Skocz do zawartości
kamsolik

mercedesy wsród lamp?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie firmy produkujące lampy T5, HQI(nie świetlówki) są uważane za mercedesy?

Tak jak Royal wśród pomp czy odpieniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giesemann?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacific Sun :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :) przynajmniej nie w europie . mam tu na mysli t5 , moze na rynku amerykanskim jest cos godnego polecenia ale tu musza sie wypowiedziec osoby tam mieszkajace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HQI to jest Sfiligoi, zdecydowanie przed wyżej wymienionymi.

EDIT: Jeszcze Aquaconnect robił bardzo przyzwoite lampy, np. Ufo, ale od kilku lat ciężko spotkać lampy tef firmy.

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"Mercedesy wśród lamp" to znaczy słabe, dziadowe ale bardzo drogie lampy? Mi niemieckie produkty kojarzą się tylko z drogim dziadostwem. Nawet takie bardzo drogie niemieckie produkty - za pieniądze rzędu 1 mln zł. Akurat mam do "czynienia" z takim jednym niemieckim dziadostwem niby dobrej marki...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie niemieckie produkty to albo sprzęt byś importował z Japonii ,albo hodował gupiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

jak by nie niemieckie produkty to albo sprzęt byś importował z Japonii ,albo hodował gupiki

Hahahahahaha. Ale się uśmiałem! Niemieckie produkty są produkowane w Chinach, Indiach i innych krajach gdzie jest tania siła robocza i są importowane do Polski z niemieckim logo. Pod względem logistycznym nie ma różnicy pomiędzy produktem marki niemieckiej, Japońskiej i Amerykańskiej. I tak wszystko jedzie z Chin lub Indii...

Japońskie produkty akwarystyczne też są mocno przereklamowane. Równie ładne akwaria można prowadzić w zwykłym polskim szkle i na piasku kwarcowym z lasu oraz nawozach sporządzonych z soli, które kosztują grosze.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad z ciekawosci jaka masz lampe ( lub lampy ) nad baniakiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora,

Nie podlizuję się.

Widzę że ktoś ma problem z oceną dobrego sprzętu. Dlaczego dobrego ? Bo nie ma bardzo dobrych rzeczy. Cena + Gwarancja + Wygląd + Dobry sprzęt + duże możliwości . Weź na tapete 3-4 znane marki i sama oceń dla mnie PACIFIC SUN Amazing !.

Dla innych made in china wystarczy,


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Chińskie. Moim zdaniem ich jakość w stosunku do ceny jest bardzo dobra. Najlepsze jest dla mnie to, że mogę sobie w każdej chwili rozmontować lampę i bez stresu zmienić widmo światła którym lampa świeci.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha. Ale się uśmiałem! Niemieckie produkty są produkowane w Chinach, Indiach i innych krajach gdzie jest tania siła robocza i są importowane do Polski z niemieckim logo. Pod względem logistycznym nie ma różnicy pomiędzy produktem marki niemieckiej, Japońskiej i Amerykańskiej. I tak wszystko jedzie z Chin lub Indii...

Japońskie produkty akwarystyczne też są mocno przereklamowane. Równie ładne akwaria można prowadzić w zwykłym polskim szkle i na piasku kwarcowym z lasu oraz nawozach sporządzonych z soli, które kosztują grosze.

czyli świecisz kagankiem ? czy oczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak masz rację Jestem prymitywnym człowiekiem i nie używam świetlówek t5, t8 hqi bo moim zdaniem są to drogie, prymitywne, niebezpieczne dla człowieka i zwierząt w akwarium oraz środowiska technologie. Używam tylko półprzewodnikowych żródeł światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora,

Nie podlizuję się.

Widzę że ktoś ma problem z oceną dobrego sprzętu. Dlaczego dobrego ? Bo nie ma bardzo dobrych rzeczy. Cena + Gwarancja + Wygląd + Dobry sprzęt + duże możliwości . Weź na tapete 3-4 znane marki i sama oceń dla mnie PACIFIC SUN Amazing !.

Dla innych made in china wystarczy,

mysle ze chodzilo tutaj o lampy t5 i hqi a nie led :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Debora,

Nie podlizuję się.

Widzę że ktoś ma problem z oceną dobrego sprzętu. Dlaczego dobrego ? Bo nie ma bardzo dobrych rzeczy. Cena + Gwarancja + Wygląd + Dobry sprzęt + duże możliwości . Weź na tapete 3-4 znane marki i sama oceń dla mnie PACIFIC SUN Amazing !.

Dla innych made in china wystarczy,

wizualnie może tak, ale tu oceniamy wydajność świecenia, a tu na temat PS można będzie cokolwiek powiedzieć za min rok uzutkowania

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualnie może tak, ale tu oceniamy wydajność świecenia, a tu na temat PS można będzie cokolwiek powiedzieć za min rok uzytkowania

Co do T5 z PS to na ten moment mozna powiedzieć naszpikowana elektroniką lampa o bliżej nieznanej efektywności i skuteczności.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko że kolega pytał się o dobre lampy a nie jaki Chińczyk Niemiec czy Bułgar je składa ani kto i pod jakim brandem je do nas importuje. Politykę i handel zagraniczny zostawiamy w spokoju ;)

Peace :surrender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale PACIFIC SUN ma też t5 tylko ta cena...

\no za lampę która działa na korale normalnie (nie jak ledy) trzeba zapłacić ale PS niestety do Mercedesów się nie zalicza... trudno może nawet i dostanę bana na tydzień ;)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No to świadczy właśnie o tym że PS robi bardzo dobre lampy. Mercedesy to dziadostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.