Skocz do zawartości
jarek35

Dolewka wody

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Może temat już był, ale nie mogę nic znaleźć .

Ile wody dziennie musicie uzupełniać w swoich akwariach ??

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie jak teraz i odpalonej lampie tzn: HQI 2x150W + T5 4x54W wychodzi ok. 5 litrów na 24 godz. na lato przy najwyższych temperaturach i włączonym wiatraku parowanie znacznie zwiększone i jakieś 15 litrów dolewałem co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Z mojej kostki teraz ~1litr dzienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze zbiornika 280 litrów w chwili obecnej paruje jakieś 4 litry na dobę, akwarium bez pokrywy


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 260l, kiedy mialem pokrywe, wuchodzilo jakies 0, 5l. Od kilku miesiecy akwarium odkryte I ucieka jakies 2, 5l (doba)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co robicie jak musicie wyjechać na parę dni, np wakacje.

I wtedy automatyczna dolewka jest nieoceniona,w sumie nie tylko wtedy bo cały czas,żadnych baniek,latania z nimi,rozlewania wody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paruje 5 l dziennie. Zbiornik na dolewke mam 75 litrow. Na wakacje dostawiam kanister 80 litrowy, do tego co tydzien ktos kontroluje czy wszystko chodzi i podkarmi mrozonkami, bo sam suchy pokarm z automatu nie wszystkie ryby lubia. Odpieniacz ustawiam na b. sucho. Nie chce kolegi obciazac czyszczeniem kubka. :chris:

Bez automatycznej dolewki nie zakladalbym akwarium. :alien:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też zauważam sens dolewki. Wyjechałem na 4 dni i po powrocie 8l musiałem dolać. Kurcze to jednak nie słodkie gdzie takiego problemu nie było.

A jaką wybrać tą dolewkę aby była tania i dobra. Akwarium 128l. Mam przygotowaną bańkę 30l na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci zrobić na pompie perystaltycznej MIELE o wydajności ok 140ml/min. Jak coś to daj znać na PW.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się który temat o dolewkach podbić ;-)

Narodził się pomysł zainwestowania w dolewkę i ma być ona bezpieczna. W chwili obecnej nie mam połączenia z filtrem RO, więc w grę wchodzi zasobnik.

Poczytałem trochę o sprzętach i generalnie najlepszą opcją wydaje się Tunze Osmolator 3155 - dwa czujniki + czujnik optyczny (???co to???) + czujnik zabezpieczający przed pracą pompy na sucho. Pozostaje pytanie, bo nie znalazłem odpowiedzi - wysokość podnoszenia pompy, możliwość zamiany w przyszłości pompy na zawór no i estetyka w baniaku, bo nie mam sumpa. Rozumiem, że zabezpieczenie przed dolewaniem przy bujaniu tafli wody jest.

Dobrą alternatywą, również cenową, przynajmniej w specyfikacji, jest:

http://www.fish-street.com/triple_sensor_electrontic_dc_auto_water_filler?category_id=139

Cena do 200zł, czyli super, a funkcje jak w Tunze.

Jakieś doświadczenia? Co polecacie?


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś w tym stylu: http://allegro.pl/eb...48.html<br />Do tego podłączona głowica od jakiegoś starego filterka z rupieciarni. Działa perfekcyjnie 4 lata.

Edytowane przez Jader (wyświetl historię edycji)

miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak doliczysz do tego pomkę, to wyjdzie Ci cena z F-S, a do tego pompa nie będzie miała zabezpieczenia przed suchą pracą. Rozwiązanie dobre, jeśli jest się regularnie w domu.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego 72l baniaka dolewam okolo 1.5 l do max 2 codziennie.. Zapewne spowodowane jest to tym ze lampa jest praktycznie 5 cm nad woda


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zainwestowałem w tą dolewkę co Jader .Do tego kupiłem jakąś chińską pompę, która jest zanurzona w 30l wody RO.

Przy moich 2 l ,które musiałem dolewać dziennie mogę się utlenić z domu na 10 dni i nic się nie powinno stać .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jak mnie nie było 9 dni to poszło 60 l wody z dolewki więc sporo idzie dziennie.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-p-17.html bardzo fajna ale trzeba do nie dokupic swoja pompke. To jest ciekawe rozwiazanie bez plywakow http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-evolution-p-29.html moze ktos stosuje??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arduan, jeśli nie masz sumpa to dolewka Tunze o której wspominasz nie jest raczej szczęśliwym rozwiązaniem.

- uchwyt magnetyczny na którym są umiejscowione czujniki (optyczny i pływakowy) jest dość spory, co biorąc pod uwagę wymiary twojego baniaka - siada tutaj estetyka

- czujnik optyczny jest wrażliwy na bujanie wody i raczej nadaje się do komory pompy w sumpie, gdzie woda nie faluje za specjalnie; dodatkowo oba czujniki, optyczny i alarmowy pływakowy nie są zabezpieczone przed nie tylko bujaniem wody, ale również przed zwierzakami, a tych w akwarium pewnie nie brakuje - więc kwestia przelania jest tutaj otwarta

- dodatkowo dość duży sterownik który też gdzieś trzeba umieścić

- dość głośnia pompka - choć akurat to nie jest jakoś specjalną tragedią, bo nie chodzi przecież non stop.

Generalnie jest to super dolewka, ale bardziej do sumpa. Ja tam byłem z niej zadowolony, dopóki się nie zepsuła:-)

Obecnie używam dolewki Blau - wersja z dwoma pływakami (choć do twojego baniaka lepsza chyba będzie wersja z jednym0 i jestem zadowolony.

- pływaki w obudowie akrylowej - pełne zabezpieczenie przed bujaniem, ślimakami i innymi żyjątkami które mogłyby zakłócić pracę dolewki

- estetyczne mocowanie na magnesy - choć w przypadku sumpa to i tak nie ma to znaczenia

- mała pompka i bardzo cicha - przyznam że takiego maleństwa jeszcze nie widziałem, a targa wodę na 60 cm w górę aż furczy

- w wyposażeniu jest szklane kolanko do zawieszenia na krawędzi szkła - w twoi przypadku super rozwiązanie jeśli chodzi o estetykę

- żadnych dodatkowych sterowników

- jeden minus - w wyposażeniu jest wężyk, ale bardzo krótki, więc trzeba zrobić szybką wycieczkę do jakiegoś Obi czy innego ustrojstwa po parędziesiąt centymetrów wężyka.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która dolewka ma zabezpieczenia przed praca pompy na sucho? Zawsze obawiałem się co będzie jeśli zabraknie wody w zbiorniku dolewki a może kupić 2 tańsze i jedna z jednym pływakiem zamontować właśnie w zbiorniku dolewki


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dolewkę AM. Pompa jelitowa 3000 . Może chodzić nawet " na sucho "

Dwa czujniki w szeregu. Dodatkowo zegar ustawiony 6x po godzinę na dobę.

Daje radę w moim 165l

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą, również cenową, przynajmniej w specyfikacji, jest:

http://www.fish-stre...category_id=139

Cena do 200zł, czyli super, a funkcje jak w Tunze.

Ma ktoś może doświadczenie z taką dolewką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dejvix, Tunze. Kupiłem Tunze, bo długo nie było odpowiedzi. Muszę powiedzieć, że super. Musiałem jednak rozbić czujniki na dwa holdery, ale fotorelacja może jutro.

P.S. Dzieki Tomkowi z eRybki. Zamówiłem ok. 14-tej 23.12 a przesyłkę mialem 24.12 o godz. 11 w domu. Fajny prezent. Jeszcze raz dzięki.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką pompkę proponujecie do dolewki? Mam profiluxa z dwoma czujnikami (optyczny i mech. Min-Max). Myślę ze idzie mi około 10l na dobę. Nie uruchamialem automatu bo jakos dawałem rady z ustawieniem kapania z wezyka RO. Jest zazwyczaj problem jak mnie nie ma bo w tydzień potrafi sie ten mój systemik rozregulowac...

Drugie pytanie czy ktoś z was mógłby mi pomoc z ustawieniem profiluxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.