Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam początkujące akwarium aquael nano reef i kaskadę Versamax FZN 3 i chciałbym włożyć do niej trzy wkłady typu chemipure ale nie wiem do czego.Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz mniejsze porcje to wsadz do damskiej skarpetki rajstopowej takiej nylonowej lajkrowej najzwyklejszej i konkretnie zrób supełek i to do kubełka jednego w kaskadzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił dedykowane woreczki na media. O odpowiednich rozmiarach dziurek.

Rajstopy kiedyś uzywalem i po jakimś czasie zmieniła kolor wiec oddaje coś do wody, do tego zbyt małe oczka ograniczają przepływ i lubi się zatykac brudem. Media/wklady slabiutko działają w rajstopce.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=53.014059,-2.125856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam na forum i widze rozne opisy.

Jade dzisiaj na zakupy do kostki aquaela 30 i zastanawiam sie jakie wklady uzyc- jedni mowili tylko purigen inni jeszcze cos.

Podpowiedzcie bo nie mam pojecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np mam siporax 1l 15mm wchodzi dokladnie tyle do fzn3 i zostaje miejsce na dwa worec,ki z absorberem, ja daje czasem wegiel na ok 3 tygodnie i daje rade. Teraz mam tylko 0,5l bo w drugiej komorze jest odpieniacz. Jedno co moge ci doradzic z wlasnego krotkiego doswiadczenia to zrobienie nawet malego sumpa.


64l OW + 20l sump, Rybki JonaFish, chemia AquaForest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieladnie tak nowy temat z częstym pytaniem zakładać. Bedac przy kompie polacze kilka podobnych.

Kaskada to jakies wyjscie i troche nieszczęście początkującego.

Warto by rurka zbierajaca film bakteryjny z tafli wody byla

Warto wkladac wymienna wate filtracyjna do kaskady tak by syf nie zatykał drogich mediów o ktore pytasz bo ich nie wykorzystasz efektywnie

Generalnie w takim malym akwarium przyjemniej miec panel filtracyjny

Niz meczyc sie z kaskada. Sam to przezylem. Kaskada nie pozwala rozwinac skrzydeł na miare możliwości tego hobby


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oprocz ceramiki purigen i cos jeszcze??

ja odpieniacza czy sumpa robic nie bede bo rownolegle rusza drugie akwa mi chodzi teraz o ten mikro zestawic:)

Luft czyli proponujesz do samego filtra dorzucic skimer?? to bede musial zrezygnowac z fzn na korzysc aqua nova oni w kaskadach maja skimery powierzchniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje oczywiscie odpieniacz, bo przecież coś będziesz karmić, "napowietrzanie" też ważne (mimo, że kaska coś tam też zrobi)

na forum jest nawet opis wykonania takiego DIY ze strzykawek - lepsze to niż nic

edit:

odpieniacz DIY Tomko (nazwa użytkownika)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie piszemy posta pod postem.

Do FZN3 tak jak napisał Krakus1 pakujesz litr siporaxu i masz jeszcze miejsca na dwa czarodziejskie woreczki - ja używałem węgiel i purigen. Skimer świetna sprawa ale w przypadku FZN3 tylko wersja DIY.

I jak już luft napisał nie zakładaj olejnych tematów w sprawach wielokrotnie obgadywanych na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luft, z tą watą filtracyjną, to przerabiałem i zrezygnowałem. Nie wiadomo kiedy (czasem po jednym dniu) potrafi się tak zakleić, że przestaje przepuszczać wodę. Wkładałem watę też na wierzch, ale jak się zakleiła, to po bokach koszyczków zrobiła się fontanna i woda "wyskakiwała" z kaskady na podłogę.

Wróciłem do oryginalnych gąbek z FZN-3. Nie zapychają się tak bardzo, a coś na nich jednak zostaje. Płuczę je co tydzień.

Co do innych wkładów, to tak jak koledzy piszą. Purigen, ewentualnie Phosguard i węgiel.

P.S. Po ostatniej dyskusji wywaliłem węgiel. Zobaczymy jaki będzie efekt.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu i go odświeżę, ale z delikatnie innym pytaniem - mianowicie jak czyścić taką kaskadę i wkłady. W mojej mam ceramikę i węgiel, zamierzam wsadzić Purigen. Nie mam żadnej waty czy gąbki, wszystko osadza mi się na tych wkładach. Jak to oczyścić z tego, co filtr wyłapał? Czy ceramikę należy czyścić/płukać (nie chcę zaszkodzić temu, co tam już zamieszkało)? Może jednak powinienem wsadzić tam jakiś wkład z np. waty, którą należałoby cotygodniowo przepłukiwać w RO/DI? Proszę o podpowiedź, jestem początkujący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką masz kaskadę więc nie wiem czy te wkłady masz w jakimś koszyczku? bo ja taki koszyczek mam u siebie i mogę go po prostu z tymi wkładami wyciągnąć. Są dwie szkoły obsługi kaskady że tak napiszę, jedna która mówi że to tylko filtr więc nie powinieneś się przejmować tym co tam zamieszkało tylko po prostu co jakiś czas go czyścić a druga kiedy przejmujesz się życiem które się tam zalęgło że możesz płukać ta wkłady w wodzie podczas podmiany, czyli spuszczasz wodę z podmianki do jakiegoś pojemnika(wiaderka) i tam ręką po prostu płukasz wkład z zanieczyszczeń mechanicznych. skład tej spuszczonej z akwa wody jest identyczny z tym w akwarium więc nic nie zdechnie. aha i jeszcze jedno ja dla ochrony wkładów przed zanieczyszczeniami mechanicznymi choć to niepopularne stosuję warstę gąbki lub waty tylko pamiętaj że trzeba ją co tydzień wymieniać pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaką masz kaskadę więc nie wiem czy te wkłady masz w jakimś koszyczku? bo ja taki koszyczek mam u siebie i mogę go po prostu z tymi wkładami wyciągnąć. Są dwie szkoły obsługi kaskady że tak napiszę, jedna która mówi że to tylko filtr więc nie powinieneś się przejmować tym co tam zamieszkało tylko po prostu co jakiś czas go czyścić a druga kiedy przejmujesz się życiem które się tam zalęgło że możesz płukać ta wkłady w wodzie podczas podmiany, czyli spuszczasz wodę z podmianki do jakiegoś pojemnika(wiaderka) i tam ręką po prostu płukasz wkład z zanieczyszczeń mechanicznych. skład tej spuszczonej z akwa wody jest identyczny z tym w akwarium więc nic nie zdechnie. aha i jeszcze jedno ja dla ochrony wkładów przed zanieczyszczeniami mechanicznymi choć to niepopularne stosuję warstę gąbki lub waty tylko pamiętaj że trzeba ją co tydzień wymieniać pozdro

Mam kaskadę Aqua Clear 20, wkłady trzymam w woreczkach a są one umiejscowione w takim plastikowym koszyku. Oba sposoby są chyba dobre, ale woda z podmiany bardziej do mnie przemawia. Dziękuję za poradę! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.