Skocz do zawartości
SunRose

w ktorym miejscu filtr.z biopaletami

Rekomendowane odpowiedzi

w ktorym miejscu powinien w sumpie stac filtr z biopaletami i gdzie woda z wylotu z filtra powinna byc wsadzona . czy pompa z filtra ktory zasysa wode powinien byc przy wylocie z odpieniacza a woda z filtra wyplywajaca przy pompie obiegowej ?

n488.jpg

Ja mam to tak rozwiazane zapomnialem narysowac pompy obiegowej ale jest w przegrodzie z filtrem z biopaletami.

Ja mam to tak rozwiązane czy to jest dobrze zrobione czy źle ??

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to tak rozwiazane,pompa zasysa wodę ze spływu bo tak tak jest ustawiona po splyw ,z filtra z biopelletami woda leci odrazu do odpieniacza i tak tez rozwiazalem problem z dodatkowym zasilaniem odpieniacza,nie mam juz ze spływu tylko pompka przez filtr do odpieniacza.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasys wody raczej bez różnicy skąd, ważne aby woda wypływająca z filtra była

przy pompie zasilającej odpieniacz, czyli odwrotnie jak napisałeś

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli przed odpieniacz? a ja dałem na koniec.

Czyli ciągnie z odpieniacza, i dalej do baniaka.

Czy są różne możliwości czy " gafa" ?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest proponowane przez producentów by wylot był przy odpieniaczu.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest proponowane przez producentów by wylot był przy odpieniaczu.

czyli dobrze mam to zrobione tak jak na rysunku tak ? wode zasysa do filtra a wylatuje woda przed wlotem wody do odpieniacza ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli dobrze mam to zrobione tak jak na rysunku tak ? wode zasysa do filtra a wylatuje woda przed wlotem wody do odpieniacza ?

Tak jak teraz napisałeś jest dobrze bo w pierwszym poście masz odwrotnie.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to teraz ....

Na stronie piszą żeby umieścić wylot wody przed odpieniaczem czyli chodzi raczej o to by wylot wody z filtra z biopalletami byl przy obiegowej pompie bo jezeli bakterie gromadza sie w filtrze i wyplywaja wraz z woda z wylotu filtra to jak skieruje wylot z filtra do wlotu odpieniacza to bedzie wyrzucac bakterie do kubka tak ? Wiec jest to bez sensu chyba ? Bakterie ktore nagromadza sie powinny do zbiornika glownego poprzez pompe wplywac i neutralizowac no3 i po4 a jezeli sie myle to prosze mnie wyprowadzic z bledu ...


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle. Bakterie maja działać w filtrze a ich nadmiar wylatujacy z filtra ma od razu wyrzucić odpieniacz. A dlaczego? Dlatego, ze wylatujace z filtra bakterie maja juz wbudowane w siebie NO3 i PO4 wiec po co Ci one w systemie skoro wlasnie to ma wylądować w kubku odpieniacza. Bardziej lopatologicznie nie potrafię :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale biopalety są miejscem na którym osadzają się bakterie i tam żerują, woda przepływając przez filtr przechodzi przez bakterie, które "oczyszczają" ją i żywią się. One nie wylatują i rozpuszczają się w odpieniaczu tylko (dosłownie) siedzą na tych "kulkach", a wylot jest w kierunku odpieniacza bo inaczej miałbyś trochę brązowego nalotu który się uwalnia z filtra z biopaletami, a tak nalot jest usuwany przez odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOCIO Dzięki za ten post. Teraz i ja zrozumiałem w 100% taki sposób montażu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale biopalety są miejscem na którym osadzają się bakterie i tam żerują, woda przepływając przez filtr przechodzi przez bakterie, które "oczyszczają" ją i żywią się. One nie wylatują i rozpuszczają się w odpieniaczu tylko (dosłownie) siedzą na tych "kulkach", a wylot jest w kierunku odpieniacza bo inaczej miałbyś trochę brązowego nalotu który się uwalnia z filtra z biopaletami, a tak nalot jest usuwany przez odpieniacz.

"Troche" pomieszales. Wiec skoro bakterie nie wylatuja to z czego niby złożony jest ten Twoj "nalot".


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to nie jest idealne wytłumaczenie ale nalot będzie po części z tych bakterii i od ścierania się "kulek", jeśli prąd wody jest za mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje gitara

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale biopalety są miejscem na którym osadzają się bakterie i tam żerują, woda przepływając przez filtr przechodzi przez bakterie, które "oczyszczają" ją i żywią się. One nie wylatują i rozpuszczają się w odpieniaczu tylko (dosłownie) siedzą na tych "kulkach", a wylot jest w kierunku odpieniacza bo inaczej miałbyś trochę brązowego nalotu który się uwalnia z filtra z biopaletami, a tak nalot jest usuwany przez odpieniacz.

Jak dla mnie, to są niezbyt dobre rozwiązania.

wydawało mi się, że z tym wszystkim chodzi o to, aby jak najlepiej oczyścić wodę.

a wychodzi na to, żeby jak najbardziej odciążyć odpieniacz?.

Nie podoba misie to !!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej metodzie chodzi o to, żeby namnażać bakterie, które wbudowują w siebie azot i fosfor i usuwać je z systemu za pomocą odpieniacza. Zamysł ten sam co w refugium, hodujemy glony i na bieżąco usuwamy z refugium wraz z azotem i fosforem, który w siebie wbudowany. Pelletki to dodatkowy pokarm dla bakterii, żeby szybciej się rozmnażały. Nie zależy nam na wprowadzeniu bakterii do akwarium. Idealnie byłoby, żeby 100% które wyleciało z filtra na pellety było usunięte przez odpieniacz a woda była transporterem azotu i fosforu do filtra.

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić, może te bakterie mają jednak jakąś robotę w akwarium.

Pozdrawiam Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej metodzie chodzi o to, żeby namnażać bakterie, które wbudowują w siebie azot i fosfor i usuwać je z systemu za pomocą odpieniacza. Zamysł ten sam co w refugium, hodujemy glony i na bieżąco usuwamy z refugium wraz z azotem i fosforem, który w siebie wbudowany. Pelletki to dodatkowy pokarm dla bakterii, żeby szybciej się rozmnażały. Nie zależy nam na wprowadzeniu bakterii do akwarium. Idealnie byłoby, żeby 100% które wyleciało z filtra na pellety było usunięte przez odpieniacz a woda była transporterem azotu i fosforu do filtra.

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić, może te bakterie mają jednak jakąś robotę w akwarium.

Pozdrawiam Marek (z telefonu)

Zgadza się,wyżej już to też zostało napisane tylko inaczej.Ja mam pompkę,która zasysa wodę do filtra z komory pompy obiegowej a wylot z filtra skierowany jest w pobliżu wlotu do pompy odpieniacza i z tym ostatnim to jest zalecenie producenta.Niby lepiej by ten filtr nie był zasilany z spadu wody z komina bo wtedy do niego wszystko będzie wpadać,ale z drugiej strony w moim przypadku mam polimery XL,czyli to są duże kawałki i musi być silny przepływ wody więc cała drobnica,jedzenie i detrytus i tak przez ten filtr swobodnie przeleci i zostanie skierowane do odpieniacza więc chyba wywalę u siebie tą pompkę.Warunek to żadnych sitek i gąbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie :) potrzebny był taki temat :) Teraz przynajmniej wiem że mam na 100% dobrze to zrobione . Dziękuje wszystkim za odpowiedzi w tym temacie ;) Teraz tylko czekać na efekty.


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Delteca APF 600 i zasilam go bezpośrednio z pelletek. Pompka ładuje wodę do filtra pellet a wypływ z niego jest na stałe wpuszczony do body APF-a. Nie potrzebuję dzięki temu dodatkowej pompki a i przepływ wody przez filterek odpowiada temu jaki zaleca producent dla odpieniacza - ok 800 l/h. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem bo calutka woda z pellet trafia do odpienka.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cała woda z pallet leci do odpieniacza, ale Marku nie wiem czy to dobry pomysł żeby zasilać filterek z zrzutu.

Jednak ten syfek może się zbierać na twoich paletach, oklejać je. Zawsze gdzieś tam na stuku jednej palety z drugą wciśnie się kawałek syfu lub pozostałości po pokarmie.

Ale to są moje przemyślenia, mogę byś w błędzie.

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.