Skocz do zawartości
Przemek

Świetlówki i lampy T5 firmy PacificSun - temat wydzielony

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja:

Temat powstał z wydzielenia części postów z tematu "Giesmann Lagoon" - aby nie oftopować w tamtym temacie.

[.........]

Dostępne będą w ofercie dystrubutorów od grudnia połowy grudnia lub początku stycznia(za oceanem) - wraz z pozostałą gamą świetlówek PS(w sumie 5 modeli).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - nie moje, ale Pacific Sun.. ;-)

Wyprodukowane na podstawie naszych doświadczeń ze światłem oraz po wyciągnięciu wszystkiego co najlepsze z dostępnych aktualnie na rynku(tego nie ukrywam - każdy producent ma swojego "czarnego konia")

Dostępne będą:

- PS T5 SpectraPlus(mix Coral+ wraz z dodatkiem UV)

- PS T5 CrystalBlue(odpowiednik BluePlus z drobnymi zmianami)

- PS T5 TrueBlue(jak BluePlus - tyle że świecący "niżej" - postaram się znaleźć pomiar w porównaniu do Blue+

- PS T5 PigmentPlus(mix KZ Fiji Purple/ATI Purple plus wraz z odrobinę powiększoną aktyniką)

- PS T5 CrystalWhite - świetlówka odrobinę bardziej niebieska od Aquablue+ - przesunięte "w dół" spektrum

oraz wspomniana CrystalUV..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takie wiadomości cieszą :)

Nas również - tym bardziej ze to finał niemal 8 miesięcznej pracy :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze ceny będą bardziej Polskie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar, @Pieniek

Zapewniam że ceny będą bardziej Polskie - nie mogę podać w tej chwili za dużo informacji, ale będą one najbardziej atrakcyjne na rynku - szczególnie że rodzimy rynek zamierzamy potraktować priorytetowo ;-) (jako producent)

Dostępne będą już w grudniu - nie we wszystkich rozmiarach(80W będzie dostępny jako ostatni).


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam że 80W jako ostanie to one powinny być pierwsze dostępne :)

Sorki za offtopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, teraz zauważyłem :)

80W świetlówki będą dostępne jako ostatnie - ale to opóźnienie nie będzie też zbyt duże - może rzędu 2-3 tygodni wobec 24W,39W oraz 54W.

@MayFly

Z żarnikami na razie niczego nie planujemy. Samo rozpoczęcie produkcji T5 jest dla nas "dosyć" sporym wyzwaniem marketingowym i logistycznym - nie ukrywam że także finansowym(jesteśmy firmą w całości z kapitałem polskim) i jeśli spojrzymy ilu jest liczących się producentów T5 w EU - to można ich policzyć na palcach jednej ręki...

Ponizej wklejam dwa wykresy falowe spektrum - dla ATI Blue plus oraz PS TruBlue.

Oczywiście - Blue+ bedzie miał swojego "odpowiednika" - czyli CrystalBlue

ATI Blue Plus/AM ReefBlue

rb_bp_combo.jpg

oraz T5 TrueBlue - jak widać spektrum jest pełniejsze i szersze w zakresie pokrycia pigmentów(wg Dana Ridldle)

t5_trueblue.jpg


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec mogę dodać - jako zajawkę, że powyższa świetlówka(TrueBlue) 54W będzie kosztowała około 50zł w sklepach.. Ceny pozostałych będą na porównywalnym poziomie wobec cen konkurencji.

Mam nadzieję więc, że uda nam się zrobić trochę szumu na tym zasiedziałym i podzielonym rynku T5 :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyście dali jeszcze jakieś w miarę tanie lampy t5 :)

Ale tylko sie cieszyć z nowych produktów i oby tak dalej :)

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MayFly

W ofercie PS pojawiły się lampy typu Diuna. Czy są tanie?

W stosunku do lamp innych producentów(importowanych z bliskiego wschodu - czy też innych "prostych" modeli produkowanych w Polsce czy Europie) - nie są.

Czy są drogie? Tu również nie można odpowiedzieć twierdząco. Dlaczego?

Jeśli weźmiesz pod uwagę fakt, że lampy w całości wykonane są naprawde z najlepszych możliwych materiałów:

- obudowa ze stali nierdzewnej

- własnej produkcji odbłyśniki - zaprojektowane przy udziale firmy projektującej odbłyśniki/soczewki - a wykonane z galwanizowanego aluminium(najwyższy współczynnik odbicia światła) - a nie przy pomocy polerowanego aluminium

- lampa posiada wbudowany komputer(zarządzany bezprzewodowo) który niezależnie steruje każdą parą świetlówek - zapisując jednocześnie w pamięci lampy informacje na temat czasu pracy poszczególnych świetlówek - oraz informując o przewidywanym czasie wymiany(oraz stopniu zużycia) na podstawie modelu świetlówki - i charakterystyki zużycia.

- wbudowane oświetlenie moonlight (na LED) - sterowane za pomocą komputera w lampie

- lampa posiada specjalnie zaprojektowane boczne kanały w których umieszczone są stateczniki(a nie w komorze nad świetlówkami) - dzięki czemu są one chłodzone aktywnie(cztery ultraciche wentylatory tyou MagLev) i pracują z większą sprawnością

- otrzymujesz 3 letnią pełną gwarancję na produkt

To czy w porównaniu do lamp konkurencyjnych(żeby nie wymieniać z nazwy) - czy to drogo? Raczej chyba nie - powiem więcej, płacąc nieco mniej - otrzymujesz dużo więcej... :)

Nie da się zrobić i dobrze - i tanio. Albo jest tanio - albo jest dobrze(ale w atrakcyjnej cenie).

W szczególności - że od stycznia Diuny T5 będą oferowane z zestawem dowolnie wybranych świetlówek produkowanych przez PS w cenie lampy. A zapewniam, że jakościowo rury T5 będą na najwyższym możliwym poziomie. :)

pozdrawiam

Przemek

PS. Ponieważ zrobił się mocny oftop - postanowiłem wydzielić te posty do oddzielnego tematu.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie da się zrobić i dobrze - i tanio. Albo jest tanio - albo jest dobrze(ale w atrakcyjnej cenie)"

:thumbup:

Taniego badziewia jest dosc na rynku.

Przemek, czesto te pasjonujace dyskusje na temat led, T5, poruszaja problem, ze na T5 nie ma blikow. W sumie wystarczylaby jedna, lub w T5 54 i 80W dwie led, wlasnie zeby robily bliki. Bylyby z pewnoscia widoczne przy przygasaniu T5 (wschod i zachod). Takie niebieskie 2 x 3W, wbudowane gdzies wzdluz przedniej krawedzi ?

Czy przewidywana jest wersja 10 x 54W ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku super ze bedziesz miał w ofercie świetlówki. Jesli nie będą odbiegać jakością od obecnie oferowanych Ati czy KZ'ów to przy najbliższej wymianie chętnie spróbuje. Oczywiście skromnie wspierając tym samym polskiego przesiębiorcę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam Sever, nie zawracaj glowy. Razem bedziemy "wspierac", ale jednoczesnie nasza kieszen (mamy takie same lampy!). :thumbsup:

Dlatego, poniewaz zaoszczedzimy na ATI, bedziemy mieli wiecej na prad i strzelimy sobie po 10 x 54W, dobry pomysl ? :chris:

Ups, zauwazylem ze Ty masz jeszcze te psujace kolory led. To nie, nie zmieniaj. Sam zostalem :crybaby:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Stasiu wyłączę te pradozerne i pasujące kolory Ledy i jeszcze wiecej zaoszczędzimy ;)

Tak myślę Przemku ze byłoby fajnie gdybys sie pokusił o wyprodukowanie lampki hybrydowej T5 + Led. Tyle ze z dużą ilością T5. Nie 4 tylko Np. 10 (8)x54 (80)W plus pare modułów ledowych. Czuje ze byłby to hit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer

Jestem przekonany że fakty będą mówiły same za siebie - dam znać jak już fizycznie do nas dojadą.. ;-)

@stani

Czepiasz się :-) ATI robi naprawdę fajne świetlówki i dlatego część naszych projektów oparliśmy o założenia ATI(z własnymi modyfikacjami).

Zresztą tak jak oni zrobili LED powermodula - który powstał na bazie naszych pomysłów lampy hybrydowych - wyprodukowanej niemal 4 lata temu(byliśmy pierwszą firmą na rynku na świecie która wypuściła hybrydę - aczkolwiek oni dopiero kopiowali pomysł z Pandory XM).

Jak widzisz - dobre pomysły się "pożycza i kopiuje" :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Stasiu wyłączę te pradozerne i pasujące kolory Ledy i jeszcze wiecej zaoszczędzimy ;)

Tak myślę Przemku ze byłoby fajnie gdybys sie pokusił o wyprodukowanie lampki hybrydowej T5 + Led. Tyle ze z dużą ilością T5. Nie 4 tylko Np. 10 (8)x54 (80)W plus pare modułów ledowych. Czuje ze byłby to hit ;)

Seweryn - myślałem kiedyś o czymś takim - i powiem Ci szczerze, że przy matrycach SMT które budują dyskretne spektrum (jak świetlówki T5) - chyba nie ma takiej potrzeby.. :)

Naprawdę cztery rury są IMO wystarczające do "wypełnienia" światłem cieni - a matryce SMT(nawet te 75W) gwarantują wystarczająco dużo światła. Przy 145W matrycach - nawet nie wyobrażam sobie jakie musiało by być akwarium aby było za mało światełka :-)

Nie zamierzam krytykować ATI w żadnym wypadku - ale dobór LED w ich panelach jest przypadkowy - na oko(tak aby ładnie wyglądało).

To dlatego przy maksymalnie ustawionym białym kanale niektóre SPSy tracą intensywne wybarwienie .. Nie jest to kwestia "ilości" światła (bo przecież można mieć cudne kolorki na samych T5 - jak np. 8x54W) - ale spektrum produkowane przez ledy w lampie - w połączeniu z T5... Dobrane dosyć "przypadkowo"..

Ale oczywiście - to jest moja opinia - ogólnie uważam że to bardzo udane lampy i naprawdę mam nieukrywaną satysfakcję że doszło do sytuacji w której polska marka walczy z innymi znanymi producentami o Klienta(szczególnie w USA) jak równy z równym :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn - myślałem kiedyś o czymś takim - i powiem Ci szczerze, że przy matrycach SMT które budują dyskretne spektrum (jak świetlówki T5) - chyba nie ma takiej potrzeby.. :)

Naprawdę cztery rury są IMO wystarczające do "wypełnienia" światłem cieni - a matryce SMT(nawet te 75W) gwarantują wystarczająco dużo światła. Przy 145W matrycach - nawet nie wyobrażam sobie jakie musiało by być akwarium aby było za mało światełka :-)

Nie zamierzam krytykować ATI w żadnym wypadku - ale dobór LED w ich panelach jest przypadkowy - na oko(tak aby ładnie wyglądało).

To dlatego przy maksymalnie ustawionym białym kanale niektóre SPSy tracą intensywne wybarwienie .. Nie jest to kwestia "ilości" światła (bo przecież można mieć cudne kolorki na samych T5 - jak np. 8x54W) - ale spektrum produkowane przez ledy w lampie - w połączeniu z T5... Dobrane dosyć "przypadkowo"..

Ale oczywiście - to jest moja opinia - ogólnie uważam że to bardzo udane lampy i naprawdę mam nieukrywaną satysfakcję że doszło do sytuacji w której polska marka walczy z innymi znanymi producentami o Klienta(szczególnie w USA) jak równy z równym :)

Dlatego Przemku warto byłoby poprawić to co zrobiło Ati. Czyli do lampki np. z 8 rurkami dołożyć prawidłowo dobrane ledy z dobrym softem (jak u Ciebie).

Dla T5 loversow byłoby to coś. Ja traktuje ledy jako dopełnienie światła z T5. Wschody, zachody, bliki itp. Jednocześnie mogąc trochę "skorygować" barwę swietlowek wedle własnych upodobań.

Co do białego światła to masz absolutnie racje. Ja mam go ustawionego na 20% i jak dla mnie mogłoby wogole go tam nie być. Z tym ze Ty tez do tego doszedles dopiero z czasem i doświadczeniem. Ati jak widać tego nie rozwija.

Cieszę się niezmiernie ze osiagasz taki sukces, ze jesteś Polską firmą , która jest rozpoznawalna i szanowaną marką poza Europą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, o to chdzi :thumbup:

Chcialbym T5 z symbolicznym dodatkiem led (wystarczy jeden lub dwa 3 W), nie lampe led z "kilkoma" T5.

Albo obydwie :chris:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by było jakby T5 były na środku, a Ledy po bokach ( przód i tył ) tak żeby T5 były jako główne światło świecące bezpośrednio na korale, ale Ledy tylko dla tych efektów ( głównie blinki ?)

Powiem szczerze że taka wersja bardziej by mi odpowiadała.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.