Skocz do zawartości
Warszawiak

Elektrozawór Aqua-Trend

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbieram graty do zrobienia automatycznej dolewki na produktach Aqua-Trend.

Mam pytanie czy ktoś używa/używał elektrozaworu tej marki dokładnie tego modelu??

Prosił bym o opinie.

Chciał bym oprzeć system na podwójnym zaworze, nie wiem czy można to tak podłączyć że jeden sygnał rozdzielić na dwa elektrozawory...?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata cyka i bez problemu.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a jak w tym systemie rozwiązać działanie dwóch elektrozaworów na tej samej linij (zabezpieczenie) ..?

Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak ktoś wrzuci fotke lub rysunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do jednego kabla zamiast jednego podłącz dwa elektrozawory. Wtedy dwa Ci się otwierają i dwa zamykają. Jeśli jeden nawali zawsze będzie działał drugi.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej daj jeden kabel sieciowy do jednego elektrozaworu, drugi kabel do drugiego elektrozaworu, następnie do dolewki aquatrend podłącz dwójnik a do niego podłącz kable i po robocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej przelew grawitacyjny do ścieku w zbiorniku na dolewkę (coś jak spływ rewizyjny w umywalce), i do razu masz zabezpieczenie jak by czujka poziomu wody Cie zwiodła. Ja tak mam i sobie chwale :)

A tak w ogolę to wiedz sie czy ten zawór jest NC, czyli normalnie zamknięty, jeśli tak to nie ma sprawy, zawór otwiera sie tylko gdy jest napięcie na cewece. W razie awarii zasilania zawór grawitacyjnie lub/i ciśnieniowo sie zamknie, jeśli chcesz dodatkowe zabezpieczenie tego mechanizmu to powinieneś również zabezpieczyć wszystkie inne zawory w mieszkaniu baterie w wannie również :)

Jeśli zawór jest NO to go nie kupuj, proste :) możesz naleźć zawory od systemów podlewania ogrodowego które są NC (sam mam taki) połowe taniej

NP.

http://allegro.pl/elektrozawor-24v-zawor-rain-bird-100-hv-naw-i3674135395.html

lub

http://allegro.pl/elektrozawor-hunter-pgv-100-gb-sprawdz-promocje-i3657913697.html

Jak sie zdecydujesz to kup Huntera albo Rain Bird to renomowane marki, wystrzegaj sie Chinoli , kiedyś popełniłem taki błąd i wyobraź sobie ze skubaniec pękł, normalnie trzasnęła mu obudowa z tworzywa, nie wytrzymał ciśnienia wody, dzięki bogu byłem jak raz w domu.

Edytowane przez porlock (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tych z Aquatrendu zaworów się nie bac? Można kupic najlepiej dwa i podpiąc jeden za drugim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej przelew grawitacyjny do ścieku w zbiorniku na dolewkę (coś jak spływ rewizyjny w umywalce), i do razu masz zabezpieczenie jak by czujka poziomu wody Cie zwiodła. Ja tak mam i sobie chwale :)

A tak w ogolę to wiedz sie czy ten zawór jest NC, czyli normalnie zamknięty, jeśli tak to nie ma sprawy, zawór otwiera sie tylko gdy jest napięcie na cewece. W razie awarii zasilania zawór grawitacyjnie lub/i ciśnieniowo sie zamknie, jeśli chcesz dodatkowe zabezpieczenie tego mechanizmu to powinieneś również zabezpieczyć wszystkie inne zawory w mieszkaniu baterie w wannie również :)

Jeśli zawór jest NO to go nie kupuj, proste :) możesz naleźć zawory od systemów podlewania ogrodowego które są NC (sam mam taki) połowe taniej

NP.

http://allegro.pl/el...3674135395.html

lub

http://allegro.pl/el...3657913697.html

Jak sie zdecydujesz to kup Huntera albo Rain Bird to renomowane marki, wystrzegaj sie Chinoli , kiedyś popełniłem taki błąd i wyobraź sobie ze skubaniec pękł, normalnie trzasnęła mu obudowa z tworzywa, nie wytrzymał ciśnienia wody, dzięki bogu byłem jak raz w domu.

Tacy ludzie jak Ty to skarb, dziękuję za obszerna odpowiedź która w sumie rozstrzygnęła moje wątpliwości.

Myślałem że wszystkie zawory są NC. Jak się okazuje, byłem w błędzie...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim skromnym zdaniem nie powinno się stosować dwóch zaworów sterowanych jedną dolewką a dlaczego?

Otóż dlatego że zawory psują się niezmiernie rzadko, ale jak już się zepsują to raczej elektrycznie, uszkodzenie elektryczne oznacza że zawór się nie otworzy a jeśli będą podłączone do dolewki dwa zawory to ten uszkodzony nie zadziała w ogóle a ten sprawny i tak nic nam nie da bo układ jest zamknięty zaworem uszkodzonym.

Bardziej rozsądnym od stosowania podwójnego zaworu jest założenie filtra, który zapobiegnie przedostawaniu się piasku i osadów chroniąc zawór przed niedomknięciem.

pozdrawiam

Łukasz


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem ten wypadek miesiąc temu.Oczywiście wyjechałem,żona w pracy i dzwoni sąsiadka,że zalewa jej mieszkanie .Okazało się,że siadł zawór w pozycji otwartej i woda kapała 12 godzin.Zawór AM w wersji "normalnie zamknięty"..Dodam jeszcze ,że od nowości przed zaworem jest sitko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maro, rozbierałeś zawór, patrzyłeś co było przyczyną uszkodzenia?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się może niestety zdarzyć zawsze mi kiedyś puścił zawór w zmywarce i podłoga do wymiany.

Generalnie jakieś ryzyko zawsze jest dlatego polecam rewizje ze spływem grawitacyjnym do ścieku, choc i to sie moze zatkac .

Normalnie jak w final destination :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały czas jestem poza granicami kraju ale wracam 30 listopada i pierwsze co zrobię to sprawdzę ten zawór . Oczywiście napiszę co się z nim stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawór zamykany jest przez bardzo silną sprężynę, możliwości niedomknięcia są więc właściwie trzy: pęknięta uszczelka zaworu, pęknięta sprężyna zaworu, poproch, piasek itp. który podparł zawór uniemożliwiając domknięcie.

Tak jak mój przedmówca napisał, nie ma urządzeń niezawodnych i zawsze należy liczyć się z awarią, dlatego warto stosować dodatkowe zabezpieczenia o niezależnym działaniu a najlepiej o działaniu na odmiennej zasadzie.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sąsiadce będę sufit malował drugi raz, sobie podłogę wymieniłem, i nie chce przechodzić tego po raz kolejny.

Chyba zrezygnuję z dolewki prosto z filtra RO.

Nie widzę możliwości zabezpieczenia systemu przed przelaniem się wody.

Nie mam możliwości zrobić rewizji która odbierze nadmiar wody. Akwarium już stoi i dojrzewa.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi,zawsze są wyjątki od reguły.Albo kupiliście dziadowskie elektrozawory,albo pech.Są tematy na roslinyakwariowe.pl i też nie widzą w tym problemu.Jak by poszła butla CO2 w calości do zbiornika to wiadomo co.

Za żadne skarby nie zrezygnowałbym z takiej dolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawór pracuje już trzeci rok i odpukać na razie działa bez zarzutu, również nie rozważam zamiany tego rozwiązania na żadne inne.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Marek, jakie masz zawory??.. to samo Łukasz :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oczywiście "swój", Marek nie wiem jaki ma, myślę jednak że marka nie ma znaczenia, to tak jak ze wszystkim, jak dobrze trafisz to będzie Ci służył bardzo długo

Ogólnie rzecz ujmując to jam masz zalać chałupę to jest tysiąc przyczyn dzięki którym może się to stać...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oczywiście "swój", Marek nie wiem jaki ma, myślę jednak że marka nie ma znaczenia, to tak jak ze wszystkim, jak dobrze trafisz to będzie Ci służył bardzo długo

Ogólnie rzecz ujmując to jam masz zalać chałupę to jest tysiąc przyczyn dzięki którym może się to stać...

Dokładnie,

Ja mam zawór z AM i mi tez długo już służy, jedynie co to dałem go pomiędzy filtry z RO a membrane żeby własnie żadne paprochy do elektrozaworu nie wpadły


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,to masz cały czas filtry pod ciśnieniem,tu bym się bał,że któryś się rozszczelni lub wężyk wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, tak naprawdę to każdy kran w domu masz pod ciśnieniem i cały czas musiał byś się bać że uszczelka ci pęknie, albo wężyk z kibla albo .... Powiem ci że mam tak już dwa lata i nic się jeszcze nie zdarzyło. A na wszystkich wężykach mam dodatkowo spinki założone więc nie powinny wyskoczyć :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.