Skocz do zawartości
Jesion273

cisza ma być

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy wołam

jak wyciszyć ogólnie cały zbiornik dokładnie rezonans który przenosi sie na parter zbiornik mam na poddaszu a i tak parterowcy cos sie skarżą nie wiem czy cos z tym można zrobić zbiornik stoi na piance z karimaty stolik wylewka 10cm steropian deka i ze niby cos im przeszkadza to co powiesic mam szafke pod sufitem co poradzicie w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, że zadbałeś o wytłumienie i amortyzację, a na takich sąsiadów chyba już rady nie ma :police: .

IMHO dodanie czegokolwiek więcej to nieuzasadniony wydatek - z Twojej strony.

Pytanie jeszcze czy masz sump i jak on jest wytłumiony.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pompy, czy któraś buczy, przenosi rezonans

jesli nie uda sie poprawić sytuacji doraźnie to przydałby się zakup pompy spełniającej parametr niskiej emisji dzwieku pracy


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, że zadbałeś o wytłumienie i amortyzację, a na takich sąsiadów chyba już rady nie ma :police: .

IMHO dodanie czegokolwiek więcej to nieuzasadniony wydatek - z Twojej strony.

Pytanie jeszcze czy masz sump i jak on jest wytłumiony.

sumpa nie mam własnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wyłącz akwarium i zejdz do nich i popros żeby pokazali jak mocno buczy baniak i bedziesz wiedział o co biega


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Wyłącz akwarium i zejdz do nich i popros żeby pokazali jak mocno buczy baniak i bedziesz wiedział o co biega

Intrygujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wiedza ze masz akwarium I tez by chcieli. Powiedz ze zawsze moga przyjsc popatrzec. Jak nie, to wlacz odkurzacz na caly dzien I jakas rockowa nute na hi-fi :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tak przypuszczam ze jednak nie chodzi o jakieś tam dzwieki tylko szukanie dziury w całym przecież nie włożę pod szafke gąbki 10cm czy czegoś tam przecież moze sie zle rozłożyc ciężar i potem bedzie ze kapie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Wyłącz akwarium i zejdz do nich i popros żeby pokazali jak mocno buczy baniak i bedziesz wiedział o co biega

To jest bardzo dobry pomysł. Serio.

Wysłane za pomocą palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie bedzie buczeć to liście maja leciec:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesion..napisz jak wrócisz,ok?


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym Twoim akwarium może buczeć?? Wyłączaj po kolei pompy i schodz na dół i pytaj czy ustało i namierzysz szkodnika

Chyba że to co innego buczy w sypialni :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo.

Wlaczalem kolejno pompy, i schodzilem do sasiadki, az znalezlismy winowajczynie. U mnie bylo cichutko a u niej buczalo jak smok.

Winowajczynia byla pompa obiegowa, a wlasciwie waz, ktorym polaczylem pompe z rura wylewki. Waz, wychodzac z sumpa i przez tylna sciane szafki, dotykal scianke sumpa.

Zmienilem go na silikonowy i miedzy weza a scianke dalem 8 cm gabke (te gruba, niebieska). Sasiadce ulzylo. Jej koty wyszly z ukrycia - powaznie. :animier:

Mysle, ze Twoi sasiedzi tez nie zartuja i trzeba troche wczuc sie w ich sytuacje; oni nie powinni Twojego akwarium slyszec i tyle. To Twoj problem i czas go rozwiazac. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest,że gdzieś dalej słychać bardziej niż w naszym pokoju.Miałem możliwość raz spać w sąsiednim pokoju i przykładając głowę do poduszki ciężko było zasnąć od tych wyczuwalnych wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyjasniona wina leżała po stronie fzn wirnik wymieniony i spokojnie sie zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło,. To i pewnie u Ciebie ciszej się zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam no niestety mam ten sam problem sąsiad z dołu nie może zasnąć. Akwarium stoi na stelażu który nie ma nóg tylko całą powierzchnią stoi na podłodze. Pompa obiegowa jest bardzo słyszana na dole przenosi rezonans. Co można podłożyć pomiędzy stelaż a podłogę aby skutecznie odizolować akwarium od przenoszenia drgań na podłogę?

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie nic nie pomoże tylko wymiana pompy chyba, że wąż czy hydraulika coś dotyka.

Ja mam za głową 20litrów słodkiego -"niesłyszalnego" i na noc jeden z filtrów muszę wyłączyć bo poduszka "buczy". Takie dziwne niskie tony to dziadostwo emituje. Wszystkiego już próbowałem bo akwarium bez problemu można unieść itp. Wymiana filtra pomogła natychmiast -niestety spalił się i wróciłem do buczka i go wyłączam na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pompek i wszystkie bucza. Pompa w system w pięta poprzez wąż silikonowy.

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie buczą ale musisz wyeliminować tą co przenosi drgania...Ja to rozwiązałem tak pompa obiegowa była na wężu i dalej buczała...jedyne wjście jaki umnie sie sprawdziło to zrobienie dodatkowego łuku i ustawienie pompu po środku komory tak żeby była jak najdalej od ścianek sumpa.do tego pianka pod pompę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że jak w komorze z pompą poziom wody był dosyć niski 4-5 cm różnicy względem poprzedniej komory to buczało niż różnica poziomów 1-2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pomogło usunięcie całkowite kolanek z hydrauliki i zastąpienie ich wężem.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.