Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo ja miałem taki problem w moim obecnym zbiorniku, jak wsadziłem czujnik do akwarium to dolewka zaczynała wariować przez falowanie wody :( Wymyśliłem sobie wtedy taką rurę z plexi, którą bym zamontował w rogu akwarium i do niej włożył czujnik. Falowanie było by wtedy minimalne i czujnik by działał jak należy :) Zrobiłem wstępne próby z butelką i dawało radę ale w końcu odpaliłem sumpa, czujnik wsadziłem do niego i zapomniałem o temacie. Teraz jak znów zaczynam myśleć o solniczce na biurku to temat wraca :)

To lepiej nie wzoruj się na mnie - bo ja wszystko robię od "d*py" strony hehe

Ale może to fart amatora czy coś innego - bo wszystko hula jak talala:0

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ;) czy fart to nie wiem z tego co obserwuje to baniakiem low tech bardzo często wyglądają dużo lepiej jak te HT. Moim zdaniem im mniej sądzi się łapki tym lepiej, równowaga biologiczna sama się unormuje. Za to jak się leje x razy dziennie coś do utrzymania biologia i nagle braknie tego na tydzień to katastrofa.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ciekawa sprawa :D ja np nie leje do wody nic, robie podmianke raz w tygodniu i przyrost korali jest taki sredni. Najlepsze jest to ze w Twoim baniaku sa spsy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ;) czy fart to nie wiem z tego co obserwuje to baniakiem low tech bardzo często wyglądają dużo lepiej jak te HT. Moim zdaniem im mniej sądzi się łapki tym lepiej, równowaga biologiczna sama się unormuje. Za to jak się leje x razy dziennie coś do utrzymania biologia i nagle braknie tego na tydzień to katastrofa.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

racja czym mniej łap w akwarium tym lepiej wszystko rośnie

w sumie ciekawa sprawa :D ja np nie leje do wody nic, robie podmianke raz w tygodniu i przyrost korali jest taki sredni. Najlepsze jest to ze w Twoim baniaku sa spsy :D

wiesz u mnie też nie ma mega przyrostów ale nie narzekam, bo mam małe akwarium hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie mówisz, że masz tylko cyrkulator, skałę i podmiany...?

Powiedz mi jak modyfikowałeś oświetlenie i czym aktualnie świecisz?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie mówisz, że masz tylko cyrkulator, skałę i podmiany...?

Powiedz mi jak modyfikowałeś oświetlenie i czym aktualnie świecisz?

Pozdr.

tak - tylko cyrkulator skała + podmiany

a oswietlenie to:

2x6W led aquaela 20K

1x6W led aquaela 10K

i 1x11W aquael tego starego typu ala t5 - tak dla wizuala, bo świetlówka ma prawie 3 lata:) - tez 20k

tyle:)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jakąś fotkę ? Dokupiłeś drugą kompletną lampkę czy jak to rozwiązałeś, żeby dołożyć trzecią 6 W? Chętnie bym dorzucił jedną niebieską dodatkową za jakiś czas, chyba, że pójdę w całkiem inne oświetlenie, ale to jak na tą cenę wygląda całkiem nieźle zobaczymy jak będzie z życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo:)

ja mam same świetlówki - bo sobie taką niby-koronę zrobiłem :) - nie mam tych obudów od aquaela

post-22232-0-57130700-1471633215_thumb.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dlaczego Rico poszły?

Problemy finansowe....


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak;)

Człowiek nie był by taki co by rady nie dał:)

Ale Rico mi szkoda - bo ta pomarańczowa była wyjątkowa - szczerze to tutaj na forum drugiej takiej nie spotkałem (choć kupiłem ją od tutejszego forumowicza)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na forum nie widać nawet 10% tego co ludzie mają w baniakach, na śląsku jest sporo morszczaków i widziałem na żywo sporo rzeczy, których tutaj na forum nie uświadczysz :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja racja - sam znam u nas w miescie ludzi co nie intersuje ich forum - a maja piekne zbiorniki.

Ja to teraz - bardziej w zoaski ide:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sporo się zmieniło od strony technicznej. W sumie to chyba wszystko prócz szkła ;)

Zobaczymy co u mnie wyjdzie jak dobrze pójdzie to za ok 1-2 miesiące będę się tym bawił :D na razie na test 75l i zastanawiam czy kombinować sump tak jak #magu czy kaskada tak jak Ty miałeś na początku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sporo się zmieniło od strony technicznej. W sumie to chyba wszystko prócz szkła ;)

No zamiast kaskady jest tylko cyrkulacja - tyle;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku to zmiana techniki o 100% :D zmieniłeś 100% sytemu filtrowania wody i 100% oświetlenia :)

No nic trzeba spiąć poślady i zabrać się za swoje :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to tak - racja - kaskada zamieniona na cyrkulator

no i swiatlo ala t5 na swiatlo led:)

światło zmienione raczej z przymusu, bo już tych świetlówek aquaela ala t5 nie mogłem znaleźć - wiec przeszedłem na led:)

ale spokojnie mogę napisać, że chyba na plus:0

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze porownywałeś może Power LED z paskami?

W słodkim mam paski i w sumie dają radę. W morskim myślałem nad Power ledami dla większej różnorodności kolorów, tylko w sumie nie wiem czy jest sens się pakować w koszta. I tak i tak wszystko sam będę robił i dodatkowe grzanie mi nie potrzebne, a zamierzam mieć same miękkie i lps.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze porownywałeś może Power LED z paskami?

W słodkim mam paski i w sumie dają radę. W morskim myślałem nad Power ledami dla większej różnorodności kolorów, tylko w sumie nie wiem czy jest sens się pakować w koszta. I tak i tak wszystko sam będę robił i dodatkowe grzanie mi nie potrzebne, a zamierzam mieć same miękkie i lps.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

nie nie porównywałem z paskami...

przez chwle mialem taki pasek rgb ustawiony na rozowy by wyeksponowac kolory - ale szybko do nich sie sol dostala i przestaly dzialac:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam pytanie czym robisz zdjęcia bo u mnie przy niebieskim świetle tak nie wychodzą ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czym robisz zdjęcia bo u mnie przy niebieskim świetle tak nie wychodzą ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

bardzo stary Canon Eos 1000D

i potem zawsze coś podkręcę w programie graficznym:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba z wrodzonego skąpstwa i zamiłowania do eksperymentowania i obalania mitów pierw spróbuje z paskami.

Wtrące się do robienia zdjęć.

Zrobienie zdjęcia to nie tylko naciśnięcie spustu migawki. Mamy 3 dość ważne elementy od których zależy czy zdjęcie wyjedzie czy nie. Przysłona, ISO, czas naświetlania.

Przysłona im większa tym większa głębia ostrości, tzn im mocniej przymkniemy przysłonę czyli wyższych numerek przy F w ustawieniach tym mniej światła wpada i jest mniejsze rozmycie tła.

ISO - czułość matrycy nas ogół im mniejsze tym lepsze im dalej w górę tym większy szum.

Czas naświetlania - dla nas im mniejszy tym lepszy, większe prawdopodobieństwo że uda się zrobić nie rozmyte zdjęcie.

No i teraz pod górkę, przy zdjęciach makro fajnie rozmyć tło więc przysłona nisko. W kitowych obiektywach najczęściej F/3.5 to max co można ustawić. ISO jak najniżej się da. Czad przysłony dobrze by było ok 1/100. Wszystko pięknie ładnie o ile święci się pełną mocą jest jasno itd. Przy aktynice te ustawienia już się nie sprawdza.

Próbował bym F/3.5 ISO 400 czas 1/50 może się uda. Zasada taka że im obiektyw jaśniejszy tym lepszy tzn F w stronę 1.

Jeśli jest taka możliwość to zdjęcia robić w RAWie jest możliwość zabawy z balansem bieli już na kompie jak również wyciąganie kolorów.

Równie ważnym elementem było by posiadania filtra polaryzacyjne aby zniwelować odbicia na szybie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam ze względu na ograniczenia mojego sprzętu focę na ISO 800 - szumów za dużo nie ma:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje zoaski - w takim lekkim macro:)

11apng_ahxaxxa.png

11png_ahxaxxs.png

10png_ahxaxxw.png

9png_ahxaxxe.png

8png_ahxaxxn.png

7apng_ahxaxxx.png

7png_ahxaxxh.png

6png_ahxaxxp.png

5png_ahxaxrq.png

4png_ahxaxra.png

3png_ahxaxrs.png

2png_ahxaxrw.png

1png_ahxaxre.png


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.