Skocz do zawartości
sivczenko

Dino a podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam pytanko odnośnie podmiany wody a raczej na razie jej brak .Ponieważ walcze teraz z dino i przyjąłem walke metodą że to przeczekam i leje tylko biodigesta ograniczam białe światło ,nie podmieniam wody i czekam...... aż samo zejdzie. Po wielu razach czytania wątków związanych z dino tych postów wszystkich forumowiczów to tak jak tylu ich jest to tyle opinii :( Tak jak napisałem ja będę czekał i żadnej chemii !!! A chodzi mi o to jak długo mogę nie podmieniać wody w baniaku a kiedy w końcu ją podmienić??? :) Tylko proszę nie piszcie mi czytaj czytaj czytaj bo to nie pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak wyskakiwało dino wystarczyło że nie włączałem oświetlenia przez 3 dni. Żadnej podmiany nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć zaawansowane dino i wyłączenie na 48 h nie pomogło i już dość długo walcze i nie podmieniam wody i nie wiem jak długo można jej nie podmieniać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pełno tego jest to odsysanie trzeba wykonać. A może to nie dino tylko cyjano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniaj wody tylko odsysaj to raz dziennie najlepiej wieczorem . Woda przez watę i do zbiornika . Ja nie podmieniałem wody dobre 1,5 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy wyłączyć światło na 48h.Tu chodzi o szczelne przykrycie każdej szparki akwarium tak żeby nawet mała wiązka światła się nie przedostała totalna ciemność tu jest potrzebna a nie tylko samo wyłączenie światła.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przyszło samo pójdzie - cierpliwości

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wódki u mnie pomogła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wódki u mnie pomogła....

Ale ta wódka tobie pomogła czy baniakowi ? :)

U mnie zaciemnienie na 48h pomogło.Ale to takie całkowite zaciemnienie (nakryłem kocem).


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że ja też zaciemniłem baniak na 48 h i tzn że poprzykrywałem kocami tak wiec było zero światła !!! i nic nie pomogło -oczywiście nie było tego ale jak tylko częściowo włączyłem światło to po kilku godzinach znów wylazło :( Dużo ludzi właśnie doradziło mi żeby nic nie robić i nie grzebać lać tylko biodigesta A u mnie w ostatnim czasie dużo się pozmieniało i akwa dostało po d...ie w sensie zmian ponieważ zmieniłem sól, oświetlenie i dwie przeprowadzki :( tak wiec chyba nawet powinno wyjść hehe :). I tak jak kiflu piszesz mam nadzieje że samo przyszło to też samo wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż no to twoje dino...?czy to aby nie cyjano bo coś do opisu nie pasuję ,za szybko wychodzi.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze sprobowac jakis absorber krzemianow. Zalozenie ze samo przyszlo i samo pojdzie pewnie sluszne tylko kwestia jak bardzo odbije sie to na zyciu w akwa. W ostatecznosci sproboj algeax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni no to nie cyjano ponieważ na początku już mi ktoś postawił diagnozę cyjano i działałem od razu chemicleanem i dwie kuracje nie poskutkowało. Nastepnie gdzieś już wrzucałem foty i jednak okazało się że to dino :( no i trochę już z tym walcze ale już postanowiłem że żadnej chemii !! Ja i tak nie będę nic robił chodzi mi po prostu a podmianę tej wody co i jak. A to temat gdzie wklejałem zdjęcia http://nano-reef.pl/topic/59012-podwojna-kuracja-chemicleanem-nie-pomogla/page__st__20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jak długo możesz nie podmieniać wody to pewnie istotne też jakie i jak wymagające masz korale i w jakiej są kondycji.

Ja nie robiłem podmianek około miesiąca ,licząc ,że dino ustąpi. Nie pomogło to wcale, praktycznie zero efektu natomiast korale wyglądały coraz gorzej aczkolwiek nie wiem czy tylko brak podmian był tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej wode utlenioną w sump phosguard odsysaj codziennie to ważne . Efekty zobaczysz po paru dniach . Przez pierwsze 5-6 dni nic sie nie zmieni bedzie tak samo a pozniej z dnia na dzien coraz lepiej. Kuracja trwa około 14 dni :) a i bakterie :)

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem z dino 6 miesięcy stosowałem wszystko, tez czekalem ale się nie doczekałem Bo przyjść to samo przyszło ale pójść to juz nie chciało. Pomogła mi skrobaczka algeascrubber w 4 tygodnie pozbyłem się dino z którym walczyłem pół roku!!!. Sam nie mogłem w to uwierzyć. Kup kanwe puść przez nia wodę i oświetlaj w nocy, zobaczysz od razu poprawę 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jeszcze poczekam ze 2tygodnie i zobacze bo tak jak mowilem nie chce lac zadnej chemii,wiec narazie na bakteriach jezeli nic nie da to bede niestety zmuszony :-( ale wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsysać,żadnych dodatków do wody, nie dbać o sterylność , ograniczyć światło(same blue lub aktyniki) lub całkowicie wyeliminować,poprawić cyrkulacje jeśli jest średnia, odpieniacz niech niech nie chodzi za mocno, można też spróbować obniżyć odrobinkę temperatura na dolną granicę.

Nie kombinować i nie walczyć za intensywnie szkoda zdrowia trzeba uzbroić się w cierpliwość.

A i wody bym nie podmieniał za często i nie zmieniał soli jeśli to jest IO uboga,niech system nie będzie zbyt sterylny ani zbyt zapuszczony.Cierpliwość

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy które ja stosowałem i u mnie nie pomogły.

- Miesiąc bez podmian

- Wiadra bakterii - ( co dzien dawka tygodniowa albo i więcej)

- RowaPhos - mimo że i tak od dawna mam Po4 bardzo niskie (opcja zagłodzenia cholerstwa)

- Kalwasser by podnieść PH - 2 tygodnie - zero efektu za to jazda z parametrami CA i KH w góre.

-24h zaciemnienie - bałem sie wiecej z racji korali SPS - skutek kuriozalny - dino zaatakowało nawet mocniej.

Odniosłem wrażenie ,że wódka sprzyjała rozwojowi dino, natomiast podmiany wody raczej nic nie pogarszały ani nie poprawiały.

Parametry po4 i no3 miałem i mam cały czas na niskich ledwie wykrywalnych poziomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Miałam dino przez jakieś 2 tygodnie.Podmiany robiłam normalnie,a nawet częściej,świecilam dużo,wódkę lałam po zgaszeniu światła.Najlepszym narzędziem okazała się szczoteczka do zębów.Dziennie szorowalam nią skałę,ślimaki, a nawet szorstnika jak dino na niego weszło.Resztę odsysalam i wylewalam.Czasem nawet z piaskiem.Ubytek wody uzupełniałam świeżą solanka.Odpieniacz na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sobie odessałem z pdłoża ten syf, fajnie sobie wyczyściłem szczoteczką całą skałe na wieczór a rano załączyło się światło i po 3 godzinach znów tego cholerstwa wyszło dużo :( już jestem bezradny naprawdę :( w niedziele podmienię se wode bo dawno już nie podmieniałem i co będzie to będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja i moje niekończące się dino :( :( już brak sił z walką dino cały czas i nie maleje a to już ze 2 miesiące. Mam pytanko czy pozbycie się na jakiś czas piasku jest jakims rozwiązaniem??? skałę zawsze mogę szczoteczką machnąć i nie widać za dużo na skale a na białym pisku niestety tak :( dlatego czy na jakiś czas jak się pozbędę piasku a po jakimś czasie dosypie nowy czy ma to sens ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz zdjecie tego twojego dino


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.