Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam favia się trzyma? Wyciąga polipy?

Widzę że masz 2x sieriatoporę zieloną, może jedną wymienić na czerwoną? :D

Favia trzyma się - tak se - straciła intensywne kolory - jak widać na zdjęciu.

A co do Seriatopory to jak najbardziej - z chęcią się wymienię na czerwoną:)

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rico pięknie wygląda, długo Ci oblewał skałę ?

Co do Rico - to nie do końca rozumiem. Jak kupowałem to miałem na podstawce jednego grzybka pomarańczowego i jednego niebiesko-zielonego - teraz mam 4 niebiesko-zielone i nadal tylko jednego pomarańczowego - czekam i czekam na podział - doczekać się nie mogę ;)

Długo czekałem na podział niebiesko-zielonego.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Rico - to nie do końca rozumiem. Jak kupowałem to miałem na podstawce jednego grzybka pomarańczowego i jednego niebiesko-zielonego - teraz mam 4 niebiesko-zielone i nadal tylko jednego pomarańczowego - czekam i czekam na podział - doczekać się nie mogę ;)

Długo czekałem na podział niebiesko-zielonego.

Długo trwał proces oblewania skały i podziału ?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo trwał proces oblewania skały i podziału ?

Dlugo - a z rok.

Mam dopiero szczepkę ze 2cm, ale jak się rozrośnie to spoko :D

No to czekam:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 Miesiąc.

Wszystko mniej więcej bez zmian - czyli żyje i rośnie.

IMG4425JP_sespnnw.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co aktualnie wlewasz do akwarium. I po ile litrów robisz podmiany?

Pod koniec grudnia zacząłem lać Kent CoralA+B po 2 ml każdego z płynów. Wcześniej lałem tylko roztwór z sody oczyszczonej dla kontrolowania kh.

Kiedyś podmianki robiłem co tydzień po 5 litrów.

Teraz nie robiłem 2 miesiące podmianki - a dolewki robiłem z kranówki przegotowanej - korale nadal rosną.

Dopiero w tym tygodniu kupiłem bańkę 5 l wody destylowanej w Carrefourze i zrobiłem podmiankę. - Niestety ostatnio brak czasu.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do eksperta od małych litraży .... jak często karmisz swoje rybki?

takie proste pytanie, ale nie jestem pewna jak robić żeby było najlepiej. Ciągle się boję żeby nie przekarmić a z drugiej strony mam wrażenie że ciągle chcą jeść.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do eksperta od małych litraży .... jak często karmisz swoje rybki?

takie proste pytanie, ale nie jestem pewna jak robić żeby było najlepiej. Ciągle się boję żeby nie przekarmić a z drugiej strony mam wrażenie że ciągle chcą jeść.

hehe ekspert - dobre;)

Ze mnie taki ekspert jak z koziej d*py trąba ;)

A co do karmienia to karmię rybki artemią raz dziennie - rano!!!

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie już 29 miesiąc mija.

Akwarium żyje własnym życiem.

Odkąd akwarium skończyło 2 lata - straciłem trochę zapał w dbaniu o akwarium.

Już nie podmieniam wody co tydzień a tylko jak mi się przypomni i nie będę miał lenia;)

Nawet Kenta A+B nie leje regularnie - zdarza się, że przez tydzień nic nie dodam.

Dolewki robię z kranówki - nie zawsze przegotowanej. Ostatnio nawet zrobiłem podmianę 5l na kranówce;) - a podmiany robię nie częściej niż co miesiąc.

Nawet kh przestałem mierzyć - ostatni raz sprawdziłem jakieś 2-3 miesiące temu.

Co do samego życia to na pewno moje lenistwo odbiło się na stanie akwarium - niektóre korale słabiej polipują lub tracą kolor. Pojawiły się aiptasie i dużo valonii.

Ale za to zoaski w tych warunkach rosną na prawdę dobrze.

A pocilopora, która mi padła i większość ją wywaliłem - odżyła:) Dobrze, że zostawiłem sobie jej mały kawałeczek - zaczyna odbijać.

IMG4567JP_swnehha.jpg

W niedalekiej przyszłości planuję zakupić krewetki na aiptasie i kraba mitraxa.

Całe akwarium

IMG4560JP_swnehhs.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie prowadzisz temat. Potrafisz przyznać się do zgonu korala, do odrodzenia, do zaniedbania. Masz piękne akwarium. Ale nie zepsuj tego, to żyje i ciągle może zaskakiwać pięknem - zatem do pracy.

Jeśli opuszczenie się w systematyczności spowodowane jest brakiem motywacji to może delikatna zmiana wystroju?

Baniak nawet po 2-3 latach od startu może sprawić niespodzianki które stają się motywatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie prowadzisz temat. Potrafisz przyznać się do zgonu korala, do odrodzenia, do zaniedbania. Masz piękne akwarium. Ale nie zepsuj tego, to żyje i ciągle może zaskakiwać pięknem - zatem do pracy.

Jeśli opuszczenie się w systematyczności spowodowane jest brakiem motywacji to może delikatna zmiana wystroju?

Baniak nawet po 2-3 latach od startu może sprawić niespodzianki które stają się motywatorem.

Dzieki za pozytywne slowa.

Co do akwarium to wiesz, ze nie.zawsze bedzie dobrze.

Akwarium.zaniedbalem przez brak czasu i brak motywacji.

Moze na wiosne znow mie sie zechce.

Poki co nie ma dramatu - oprócz valonii innych glonow nie ma - nawet osad na szybach dopiero przeszkadza po kilkunastu dniach.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Piotrek napisał, masz ładne akwarium i szkoda gdyby coś się w nim zadziało nie tak jak powinno.

Co do podmianek to sugerowałbym powrócenie - zmuszenie się :) - do podmianek. Jeszcze może wystarczać mikro i makro w wodzie, lecz po dłuższym czasie twardziele to odczują i to znacznie. Jeżeli brak motywacji to może nowy zakup życia by powrócił tą motywację, np. sexy shrimps? :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Piotrek napisał, masz ładne akwarium i szkoda gdyby coś się w nim zadziało nie tak jak powinno.

Co do podmianek to sugerowałbym powrócenie - zmuszenie się :) - do podmianek. Jeszcze może wystarczać mikro i makro w wodzie, lecz po dłuższym czasie twardziele to odczują i to znacznie. Jeżeli brak motywacji to może nowy zakup życia by powrócił tą motywację, np. sexy shrimps? :)

Sexy shrimps i garbiki?? Oj wg. mnie to nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej historii miałem chyba 3 sztuki. W kostce 30l właśnie z garbikiem i pictichromis diademą :) U mnie nie było problemów


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej Piotrek napisał, masz ładne akwarium i szkoda gdyby coś się w nim zadziało nie tak jak powinno.

Co do podmianek to sugerowałbym powrócenie - zmuszenie się :) - do podmianek. Jeszcze może wystarczać mikro i makro w wodzie, lecz po dłuższym czasie twardziele to odczują i to znacznie. Jeżeli brak motywacji to może nowy zakup życia by powrócił tą motywację, np. sexy shrimps? :)

Powiem Tobie, ze jakiegos takiego.dramatu nie ma. Na zdjeciu to widac. Nie ma plag (no moze valonia).

Choc na pewno.czesc spsow rosnie.slabiej i sa mniej wybarwione.

Ale za to zoaski fajnie sie.mnoza.

Nawet wydaje sie, ze favia ciut lepiej wyglada.

Jak znajda sie jakies pieniazki ekstra to zakupie

po pierwsze wegiel - bo juz nie pamietam kiedy ostatnio wymienialem,

Po drugie - kraba mitraxa,

Po trzecie - ze dwie krewetki na aiptasie.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 30 miesięcy.

Jakoś funkcjonuje. Na pewno to nie jest jego najlepszy okres:)

Od ostatniej publikacji - udało mi się zrobić 2 podmianki po 5 l - i dolewam wody z Carrefoura a nie z kranu;)

Parametrów nie mierze nadal żadnych - nawet kh już nie sprawdzałem a z 3-4 miesiące.

Briareum marnieje od długiego czasu - nie otwiera się. Ale za to Stylophora nabiera ładnego fioletowego koloru;)

Montipora taka pomarańczowa z zieloną tkanką - pada niestety. Pocilopora - odrasta:)

Inne korale mniej więcej bez zmian.

A zoasy fajnie mi rosną a Xenia szaleje - sporo już jej wywaliłem.

IMG5499JP_sseesxr.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tłuściutkie garbiki ^_^ szkoda że piachu nie mają bo to dla nich cała frajda. Mój przerył wszystko co się dało i nory przekopał do pływania. Fajnie to wygląda i ciekawe do podglądania.


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie tłuściutkie garbiki ^_^ szkoda że piachu nie mają bo to dla nich cała frajda. Mój przerył wszystko co się dało i nory przekopał do pływania. Fajnie to wygląda i ciekawe do podglądania.

Hehe no właśnie z tego powodu piachu nie ma - był wszędzie ten piach po szaleństwach Garbików:) Korale tego nie lubiły.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie z tego powodu piachu nie ma - był wszędzie ten piach po szaleństwach Garbików:) Korale tego nie lubiły.

a jak ze sobą żyje parka? też się do siebie przywiązują jak błazenki czy raczej osobno?


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sympatyczny przeglądam twój baniak od samego początku i powiem Ci ze należy Ci się opi...... weź się jak kiedyś za szkiełko myślę ze koledzy mnie poprą bo niema drugiego takiego na nf i nie może się zmarnować

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opo (wyświetl historię edycji)

400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ze sobą żyje parka? też się do siebie przywiązują jak błazenki czy raczej osobno?

Chyba nie az tak jak Blazenki ale moje zyja jak dobre malzenstwo;)

Kolego sympatyczny przeglądam twój baniak od samego początku i powiem Ci ze należy Ci się opi...... weź się jak kiedyś za szkiełko myślę ze koledzy mnie poprą bo niema drugiego takiego na nf i nie może się zmarnować

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

No wiem wiem ale ostatnio brak weny. Duzo pracy, dwuletnia corka daje czadu hehe

Ale poprawilem.sie w ostatnim miesiacu dwie podmianki.zrobilem i nie leje juz kranowki.

Powoli sie ogarniam ;)

Dzieki za motywacyjnego posta. Musze kh sprawdzic - innych parametrow nie sprawdzam, bo ich nigdy nie sprawdzalem.

Za miesiac kolejna aktualizacja.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło braku czasu a może ciut lenistwa i tak zbiornik fajnie kolorowo wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.