Skocz do zawartości
Astis

528l - moja trójstronna lampa

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka fotek zrobionych na szybko i z ręki.

dlr1.jpg

68nt.jpg

p4gv.jpg

22zq.jpg

Akwarystyka morska uczy pokory i cierpliwości :) ale nie poddaję się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu bomba :thumbsup:

Fajnie by było gdybyś powrót wody poprowadził w przeźroczystych rurkach :robo:

Tylko co chwilę trzeba by to czyścić :)

Swoją drogą ciekawe czy takie coś da się dostać. Z rurkami nie było by problemu ale kolanka i jakieś łączniki ?

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na akwarium będzie doklejona korona z czarnej plexi :) i zasłoni powrót - tylko już 3 miesiące się za nią zabieram :blushing:- wiesz jak to jest jak się czegoś nie zrobi od razu to już potem tak jest! i jest! :baby:

Po prostu bomba :thumbsup:

Fajnie by było gdybyś powrót wody poprowadził w przeźroczystych rurkach :robo:

Tylko co chwilę trzeba by to czyścić :)

Swoją drogą ciekawe czy takie coś da się dostać. Z rurkami nie było by problemu ale kolanka i jakieś łączniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem!

Coris pięknie się wybarwia w formę dorosłą (a dorasta duuuuży). Już teraz podnosi mniejsze kawałki skały z dna i przerzuca noskiem w powietrze :) - fajnie to wygląda. Potrafi się też zakopać w piasku na kilka dni - raz już nawet myślałem, że odszedł. Konstrukcja skalna posklejana - nie da rady ruszyć! Mam nadzieję bo mu będę musiał odczytać jego prawa i do sumpa :rtfm:

Ten wargatek jak podrośnie to da ci popalić, lepiej sklejaj skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek widze że glony odeszły już całkowicie w zapomnienie teraz jest super.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :thumbup:

Moze byc przykladem, ze i 60 cm glebokim akwarium mozna ustawic skale ogladana z dwoch stron.

Arek,

mozesz co pare tygodni wrzucic tu zdjecie Coris ? To sliczna rybka, lecz jakos nie mialem szczescia hodowac jej dluzej niz 2-3 lata.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek no fakt teraz jest lepiej ale nie super - jeszcze daleko!

Glony odeszły w zapomnienie z dnia na dzień - cały las rozpuścił się i został zjedzony w ciągu 3 dni!!! Jedyne zmiany jakie w tym czasie u mnie zaszły to podmiana ok 100 l wody na wodę z działającego akwarium (tu podziękowanie dla Ginger:)) oraz wpuszczenie pokolca. Pokolec ostro ciął glony ale widać było, że reszta się rozpuszcza. Zresztą jakie było bagno widziałeś sam :(

Staszku specjalnie dla Ciebie raz w miesiącu będzie zdjęcie corisa! (ps akwarium ma 60 cm szerokości a wysokośc to tylko 55 cm - sam wiesz jak to z głębokością przy T5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sie na przyszłość :) Szkoda tego sarco bo juz widzialam go u siebie ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniaczek . Moze jakies nowe fotki i co sie dzieje w baniaczku . I pytanie czy masz moze fotke lampy jak wyglada od spodu


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż miło popatrzeć, ale rzeczywiście przydały by się nowe fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arku jak tam NO3? Udało Ci się je coś podbić?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt - ostatnio zabiegany jestem strasznie i nie było zbyt czasu dla akwarium.

Akwarium żyje. Nie obyło się bez problemów. Cały czas mam kłopot z polipowaniem min. seriatopor. Korale coś tam rosną ale szału nie ma :( Calcyfikacja mi spowolniła tak, że musiałem zmniejszać dawki roztworów ballinga. Na dniach odpalam calk reactor - zobaczymy jaki to będzie miało wpływ na zwierzaki.

Parametry stabilne i w normie, leję buteleczki AF (NO3 udało mi się podbić do przedziały 2 od 5). Do akwarium trafiło kilku nowych podopiecznych a salarias i borsuk zeszły (salariasa zamęczył mi pokolec a borsuk od zakupu miał kłopoty z jedzeniem...) Aktualnie odsysam co podmianę żwirek od Seba - okazał się nie spełnić moich oczekiwań :(

Ok poniżej kilka zdjęć (w tym obiecane dla Staniego ujęcia corisa :))

d8352e7502daa290med.jpg

d55ac59d39131e1fmed.jpg

052f0ec3aefa51d9med.jpg

13d598195ca9ad90med.jpg

9e603a34de26812dmed.jpg

b293608be139297bmed.jpg

6aaeb64bbbaec0e7med.jpg

bedb155751d92808med.jpg

1661981abf391644med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie :) widzę ze pavona ma się dobrze :)

... pozdrawiam mobilnie przez Samsung Galaxy S4 :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam slychować? :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium rewelka :) , no właśnie może jakaś aktualizacja , pewnie nieźle juz zarosło


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka w miarę aktualnych zdjęć. Spektakularnych przyrostów nie ma.

Niestety nie potrafię zrobić dobrych fotek - wychodzą jakieś takie mało kolorowe - na żywo jest bardziej kolorowo :)

b2b275c8d3a4714dmed.jpg

9ab46df80ce80188med.jpg

Teraz zdjęcie dla Staszka - coris zaczyna zmieniać ubarwienie :)

a64177930e8d6599med.jpg

Za chwilę będzie rok od zalania.

Niestety moje obowiązki zawodowe i częste wyjazdy służbowe nie pozwalają mi na systematyczną opiekę nad zbiornikem i muszę z wielkim żalem zrobić sobie roczną przerwę od akwarium.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany całym tym zestawem lub np. samym życiem ale w całości proszę o kontakt na pewno się porozumiemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze, tyle trudu na nic? :(

PW


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty ? Nie żartuj :(

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiaj - w zbiorniku zagościł nowy zwierz przez duże "Z" :) Mam nadzieję, że da radę chociaż nie ma łatwo - lineatus białego goni :( - poszarpał mu nawet płetwę grzbietową i naciął bok. Biały jednak podjął walkę, nie wysypało go a nawet śmiało skubie skały i pobiera zarówno suchy jak i mrożony pokarm. Mam nadzieję, że da rade....

40b26301f6bc1ce0med.jpg

b8670fa3951f3751med.jpg

20ee8e0d97a63cd8med.jpg

335087e905fc22aemed.jpg

f796f58321d3ccabmed.jpg

1ac7264fb652942amed.jpg

d11aa72da1591d59med.jpg

1c27a2113abe1942med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Arek , szkoda by było jak byś to miał sprzedać.

Jeżeli można wiedzieć gdzie kupiłeś tą akropore kremowa z niebieskimi końcówkami obok Hepatusa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba na poprawę chumoru ;-)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię abym był w stanie rozstać się z akwarium morskim definitywnie :) jednak teraz jestem całymi dniami poza domem... i boję się co by na tym zwierzaki nie ucierpiały....

Acropora jest biała z niebieskimi tipami (na zdjęciu wyszła kremowa) - nie potrafię wykonać porządnych fotek... Mam ją od Szymona - od jakiegoś miesiąca widać jak rośnie - jak będzie już co odłamać masz u mnie szczepe.

Ładnie Arek , szkoda by było jak byś to miał sprzedać.

Jeżeli można wiedzieć gdzie kupiłeś tą akropore kremowa z niebieskimi końcówkami obok Hepatusa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę szczepke :) i dalej kibicuje.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.