Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo widać ale na moje oko to krewetka czyszcząca, ciekawe czego się po niej spodziewaliście?

Może Błazny nie mają w zwyczaju poddawać się jej zabiegom a innych ryb nie widzę.

P.

Jak najbardziej to krewetka czyszcząca.

A ja spodziewałem sie, ze chociaż gazetę przyniesie i piwo z lodówki nie wspominając o czyszczeniu akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś mija własnie ROK od startu akwarium.

Akwarium zaczynało od samych korali miękkich a obecnie jest sporo twardych sps i lps. A co najważniejsze o dziwo rosną a wielu grzebało je już za życia w moim akwarium.

Od ponad miesiąca również zmieniłem sól z soli RedSea na sól AF Reef Salt.

Moje takie subiektywne odczucie - to jest lepiej z koralami tzn z wybarwieniem najbardziej.

Jeszcze co do korali twardych to większość z nich rośnie chyba dobrym tempem, bo gdzieś około centymetr na miesiąc. Tylko stylophora sporo wolniej ale rośnie hehe

Pozostałe życie ma się dobrze.

A oto galeria. Po dzisiejszej podmiance więc i korale do końca nie napompowane.

IMG 6894

IMG 6897

IMG 6908

IMG 6919

IMG 6930

IMG 6933

IMG 6934

IMG 6948

IMG 6939

IMG 6954

IMG 6969

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie Ci to wszystko rośnie :D Ale i tak najlepsza jest ta gąbka pod talerzówkami :thumbup:

Dzieki.

Gabeczka fajnusia hehe

Pojawila sie jeszcze w innym miejscu.

Mysle sobie tak czy nie wymienic-sprzedac blaenki na jakies babki, bo blazenki troche mi sie juz znudzily.

Tak samo mysle o sprzedazy krewetki, bo tylko łazi mi po twardzielach i je drazni.

Jak znajdzie sie chetny to pomysle nad handlem hehe

Niedlugo pojawi sie u mnie euphyilia nareszcie:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zarosło , na zdjęciach wygląda na większe akwa :)


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki smoko.

Witam mam takie pytanko wymieniałeś już moduły w lampie??

Witam.

Modułów jeszcze nie wymienialem. Korale rosna wiec chyba jeszcze jakos daja rade. Ostatnimi casy obserwuje szybszy wzrost korali wiec nie bede kombinowal ze swiatlem.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mała aktualizacja. Od Darka VDRa trafily do mnie trzy nowe korale: euphyilia i chyba dwie acropory.

Euphyilia poki co jest 3 razy mniejsza niz u Darka ale licze, ze po paru dniach napompuje sie.

IMG 7007

A co do acropor to tak wzialem je na test. Chce sprawdzic czy mi sie uda je utrzymac. Niestety ta rozowa troche zgniotlem...

IMG 7014

IMG 7015

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ciekawe kiedy ja będę mieć taką piękna kostkę... napisz za jaki czas jak acry się mają też chcę spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak acropory się będą trzymać. Ja też mam od Darka jedną (chyba tą żółtą/zieloną co Ty masz) ale nie może jakoś koloru dobrze złapać - wpada w brąz :/ Jutro przychodzą mi 2 nowe świetlówki więc może to coś da :)

Edytowane przez Piwnik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ciekawe kiedy ja będę mieć taką piękna kostkę... napisz za jaki czas jak acry się mają też chcę spróbować...

Dzieki za pochwaly.

Oczywiscie, ze będę pisal jak sie akry maja. Zielona jest ponoc łatwiejsza a z rozowa to ciezko moze byc, bo ją bardzo zgniotlem, myslac że jej szkielet wapienny jest twardy. A tu klops hehe

Najbardziej zalezy mi na euphyili.

Ciekawe jak acropory się będą trzymać. Ja też mam od Darka jedną (chyba tą żółtą/zieloną co Ty masz) ale nie może jakoś koloru dobrze złapać - wpada w brąz :/ Jutro przychodzą mi 2 nowe świetlówki więc może to coś da :)

Jak beda rosły to wtedy i z innymi sprobuje.

Karol a Ty w koncu pochwal sie akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :thumbup: Wielu mówi że, w małym akwarium nie da się hodować SPS, jak widać są wyjątki :-) Powodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moc :thumbup: Wielu mówi że, w małym akwarium nie da się hodować SPS, jak widać są wyjątki :-) Powodzenia :-)

Dzieki jakos sie udaje hehe i to bez testow i czesto na wodzie do zelazek z carefoura

powiedz jak tam acry polipują?

Witam. Poki co polipuja. Zielona bardzo ladnie a rozowa tez, tylko ze dwa razy ja pogniotlem, probujac ja umiescic w skale. Ale poki co zyja i polupuja. jutro dam fotki, ze nie zmyslam heheh


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tkantki nie traca ani nic? to czekam na foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tkantki nie traca ani nic? to czekam na foty

Nic a nic :)

Rozowa tylko po prosru zgnieciona. Nie spodziewalem sie, ze jest tak delikatna - miekka i podczas proby umieszczenia w skale palcami ja zmasakrowalem. Ale i tak ma takie malutkie polipki.

Co do zielonej to bez zadnych zastrzezen. Zielona nadal i polipuje.

Jutro wstawie foty, bo dzis coreczka juz spi a lustrzanka troche halasuje.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecywałem wczoraj - oto fotki:

różowa - to ta zgnieciona przeze mnie ale daje radę. Zdjęcie zrobione od tyłu gdzie nie pada na nią światło i od frontu gdzie jest w pełnym świetle:

IMG 7082

IMG 7085

zielona - nie ucierpiała podczas instalacji w skale choć krewetka często po niej łazi:

IMG 7099

IMG 7102

IMG 7104

A tak poza programem euphyilia, która powoli się pompuje:

IMG 7109

A więc tkanki chyba nie tracą - póki co heheh

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta różowa acra piękna i fajnie że zyją te acry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta różowa acra piękna i fajnie że zyją te acry

Mnie tez bardziej się podoba ta różowa i jest ponoć trudniejsza w utrzymaniu. jak mi się uda obie utrzymać będzie bajka.

Niedlugo możliwe, ze trafi do mnie niebieska hehe

pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że udaje Ci się trzymać coraz bardziej wymagające korale :)

Po przeczytaniu wątku wyczuwam ex roślinniaka który znudził się ciągłym testowaniem wody i po czasie stwierdził że bez tego też się da:)

Ciekawy jestem jak stabilna jest temperatura w Twoim akwarium.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że udaje Ci się trzymać coraz bardziej wymagające korale :)

Po przeczytaniu wątku wyczuwam ex roślinniaka który znudził się ciągłym testowaniem wody i po czasie stwierdził że bez tego też się da:)

Ciekawy jestem jak stabilna jest temperatura w Twoim akwarium.

Hehe bingo - stary roslinniak ze mnie i rzeczywiscie przy roślinnym mierzylem lalem itp, az w końcu przestalem mierzyc. A akwarium nadal bylo piekne i wszystko dzieki systematyce.

Teraz przyszlo na morskie gdzie lamie wszystkie zasady akwarystyki morskiej ale jakos sie udaje póki co.

Powoli zbieram trudniejsze korale i zobaczymy czy mi sie uda. Wiec przychodi czas na acropory. Póki co dwie pierwsze zyja i polipuja u mnie juz 3 tydzien - sukcess hehe

A co do temperatury to jak nie ma upalow utrzymuje 24 stopnie a w lato najwyzsza byla 29. Wiec tylko w upalne dni nastepuja wahania temperatury w gore. W dół nie ma problemu, bo mam termostat - tzn grzalke z termostatem - zwyklego chinola.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek ogólnie fajne szkło ale nie wiem czemu uparcie idziesz sps-y których nie masz szans na utrzymania w tym zbiorniku? naprawdę szkoda twojej kasy i korali.

Na twoim miejscu poszedł bym w ładne miękasy będziesz codziennie cieszył swoje oko i nie patrzył jak brązowieją i marnieją acry czy montipory..


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek ogólnie fajne szkło ale nie wiem czemu uparcie idziesz sps-y których nie masz szans na utrzymania w tym zbiorniku? naprawdę szkoda twojej kasy i korali.

Na twoim miejscu poszedł bym w ładne miękasy będziesz codziennie cieszył swoje oko i nie patrzył jak brązowieją i marnieją acry czy montipory..

Wiesz chce sprobowac i tyle. Zobaczyc czy sie da itp itd. Na chwile obecna uwazam, ze sie da. Chodzi mi tutaj o seriatopory i montipory.

Montipory i seriatopory nie marnieja - widziales ostatnie zdjecia? Czy naprawde te spsy wygladaja u mnie az tak zle?. Rosna ok centymetr na miesiac. Kolorow tez nie maja zlych. Na poczatku jak dotarly do mnie to rzeczywiscie nie bylo za rozowo ale od jakiegos czasu ladnie rosna i wybarwiaja sie.

Co do acropor zdaje sobie sprawe, ze moze nie udac mi sie. Ale z seriatoporami i montiporami czemu nie. Mam je juz od okolo 4 miesiecy i przyrosty sa.

Wiec bede walczyl. Trzymaj kciuki za mnie hehe

Pozdrowionka

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chce sprobowac i tyle. Zobaczyc czy sie da itp itd. Na chwile obecna uwazam, ze sie da.

nie chce Ci robić przykrości ale przy takim baniaku na 100% się nie uda. Chyba że akceptujesz łatwiejsze spsy w brązie.

Ja przy 90 l baniaku miałem duże problemy z utrzymaniem sps-ów więc przy 30 litrach jest jeszcze 3 x trudniej.

Ale skoro uważasz że dasz radę... mam nadzieję że Tobie się uda.

Jak wszyscy wiemy są dwa Uda.... albo się uda albo nie uda :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.