Skocz do zawartości
Przemek

Świetlówki i lampy T5 firmy PacificSun - temat wydzielony

Rekomendowane odpowiedzi

@yarcio

Taki model też będzie - ale tylko z dwoma świetlówkami - i z panelami po bokach od przodu i tyłu.

@stani

Pakowanie do lampy T5(np. 8x54W) kilku wat led to trochę jak armata na komara - jeśli do tego ma dojść jakieś sterowanie, chłodzenie itd to nie wiem czy to nie wyjdzie cenowo niewiele mniej niż np. taka Pandora Hyperion S z panelami 75W SMT.(z czterema swietlówkami).

Taką matrycę możesz ustawić na 20-30% mocy i będzie efekt porównywalny.

Sam koszt panela LED jest już niewiele większy od całej pozostałej elektroniki która musi się w srodku znaleźć - komputer, driver, zasilacz itd...

Tak to widzę :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sewer

Może masz rację - zobaczymy sondażowo jak to wygląda aby zrobić Pandorę x8. Na pewno dam znać jak sprawy się potoczyły :)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będziecie sprzedawać same odbłyśniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jest teraz powiedzieć(nie kalkulowaliśmy ceny detalicznej samych odbłyśników), ale być może tak.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... żeby tak jeszcze można było te świetlówki kupić na mojej wsi....

za ATI 24W muszę dać 15E :wallbash:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie - 24W.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak cenowo sprawa wygląda za 24w np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a tak z ciekawości, przewidujecie lampy z mniejszą ilością świetlówek i o mniejszej mocy?

Np. 4x24, 6x24, 4x39, itp.?

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku a tak z ciekawości, przewidujecie lampy z mniejszą ilością świetlówek i o mniejszej mocy?

Np. 4x24, 6x24, 4x39, itp.?

Pozdrawiam

W tej chwili nie planujemy - uruchomienie każdego modelu to naprawdę duże koszta logistyczne(począwszy od prototypowania a skończywszy na zamówieniu minimalnych ilości obudów aby móc zaoferować atrakcyjną cenę , itd). Nie mówię że nie zrobimy tego w przyszłości - ale nie jestem w stanie teraz nawet zlokalizować tego kiedy to mogłoby nastąpić(więc raczej na pewno nie w ciągu najbliższego pół roku)

Witam

A jak cenowo sprawa wygląda za 24w np

Np. TrueBlue T5 24W ok. 40zł, SpectraPlus T5 24W - ok. 45zł.

Oczywiście - to są założenia cenowe które postaramy się utrzymać - ceny za granicą na pewno będą nieco wyższe niż w Polsce - ale i tak powinny być atrakcyjniejsze od konkurencji.

Liczymy że niższa cena zachęci Klientów do zakupu - a gdy przekonają się co do jakości i efektów - to będziemy myśleli co dalej (choć na pewno nie będą droższe od świetlówek "popularnych" w EU firm).

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę ino pogratulować rozwoju firmy :)

Jest producent b.dobrej soli i suplementów a także super producent oświetlenia i to się dzieje w PL super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. TrueBlue T5 24W ok. 40zł, SpectraPlus T5 24W - ok. 45zł.

Oczywiście - to są założenia cenowe które postaramy się utrzymać - ceny za granicą na pewno będą nieco wyższe niż w Polsce - ale i tak powinny być atrakcyjniejsze od konkurencji.

Liczymy że niższa cena zachęci Klientów do zakupu - a gdy przekonają się co do jakości i efektów - to będziemy myśleli co dalej (choć na pewno nie będą droższe od świetlówek "popularnych" w EU firm).

pozdrawiam

Wlasnie z tego powodu pytam gdyz mieszkam zagranica i ceny samych swietlowek tutaj to czasami nawet 30e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zapewniam że ceny będą bardziej Polskie - nie mogę podać w tej chwili za dużo informacji, ale będą one najbardziej atrakcyjne na rynku - szczególnie że rodzimy rynek zamierzamy potraktować priorytetowo ;-) (jako producent)

...

...

Np. TrueBlue T5 24W ok. 40zł, SpectraPlus T5 24W - ok. 45zł.

Przepraszam bardzo ale to nie są najbardziej atrakcyjne ceny na rynku - np. Sylvania u Pana w sklepie 24W po 35zł, ostatnio kupiłem gdzieś po 27zł - osobiście uważam (z tego co wiem to nie tylko ja), że w niczym nie ustępują świetlówkom ATI, oczywiście poza tym, że nie mają tak szerokiej palety...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale to nie są najbardziej atrakcyjne ceny na rynku - np. Sylvania u Pana w sklepie 24W po 35zł, ostatnio kupiłem gdzieś po 27zł - osobiście uważam (z tego co wiem to nie tylko ja), że w niczym nie ustępują świetlówkom ATI, oczywiście poza tym, że nie mają tak szerokiej palety...

pzdr

Nie ma za co przepraszać :-) I na forum nie "panujemy" sobie :)

Myślę że "słowa-klucz" zawarte są na końcu Twojej wypowiedzi:

"oczywiście poza tym, że nie mają tak szerokiej palety..."

Sylvania to naprawdę fajna firma - ich Gro-Lux był swego czasu nie do pobicia i był obowiązkową pozycją dla wszystkich maniaków słodkiego szkła.

W związku jednak z tym ze rozmawiamy tu o akwarystyce morskiej to powinniśmy przyjrzeć się ofercie Sylvani dla morszczaków.

PS wprowadza do oferty 6 rodzajów świetlówek - które mają być zmodyfikowanymi odpowiedziami na najlepsze świetlówki poszczególnych firm na rynku - czyli wszystkie zalety zebrane w jednym miejscu.

Lista świetlówek (wraz z "odpowiednikami" do których można będzie porównać świetlówki PS znajduje się na początku wątku, nie będę jej ponownie przepisywał).

Jeśli więc postawiono tu zarzut :) że nie do końca byłem "precyzyjny" w swojej wypowiedzi to możemy krótko zcharatkteryzować poszczególne tuby t5 od Sylvani - nie jest ich dużo więc dużo pisania też nie będzie.

Obejmuja ona trzy pozycje:

Aquastar - świetlówka o temp. 10.000K(podanej przez producenta, w rzeczywistości oscylującej około 9.000K której spektrum bardzo szybko przesuwa się w kierunku ciepła/różu). Zastosowanie w akwarystyce morskiej - żadne.

MarineStar - świetlówka o nominalnej temperaturze barwowej 15.000K - w rzeczywistości świetlówka generuje nieco bardziej "żółto-zielone" światło w porównaniu co innych świetlówek brendowanych jako 15K - czyli np. AM Reef White czy ATI Aquablue.

Zastosowanie ? przyznam szczerze ze próbowałem ją powiesić na dłużej kilka lat temu w zastępstwie bodajże Aquablue - nie mogłem przyzwyczaić się do barwy - było widać znaczącą różnicę w barwie(zresztą na spektrometrze z tego co pamiętam również)

Trzecia, ostatnia - to chyba najbardziej udana świetlówka Sylvanii przeznaczona dla morszczaków - Coralstar.

Jest tylko jedno "ale".. To świetlówka "superk aktyniczna" ze spektrum zupełnie inaczej zbudowanym niż np. ATI Actinic - świecąca na fioletowo i która w żadnym wypadku nie zastąpi nam świetlówek typu Blue - jak np. AM ReefBlue, ATI Blue Plus etc.. Nie jest również świetlówką jak ATI Actinic. Może oczywiście posłużyć jako uzupełnienie niebieskiego spektrum - ale na pewno nie jako baza.

Proszę porównaj sobie spektra świetlówek o których tu napisałem do innych - o których pisałem powyżej.

Jeśli znasz jakieś inne które pominąłem - daj mi znać, z chęcią się im przyjżę..

Ja nie twierdzę ze świetlówki Sylvanii są złe. Jeśli u Ciebie działają - super, masz tańsze źródło światła. :)

Jednak powinniśmy porównywać jałbka do jabłek a nie jabłka do pomarańczy - bo tak to teraz wygląda.

Sylvania nie ma w ofercie ŻADNEJ świetlówki która mogła by zastąpić:

- świetlówki typu Aquablue

- świetlówki typu Blue+(i klony - jak AM ReefBlue, Narva Blue2 etc)..

- świetlówki typu ATI Purple/KZ Purple Plus

- świetlówki tyou Coral+(coraz bardziej popularne zrobine na bazie Aquablue z dodatkową aktyniką)

- świetlówki typu ATI Actinic

Oczywiście - są jeszcze inni, tańsi producenci - ale my nie mamy za punkt honoru wejścia do "Biedronek" i oferowania świetlówek z 9,90 gratis do skrzynki pomidorów czy ogórków(nawet gdyby to były morskie ogórki) :)

Napisałem, że technologicznie nasze świetlówki trój- i pięciofsforowe nie będą w NICZYM ustępowały świetlówkom - ze tak się wyrażę - topowych i najpopularniejszych na rynku producentów. Być może są nawet nadal dostępne świetlówki "niebieskie" w Castoramie które były po 17zł(z tego co pamiętam).

Nie wiem jak i gdzie są robione - i nie jestem przekonany czy chcę je testować za wszelką cenę(17zł) :) nad swoim akwarium..

Myślę że wszystko na końcu i tak zweryfikuje rynek - jeśli nasze świetlówki "spiszą się w praniu" - to użytkownicy zostaną przy nich, jeśli nie - to nie pomoże nawet atrakcyjna cena którą chcemy "zachęcić" do ich wypróbowania...

Tak działa rynek - i mam nadzieję ze zrozumiałeś mnie w sposób właściwy - tak jakbym tego sobie życzył :)

Spokojnej nocy! :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: podoba mi sie taka postawa. Moim marzeniem jest mieć osobny dokręcany moduł LED z wymiennymi segmentami,jak myślisz dało by sie coś takiego zrobić żeby wyglądało to estetycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest jakosć, jak rzeczywiście będzie porównywalna do ATI to przy niższej cenie produkt ma duże szanse, sam napewno spróbuje a zanim będą 80w to pewnie będą też już pierwsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coralstar jest w/g mnie lepszą świetlówką od ATI aquablue, gdyż ma właśnie szersze widmo w aktynice przy jednocześnie równie intensywnym blue - dzięki temu np. przy 4 świetlówkach nie marnuję miejsca na czystą aktynikę...

U siebie mam 2 coralstar + 1 marinestar + 1giessemann-a aquablue+, którą chcę zmienić na ATI aquablue specjal.

Marinestar również, jak dla mnie jest ok - jest biała "zimna", i baniak naprawdę fajnie wygląda w układzie 2 coralstar + 2 marinestar ale chcę mieć szersze spectrum dlatego dobieram białą "ciepłą" :)

W odniesieniu do mojego spostrzeżenia - wiem dobrze co to rynek i biznes, nie lubię tylko takich "przekłamań", bo po co słodzić? nie lepiej powiedzieć/napisać od razu np.: ceny produktu zweryfikuje rynek? wiadomo też, że wprowadzając na rynek nowy produkt producent praktycznie nie ma wyjścia, jak tylko zagrać ceną...

trochę w tym off-a ale takie życie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kolorem najważniejsza jest trwałość utrzymania parametrów. Jak wyprodukujesz produkt który przebije tym konkurencję, to gwarantuję sukces, produkt sam się wybroni, bo zadziała przy tym marketing szeptany (akwaryści sami będą polecali tą świetlówkę). Natomiast jeżeli okaże się że po czterech miesiącach użytkowania świetlówka będzie bardziej wypalona od konkurencji, to pozostanie tylko mocna reklama produktu aby świetlówki w ogóle schodziły.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarecki.g

Obawiam się jednak ze nie zrozumiałeś mnie w sposób prawidłowy i chyba nawet sam do końca nie wiesz co chcesz tu powiedzieć lub do czego mnie przekonać(czy może coś udowodnić).. :)

1. Porównanie świetlówki aktynicznej do dziennej(CoralStar do Aquablue) to jakiś żart z Twojej strony lub nieporozumienie. To są zupełnie innego typu źródła światła - bez względu na to co rozumiesz przez szersze spektrum światła. Czy wiesz jak budowany jest wykres falowy?

To taka chyba dyskusja dla dyskusji z Twojej strony... :)

Po co więc używać Coralstara z wąskim spektrum - Sylvania Coralstar:

sylvania_coralstar_widmo.jpg

jak można coś z jeszcze szerszym w aktynice?

JBL_Solar_color_t8_2.jpg

Twierdzisz więc że nie musisz używać świetlówek Blue (czy Aquablue) ponieważ Coralstar pokrywa to widmo - możesz mi więc wskazać zakres promieniowania tej świetlówki który pokrywa się z zakresem pochłaniania przez pigmenty GFP oraz DsRed wskazane na tym wykresie poniżej? Bez promieniowania w tym zakresie koralowce NIE SĄ W STANIE zbudować pigmentu.. (chodzi mi o zakres w którym występuje niemal 70% wszystkich pigmentów dotąd odkrytych - a które wytwarzane są przy udziale konkretnego promieniowania które pochłania tkanka koralowca?

Dla ułatwienia zaznaczyłem Tobie zakres "excitation" dla pigmentów o których mówię - czy widzisz aby "uniwersalna" Coralstar cokolwiek wypromieniowywała w tym zakresie?

pig_nr.jpg

Sądzę że podobnie jak ja - nie widzisz.

Nie chodzi mi o udowadnianie Tobie czegokolwiek - masz własne upodobania, preferencje - proszę bardzo. Ale nie pisz proszę takich rzeczy że coś jest "lepsze". W jakim sensie "lepsze"? Ładniejsze dla oczu? Czy "lepsze" dla koralowców i ich wybarwienia - na czym tak bardzo nam wszystkim zależy? Z chęcią zobaczyłbym Twoje Sps-y wybarwione pod powyższym zestawem , naprawdę...

Dodam tylko że jesteś nie konsekwentny w tym co piszesz.

U siebie mam 2 coralstar + 1 marinestar + 1giessemann-a aquablue+, którą chcę zmienić na ATI aquablue specjal.

Marinestar również, jak dla mnie jest ok - jest biała "zimna", i baniak naprawdę fajnie wygląda w układzie 2 coralstar + 2 marinestar ale chcę mieć szersze spectrum dlatego dobieram białą "ciepłą" :)

Jaka świetlówka wg ciebie jest "cieplejsza" od MarineStar - Aquablue+? Powiedz szczerze bo zaczynam się zastanawiać - czy to piszesz na poważnie? :)

Oczywiście - zakładam że w powyższych kwestiach mogę się mylić, że masz więcej doświadczenia w temacie oświetlenia mimo że jest to mój "konik" od ostatnich 6 lat i mamy w firmie dostęp do naprawdę dobrej jakości labolatorium do badania charakterystyki światła - począwszy od fitoforometrów a skończywszy na spektrometrach do mierzenia wykresów falowych, absolutnego natężenia oświetlenia(absolute irradiance) czy reflection point - z których to naszych urządzeń w badaniach nad światłem korzystają także takie firmy jak Niviss/Maritex..

Być może jednak jesteśmy w błędzie i lata ostatnich doświadczeń nie mają tu znaczenia - bo po prostu wystarczy "wiedzieć".. :)

JAk już Tobie napisałem - Sylvania nie posiada "zamienników" popularnych i sprawdzonych w wymagających zbiornikach SPS świetlówek. AM ReefBlue może zastąpić ATI Blue Plus(niemal identyczne spektrum), ATI Aquablue może być zamieniona poprzez AM ReefWhite 15KK itd .Obojętnie co tu jeszcze napiszemy, czego nie wymyślimy - jak to ktoś kiedyś powiedział - "z faktami się nie dysktutuje".

Co do biznesu i założeń - w tej kwestii mam zgoła odmienne zdanie :). Cena nie jest wymaganym i najważniejszym warunkiem. Cena może być zachętą do spróbowania czegoś innego, choć i tak jest spore grono osób które wypróbuje bądź nie produkt poddając go własnej krytyce a nie kierując się w ogóle ceną. Znam dziesiątki takich osób.

Warunkiem w takim hobby jak nasze jest jakość - i udowadnia to wiele marek na rynku - na które ludzie "psioczą" ze względu na cenę (jak odpieniacze BK) to jednak i tak na końcu drogi jest gdzieś ta najwyższa półka - jak wspomniany BK, ATI czy inne.

Więc aby zapobiec jakby dalszej dyskusji w tym temacie(mimo ze na wesoło :) ) to faktycznie nie będę już "słodził" i stwierdzam publicznie - świetlówki PS NIE BĘDĄ najtańsze :).

W sumie taki obrót rzeczy mi pasuje, nikt nie może mnie załapać za język i powiedzieć że coś obiecywałem.. :p

Czy taki konsensus, w oderwaniu od meritum dyskusji(czyli porównywaniu jabłek do pomarańczy) Ciebie zadowala? :)

pozdrawiam serdecznie

P.

PS. Przytoczona przeze mnie druga świetlówka o jeszcze szerszym spektrum w aktynice niż Coralstar to JBL Solar Color. Być może również spełni Twoje oczekiwania - przy niej nie trzeba nawet dawać już dziennej i "marnować" miejsca na coś co zaświeci na biało..(czy raczej żółto) :)

Naprawdę - nie zamierzam być ani specjalnie złośliwy ani uszczypliwy - ale chyba poruszasz się po nie znanym sobie terenie :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jarecki.g

Obawiam się jednak ze nie zrozumiałeś mnie w sposób prawidłowy i chyba nawet sam do końca nie wiesz co chcesz tu powiedzieć lub do czego mnie przekonać(czy może coś udowodnić)..

...

Co do biznesu i założeń - tu się kompletnie z Tobą nie zgodzę również. Cena nie jest wymaganym i najważniejszym warunkiem. Cena może być zachętą do spróbowania czegoś innego, choć i tak jest spore grono osób które wypróbuje bądź nie produkt poddając go własnej krytyce a nie kierując się w ogóle ceną. Znam dziesiątki takich osób.

Warunkiem w takim hobby jak nasze jest jakość - i udowadnia to wiele marek na rynku - na które ludzie "psioczą" ze względu na cenę (jak odpieniacze BK) to jednak i tak na końcu drogi jest gdzieś ta najwyższa półka - jak wspomniany BK, ATI czy inne.

Więc aby zapobiec jakby dalszej dyskusji w tym temacie(mimo ze na wesoło :) ) to faktycznie nie będę już "słodził" i stwierdzam publicznie - świetlówki PS NIE BĘDĄ najtańsze :).

W sumie taki obrót rzeczy mi pasuje, nikt nie może mnie załapać za język i powiedzieć że coś obiecywałem.. :p

Czy taki konsensus, w oderwaniu od meritum dyskusji(czyli porównywaniu jabłek do pomarańczy) Ciebie zadowala? :)

pozdrawiam serdecznie

P.

PS. Przytoczona przeze mnie druga świetlówka o jeszcze szerszym spektrum w aktynice niż Coralstar to JBL Solar Color. Być może również spełni Twoje oczekiwania - przy niej nie trzeba nawet dawać już dziennej i "marnować" miejsca na coś co zaświeci na biało..(czy raczej żółto)

Po pierwsze:

w żadnym miejscu swoich wypowiedzi nie stwierdziłem, że "tak jest" tylko "jak dla mnie" lub "w/g mnie" i nikogo do niczego nie chcę przekonywać...

po drugie:

wiem co chcę i co zamierzałem to powiedziałem - dla jasności: przyzwyczajony jestem, że w biznesie prezesi wypowiadając się publicznie nie kręcą...

po trzecie:

nie zamierzałem i nie zamierzam wdawać się w polemikę w Twojej branży ale do własnej opinii chyba prawo mam?

po czwarte:

wychodzi na to, że ty Ty mnie nie zrozumiałeś - biznes rozumiem szeroko - tak samo, w jakim zakresie rynku w dziedzinie świetlówek do morszczyzny posiadło go ATI czy Giessemann, biznes w/g mnie :) to nie tylko "grono osób" lecz ta pozostała reszta w innym wypadku to nie biznes lecz manufaktura... oczywiście biorąc pod uwagę produkt, który ma funkcjonującą dużą konkurencję, a w tym wypadku tak jest i tu niestety dla Ciebie, żeby opanować rynek nie ma innego wyjścia, jak niższa cena od porównywalnego produktu, który już zdobył rynek - to akurat jest wspólne dla prawie wszystkich nowych producentów. - patrz np. Pan Dariusz Miłek i jego CCC

po piąte:

zgadzam się w 100% z Twoimi słowami odnośnie jakości :) na szczęście stać mnie na nią

po szóste:

nie potrzebuję, żeby ktokolwiek na forum mnie "zadowalał" - wystarczy mi kobieta :) :), po prostu w internecie na razie funkcjonuje wolność słowa!

Myślę, że wystarczy niepotrzebnej dyskusji, której nie zamierzałem wywołać, nie chcę więcej offtopować

pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że w tym kierunku pójdzie Twoja odpowiedź i mnie nie zaskoczyłeś ani nie rozczarowałeś :)

Na zadane przeze mnie podstawowe pytania dotyczące świetlówek i światła (oraz porównywania cen równoważnych zamienników) nie masz do powiedzenia nic.

Faktycznie - zaczynam rozumieć dlaczego tu na forum(i nie tylko na tym) większość osób które ma coś do powiedzenia w jakimś temacie(i ma w tym kierunku wiedzę i własne spore doświadczenia) - woli nie wypowiadać się w ogóle.

Mylisz wolność słowa z dyskusją na temat, a że tak powiem już całkiem oftop - nie jest to właściwe miejsce by dyskutować o czyichkolwiek preferencjach seksulanych..

Fajnie że kończymy dyskusję oftop - jeśli będziesz chciał porozmawiać w temacie którego dotyczy wątek(czyli oświetlenia) oraz zechcesz podzielić się choćby kilkoma fotkami sps-ów pod preferowanym przez Ciebie setupem świetlnym - to będę naprawdę szczerze zobowiązany - bowiem nigdy nie testowałem tego typu zestawu świetlówek - i to nie ja napisałem powyżej:

Coralstar jest w/g mnie lepszą świetlówką od ATI aquablue,

na jakiejś podstawie takie wnioski musisz wysnuwać - swoje własne Ci przedstawiłem(na podstawie których uważam że nie możesz porównywać tych świetlówek między sobą), zaś Twoich nie poznałem - zakrył je kurz dyskusji o biznesie, martwieniu się o mnie(? - a w tym wypadku tak jest i tu niestety dla Ciebie) i butach.

Zapewniam że nie jest dla mnie to powód dla żadnego zmartwienia - a traktuję to raczej jako kolejne wyzwanie z którym jako firma zamierzamy sobie poradzić - odrabiając lekcje przed a nie po wypuszczeniu produktu :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: podoba mi sie taka postawa. Moim marzeniem jest mieć osobny dokręcany moduł LED z wymiennymi segmentami,jak myślisz dało by sie coś takiego zrobić żeby wyglądało to estetycznie?

Myślimy nad czymś innym - montowaną w miejsce standardowej świetlówki T5 pojedyńczą rurą(świetlówką LED) z mikro matrycami SMT - co da zarówno blik jak i dopełnienie spektrum.

Więcej informacji wkrótce.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek a takich swietlowek T5 ala led nie bylo pare lat temu na rynku juz?? Cos mi sie przypomina, ze bylo cos podobnego ale bylo to niedopracowane i zniklo z rynku szybko.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.