Skocz do zawartości
-dominik-

Nietypowe wkłady filtracyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to JD mi się kończy ;)

Dominik - proszę postaraj się do PIĄTKU wkleić zdjęcie swojego akwarium, nadmuchanych korali no i ricccccoooo.

I lepiej żeby fotka była Twoja. Temat sobie zapisałem i czekam do piątku ;)

Cyu


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak wczoraj obiecałem wpadłem dziś do Atolla na małą konsultację. Pawła Szewczaka nie udało mi się dziś zastać ale za to była Małżonka i Konrad Szumilas. Poddana pod wątpliwość podczas naszej dyskusji na forum wysoka zdolność do absorpcji No3 oraz PO4 została absolutnie potwierdzona. Cieszy mnie ten fakt ponieważ jest potwierdzeniem moich obserwacji. Zdolność do klarowania wody także została potwierdzona, ,, gałęzatka jest bardzo dobrym filtratorem ". Od siebie dodam w tym miejscu iz chladophora oczyszcza wodę także optycznie ( przejrzystość wody). Miałem napisać to wcześniej ale nie chciałem zaśmiecać forum skrótowym postem, podczas i tak burzliwej dyskusji. Ogólny pomysł wykorzystania tej rośliny w akwarium morskim wywołał zaskoczenie. ,, nigdy nie braliśmy pod uwagę takiej możliwości" I tu doszliśmy do wspólnego wniosku. Skoro gałęzatka przeżywa 3 lub 4 tygodnie co kończy się koniecznością jej wymiany. Trudno wtedy oczekiwać absorpcji związków wręcz odwrotnie. Pozatym występowanie w wodach słonych, nie jest rownoznaczne z możliwością przeżycia i adaptacji w wyższym zasoleniu akwari rafowych tak jak ma to miejsce w estuariach oraz niektorych morzach. Po udanej wizycie w Atollu, ( miła rozmowa i ten niepowtarzalny klimat akwari roślinnych :) ) Udało mi się także skontaktować z dwoma kolegami także sprzedającymi tę roślinę. Pierwszy ,, Kilku moich klientów trzyma z powodzeniem tą roślinę w akwariach z rybami słonawej wody ale próba trzymania w FO skończyła się niepowodzeniam mimo i tak obniżonego zasolenia " Drugi ,, Roślina ta ma sporą wolę przetrwania ale czy jeśli jest tak skuteczna w wodzie morskiej nikt wcześniej by tego nie opublikował? " Osobiście nie neguje tego co pisze autor tematu ale sprawa wymaga zbadania i poparcia tezy testami wody. Sam postaram się też poczynić pewne obserwacjie. Pozdrawiam

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja kupiłem kuleczkę, na razie leży w akwarium zobaczę jak długo wytrzyma w słonej wodzie!!

niestety poczekam do oznak jej zepsucia!!

Nie chodzi mi o jej magiczne właściwości, tylko czy w ogóle utrzyma się dłużej niż 3 dni !!

Pozdrawiam

I nie omieszkam podzielić się obserwacją !!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może aby nie psuć w sumie fajnego tematu, powrócimy do sprawy nietypowych wkładów ? A w między czacie wyjaśni się sprawa z galezatka.

Edytowane przez Debora
Ortografia! (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki:

Sorry za jakość ale w moim aparacie wszystko wygląda żółto

post-14546-0-34677400-1382722856_thumb.png


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trochę żur. Ale jeśli Gałęzatka poprawiła klarowność, to "fajnie" musiało tam wyglądać. A tak poważnie, spodziewałem się lepszych zdjęć całego baniaka, a nie tylko Rico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale no3 to Ci glony "zbijają". Całkiem ładne zresztą.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wygląda to gorzej niż falochrony na bałtyku...kolor kolorem ale te glony, porosty?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już ... :bow


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rico jest żółta.

Apo tych glonów, są tylko na jednej skałce.

Woda jest czysta tylko tamta skala, najbliżej lampy porasta tym syfem.

Edytowane przez -dominik- (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik i ja i wujek Skoczek prosiliśmy Cie wyraźnie o zdjęcie całego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, ok.

Może mnie nie zlinczują tak od razu....

Akwarium nie najpiękniejsze ale zawsze jakieś.

Sorry za jakość ale robione telefonem.

post-14546-0-33119600-1382735236_thumb.jpg


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 20kg galezatek nie pomoze :( kup testy i zadbaj o nie , kazde akwa jest fajne ale ...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee dajcie spokój, najpierw przyrosty grysu teraz to .Dominik powiedz prosze ,ze jesteś zajaranym czternastoletnim reefiazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba

Zakładam właśnie 70 z prawdziwego zdarzenia.

To było akwarium testowe.

Może nie najładniejsze ale mieszkańcom odpowiada (rico, pavona, lysmata itp.)


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy Cię ktoś zlinczuje czy nie...

Chodzi o to jak Cię inni odbierają. Zakładasz nowy temat twierdząc że roślina słodkowodna ma niesamowity wpływ na nasze morskie akwaria a na potwierdzenie swojej teorii wklejasz zdjęcia "zupy szczawiowej" i powiedz jak mamy brać Cie na poważnie? Myślę że jak na razie zamiast udzielać podobnych wskazówek i rad na forum powinieneś skupić się na chłonięciu wiedzy akwarystycznej bo masz chłopie dużo chęci w dążeniu do celu ale wiedzy i umiejętności niestety zero. A wymyślając podobnie bajki niestety przysporzysz sobie na forum wyłącznie wrogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba

Zakładam właśnie 70 z prawdziwego zdarzenia.

To było akwarium testowe.

Może nie najładniejsze ale mieszkańcom odpowiada (rico, pavona, lysmata itp.)

pamietaj ze jesli masz problemy w prowadzeniu baniaka to na forum jest wiele tematow ktore Ci pomoga , moze nie we wszystkim ale napewno w wiekszosci , moim zdaniem to akwarium testowe bylo mega testowe i ta 70 bedzie juz super , nie chodzi mi tu o las spsow ale o prowadzenie baniaka regularnie i z przyjemnoscia :)

ps , moim zdaniem te zwierzaki w tym baniaku nie sa szczesliwe bo nawet miekasy sie klada :p ale do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę potwierdzić działanie w słodkim mam u mnie kilka potężnych rozmiaru pięści i pożerają no3 w takim tempie że muszę sztucznie syfić wodę żeby mi się trzymały, poza nimi ani jednego glona ale jak z morskim.... nie mam pojęcia


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie to jest bagno... nazywajmy rzeczy po imieniu.... dla mnie to co opowiadasz to bzdury przekładane herezjami a Twój dowód w postaci tych zdjęć to tylko dowód na to wszystko.

Ale trzymam kciuki za Twój flagowy zbiornik.....

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zgruzgotany tym co zobaczyłem powiem tylko tyle. Skoro uważasz , że do miekkich korali testy nie są potrzebne to może chociaż dla tej pavony zainwestuj. To jest twardy koral. Każdy ma trudne początki ale myślę , że powinieneś jakieś wnioski wyciągnąć z tej debaty. Tym bardziej , że sporo doświadczonych osób wzięło w niej udział. I naprawdę nikt niema tu pretesji po prostu przemysl zawsze wszystko dziesięć razy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba

Zakładam właśnie 70 z prawdziwego zdarzenia.

To było akwarium testowe.

Może nie najładniejsze ale mieszkańcom odpowiada (rico, pavona, lysmata itp.)


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten miękas z przodu się przewrócił.

Już poprawiłem i stoi.

Co to za gatunek?


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.