Skocz do zawartości
Norx

Odpieniacz wewnętrzny

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co moje kolce i argusy są jeszcze młode...ale wiadomo-solić zacznę.

Czy do mojego akwarium 200l mogę użyć(ze skutkiem) 2sztuki takiego: http://allegro.pl/od... ... 65011.htmllub takiego http://allegro.pl/od... ... 37803.html odpieniacza? podłączone by były pod jeden wspólny lub dwa napowietrzacze(jaką moc/wydajność proponujecie?)

czy może lepiej zewnętrzny taki: http://allegro.pl/od... ... 37526.html i do niego circulator 2000 ? lub takihttp://allegro.pl/od... ... 38062.html?

lub czy taki się możę sprawdzić http://allegro.pl/tr... ... 42172.html z pompą circulator 2000 lub 1500 lub 1000

lub czy ktoś ma dobry sprawdzony przepis na zrobienie własnego odpieniacza, wewnętrznego lub takiego co sobie postawię z boku akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz co chcesz trzymać w akwarium, poczytaj dział dla nowicjuszy i dopiero zadawaj pytania.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zanim zaczniesz czytać dział dla nowicjuszy to zajrzyj do regulaminu..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - to po pierwsze

Nawrzucałeś tu linków bo jakiegoś chińskiego syfu który niestety nijak nie udźwignie Ci 200l... ale hola hola - przecież nie napisałeś nawet co to ma być za akwarium wiec jak mamy Ci powiedzieć czy wystarczy czy nie? Pomysł ze wsadzeniem 2 odpieniaczy jest zdecydowanie do bani. Poczytaj forum - zaplanuj zbiornik - opisz jak To widzisz na forum i będziemy robić korekty a sprzęt możesz kupić używany na targowisku za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium to 200l, filtr kubełek i 2 wewnętrzne,temp. 26*C. Same skały i korale martwe. W tym akwarium narazie 10 Argus czerwony i 4 Kolcobrzuchy dwuplame. Solić zacznę w tym tyg. Docelowo planuję u dorosłych mieć zasolenie 1.10-1.15. Nigdy nie będzie korali żywych.

Czy uważacie Państwo że odpieniacz jest niezbędny w takim moim przypadku? Czy jestem w stanie w kubełku i skałach i żwirku koralowym poradzić sobie z produktami przemiany materii poradzić?

Edytowane przez Norx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"- do akwarium 220-1100 l" :) max 200 i to praktycznie bez zwierząt, poza tym jak do tego dokupisz pompę, to już Ci wyjdzie kilka set złotych, a za tyle kupisz już jakąś fajną używkę z pompą

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zasoleniu będzie słabsza piana. Może midiflotor by dał rade. Poza tym dwa pierwsze odpieniacze z linkówasą do bani i max do 30L I mam jeszcze pytanko. Jesteś świadom docelowych rozmiarów Argusow? I czemu akurat wybór padł na czerwone?

Edytowane przez FoxRacing (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to dla Twoich rybek potrzeba wody lekko słonej w granicach 1.005-1.008. To oznacza, że żaden odpieniacz nie będzie pienił czyli wróć do lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, świadom argusów rozmiarów...

Generalnie miały byś zielone, jak kiedyś,za dawnych lat....ale w dostawie zostały pomylone, i są te.

Z tym zasoleniem to jest różnie...zarówno widziałem w małym zasoleniu, jak i w 1,015, ale i wśród korali. Czytając tak anglojęzyczne strony jest napisane że są to ryby naprawdę żyjące w zróżnicowanym środowisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trudno tu bedzie trafic na kogos, kto ma doswiadczenie z takim akwarium. Mi sie wydaje, ze zaden z tych odpieniaczy nie potrafi w tak malym zasoleniu cokolwiek wyrzucic do kubka.

Sa odpieniacze, zrobione do oczek wodnych (do slodkiej wody - chocby Schuran Freschwater 150), doskonale pracujace rowniez w posolonej wodzie (im wiecej soli tym lepiej pieni - wiadomo), ale juz sama jego pompa jest drozsza niz wszystkie wymienione odpieniacze razem.

Patrzac na Twoje "wybrane" propozycje odnioslem wrazenie, ze mimo ciekawego tematu, nie bedziesz chcial zainwestowac tak duzo. Moze w takim razie po prostu napowietrzac wode i robic regularne wieksze podmiany. NO3 i PO4 beda wysokie, ale rybom moze to nie bedzie przeszkadzac ? W kazdym razie, kupienie ktoregos z wymienionych odpieniaczy to wyrzucenie pieniedzy :baby:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował kupowanie tej ryby do 200 l akwarium,bo to sporo za małe szkiełko dla tej ryby,ryba rośnie duża,do 38cm i strasznie brudzi wodę,nie poradzisz sobie na dłuższą metę z utrzymaniem parametrów w takim akwarium.

Tu masz temat o tej rybce-

http://www.akwarium.net.pl/forum/ryby-akwariowe/argus-czerwony/


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem, ze te ryby juz plywaja (i nie jedna tylko stado) w tych 200 litrach i teraz bedzie zabawa w "dosalanie" wody.

Troche chyba temat nie trafiony na forum "koralowe", ale ktos moze cos wiedziec :baby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te odpieniacze,ktore pokazales nie nadaja sie do niczego...Kup jeden a dobry,nie potrzebujesz dwoch...Zabiora Ci tylko miejsce w sumpie czy o zgrozo w akwarium...Na forum ktos robi odpieniacze wewnetrzne,wiec poszukaj i popros o zrobienie takiego...A o tych z linka zapomnij...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru forum-to forum poradzono mi na forum "słodkowodnym", a to że temat taki dość nie typowy zdaję sobie sprawę

dosalane musi być w akwarium aby stworzyć choć namiastkę natury-w raz z wiekiem większe zasolenie

cenowo też mogę ostatecznie coś droższego-to w końcu zakup na dłuższą metę...ale czy jest sens, jeśli piany miałoby być niedużo?

Brudzi wodę-bo dużo je, to już zauważyłem. Co do rozmiarów-trochę się ich naoglądałem(fakt tylko w Polsce) i nie widziałem tak dużych osobników. Ja też nie mówię że to ostatnie moje akwarium-jak podrosną pewnie większe będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.