Skocz do zawartości
aqua skalar

ChemiClean jako środek reglamentowany w UE?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem cyjanobakterii w moim akwarium, po dłuższym więc zastanowieniu postanowiłem że do walki z tą dokuczliwą plagą zaprząc należy chemię. Wybór padł oczywiście na ChemiClean produkt polecany i jak jak również rozumiem stosowany, nie tylko w kraju ale również za granicą. Mieszkam obecnie na terenie Niemiec i trochę mnie to zdziwiło, że nie ma tego środka w sprzedaży. Postanowiłem, więc napisać do mojego zaufanego sklepu z zapytaniem o możliwość kupienia na zamówienie. W odpowiedzi bardzo szybko otrzymałem mail, którego treści nie chciałbym tutaj przytaczaj, pomimo tego iż pisany był w j. niemieckim. Po 2 minutach przyszła kolejna wiadomość tym razem z przeprosinami i wyjaśnieniem, że pracownik pomylił ChemiClean z Erytromycyną, której to sprzedaż bez recepty jest zabroniona. Pomimo wyjaśnienia pomyłki sklep w dalszym ciągu odmawia mi sprzedaży, nie zaprzeczyli że taki środek mają, bez recepty powołując się przy tym nie na niemiecki ustawodawstwo tylko nadrzędne przepisy UE. I teraz moje pytanie, czy to prawda a jeżeli tak to dlaczego środek ten można kupić bez problemu w niektórych krajach UE wliczając w to Polskę.

Pomijając powyższe, ChemiClean jest tutaj również stosowany i polecany przez otwarcie przez akwarystów.

Za wszystkie uwagi z góry dziękuję.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,tak to już z tą EU jest - jak nie prostują bananów,to z marchewki robią owoc :wallbash: . Ale nie o tym temat - a więc osobiście nie wiem,jak jest ze sprzedażą za granicą. Mogę natomiast wypowiedzieć się,co do samego działania specyfiku - wprawdzie moje cyjano próbowało osiągnąć przez kilka miesięcy postać,jaką niektórzy mają kilka dni po wystąpieniu plagi (a i tak pomimo narastania przez 3 miesiące było w wersji bardzo lajtowej),to po kuracji w przeciągu 2 dni zrobiło się sterylnie czysto. Reasumując - jeśli uda Ci się go zadobyć (ja osobiście bym dał sobie spokój z walką z okupantami :horse: i zamówił w Polsce),to nie masz co się bać i śmiało stosować kurację.

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja bym uważał z tym chemi cleanem. Zastosowałem dwa razy... Raz padły mi acropory i montipory czerwone. A za drugim razem padły mi ukwiały dwa piękne quadricolory. Rzeczywiście skuteczny na to cholerstwo cyjano jest bardzo, ale efekty uboczne mogą być katastrofalne. Wiem już co mi to cyjano przywlekło do akwa były to awaryjne dolewki wody z kranu notabene z własnej studni głębinowej, nigdy więcej niczego nie doleję poza ro/di... Nim weźmiesz się za chemi clean zastosuj te metody inne, o których sporo tu na forum typu zaciemnianie itd itp...

hubert


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to te podmiany załatwiły Ci korale. Używałem dwukrotnie w morskim, raz w słodkim ojca i nigdy mi nic nie padło.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubertk

i tak właśnie rodzą się mity. Jesteś pierwszą osobą której zaszkodził z kilkunastu tysięcy użyć przez akwarystów. bWybacz, ale jak się coś zmaści to wszystko jest winne tylko nie Ty sam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.