Skocz do zawartości
MayFly

HQI a wybarwienie SPSów

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zdanie w tej kwestii jest takie że trzeba mieć parametry jak Krzysztof Tryc i na końcu myśleć o świetle.

Kwestia światła jest drugorzędna , widziałem w 2 sklepach baniaki na hqi i moim zdaniem kolory były takie same a o blikach nie wspomnę ale niektórzy widzą dużą różnice jak w przypadku opti do float.

Zobacz baniak Andriewa na 20k blv. HQI dopalane T5 to najefektowniejsza opcja i wzrost reszte można schować u gustafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer , nie do konca jest tak :

20kk jest niebieskawy, kolory pod niebieskim zawsze beda ladniejsze niz pod 10kk.

zapalisz same białe t5 i tez kolorku super nie bedzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje zdanie w tej kwestii jest takie że trzeba mieć parametry jak Krzysztof Tryc i na końcu myśleć o świetle.

Kwestia światła jest drugorzędna , widziałem w 2 sklepach baniaki na hqi i moim zdaniem kolory były takie same a o blikach nie wspomnę ale niektórzy widzą dużą różnice jak w przypadku opti do float.

Zobacz baniak Andriewa na 20k blv. HQI dopalane T5 to najefektowniejsza opcja i wzrost reszte można schować u gustafa.

Hmmm... A ja myślę,że to kwestia podstawowa.

Parametry o których mówisz są w co drugim akwarium na tym forum.

Światło to życie... Więc myślę,że sprawa jak najbardziej podstawowa a nie drugorzędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A ja myślę,że to kwestia podstawowa.

Parametry o których mówisz są w co drugim akwarium na tym forum.

Światło to życie... Więc myślę,że sprawa jak najbardziej podstawowa a nie drugorzędna.

Życie to Rafa koralowa w morzu i słońce.

Korale twarde sobie radzą i pod t5 i pod ledami i pod Hqi i każdy chwali kolory pod każdym z nich a różnica w ich barwie wynika bardziej z parametrów wody i to właśnie za jej sprawą najczęściej są zgony, więc nie przesadzał bym z tym co drugim baniakiem bo wystarczy wejść w galerie i zobaczyć na czym polegają skuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło jest najważniejsze, parametry też ale później. Debora ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homer , nie do konca jest tak :

20kk jest niebieskawy, kolory pod niebieskim zawsze beda ladniejsze niz pod 10kk.

zapalisz same białe t5 i tez kolorku super nie bedzie,

Zachu

20kk z natury powinny być niebieskie a w praktyce różnie jest jeśli mówimy o HQI, a to że będą lepiej uwypuklone kolory nad świetlówkami fluorescencyjnymi to chyba oczywiste.

Rozumiem że jak nad akwarium zapalisz T5 białe to kolory korali będą brzydkie? czy że nie będzie uwydatnionych kolorów przez fluorescencje? Czy może chcesz powiedzieć że jak będziesz palić t5 białe i po jakimś czasie zapalisz T5 niebieskie to nie będą się świecić lub będą się gorzej świecić ?

Nie bardzo rozumiem odnośnie czego mi odpisujesz czy na pewno do mnie? , i nie bardzo rozumiem o co ci tak naprawdę chodzi?

A jesli chodzi o oszczednosc HQI to jest chyba jeszcze gorzej...

Są przypadki gdzie na HQI można mieć oszczędność.W twoim przypadku ze stopki raczej jej nie ma.

Mi odpada grzałka i kaloryfer tylko ja mam jeden żarnik.Więc w sumie nie wyjdę na tym źle.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.