiltrów i membrany.

Teraz mam do Was pytanie: czy obserwujecie wskazania wodomierza w mieszkaniu w czasie pobierania wody przez osmozę? Zakładam, że w tym momencie woda nie jest pobierana do innych celów. Co dzieje się z Waszymi licznikami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut wody z membrany u mnie idzie bezpośrednio w skalniak - filtr mam w piwnicy do skalniaka ok 7 m węża przez okno. Wszystkim to pasuje :) a najbardziej roślinom na skalniaku - najprawdopodobniej z powodu większego "zanieczyszczenia" wody ze zrzutu (woda na zrzucie ma większe wskazania na TDS'ie niż woda prosto z instalacji). Jedynie na zimę prze pierwszymi mrozami przepinam zrzut w kanał :) co by lodowiska nie zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

projekt kolegi eMWu jest dla mnie jednym z najciekawszych diy z którym w mojej przygodzie z akwarystyką się spotkałem. czy chodzi tutaj głównie o oszczędność wody i energii? myślę, że po prostu chciał stworzyć coś nowatorskiego i ułatwiającego mu życie. zapewne miał wielką satysfakcję jak podłączył ostatni kabel do prądu otworzył zawory i woda popłynęła. akwarystyka jedynie dla nielicznych, ma sens ekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.