Skocz do zawartości
emler233

powrót wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem. Zakładam nowe akwarium 100x50x50 z kominem zewnętrznym powrót mam przez komin wyglada to tak post-9590-0-05182700-1385197277_thumb.jpg moje pytanie jest takie jak zabezpieczyć żeby podczas braku prądu nie ściagało zbyt dużo wody do sumpa. Czy jak zrobię dziurę w rurę co jest w kominie to zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tester narazie ustawie jedną dysze bez robienia dziurek.

A wie ktoś może jakiej długości jest zawór bramowy 32mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to loc-line jet przereklamowany. Mocno tłumi powrót a z doświadczenia powiem, że z tej jego elastyczności w ustawieniu kierunku powrotu to może użyłem ze 3 raz na 2,5 roku istnienia baniaka. Normalne dwa kolanka 45 st. zrobia podobną robotę.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon jak zawsze ma racje, tez juz do tego doszedłem że szkoda kasy na to.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wstawiony zawór:

http://www.budmech.com.pl/zawory-zwrotne-pionowe_seria-hv_hvd_klejony.html

Może coś tam ogranicza przepływ ale nie zaciągnie przynajmniej wody z akwarium.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

koledzy pomozcie w 1 kwestii - jestem posiadaczem nowego akwa Aquael 105l reef master - ma filtr ociekowy z bio kulkami , odpieniacz bialek i jako trzeci filtr wyplywowy z jakichs fizelinowych skarpet OK

Przygotowalem odpowiednia wode włozylem skaly -kiedyz zywe - suche do ozywienia ok ruszyla filtracja cyrkulator obmywa obficie skalki () zalacze fotke gdy bede ja miał ) - gdy przygladam sie po kilku dniach skalki zaczynaja pokazywac zaczatki kolorow - chyba cos w nich ozywa :) dodalem wg. zalecen startowe ampulki z biobakteriami

Powiedzcie prosze co robie nie tak poniewaz woda robi sie delikatnie mleczna - czy to wymyty pyl wapienny ze skalek - przy cyrkulatorze widac jakby mgielki we wodzie sie poruszaly - czy do filtra ociekowego dac jakies wklady aby do wyseparowaly ?

i czy odpieniacz faktycznie nie bedzie piany produkowal gdy woda jest jeszcze czysta (zanim pojawi sie zycie na skalkach )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.