Skocz do zawartości
_KRISU_

Wężowidło Ophiomastix annulosa

Rekomendowane odpowiedzi

Mom pytanie czy wężowidło wielkie na 15 cm mogło zjeść słabego małego błazenka ok 3 cm ??? Od kilku dni pływoł dzwnie i często leżał na boczku na rhodactisa fluo. Czytoł jo że niekiere wężowidła są mięso żerne. Wczorej błazenek jeszcze pływoł dzisej już mie ma po nim śladu. ZNIKNOŁ :crybaby:


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazny też okupują za dnia rodactisa a w nocy trochę są w szoku że tego się kurczy i prawie go nie ma, ale ostatnio z wężowidłami zrobiłem porządek czyli wywaliłem dwa które widziałem około 10 i 15 cm podobno są pożyteczne ale po zgaszeniu światła baniak należał do nich i jeśli miałeś słabego błazna to na pewno go załatwiły


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mom pytanie czy wężowidło wielkie na 15 cm mogło zjeść słabego małego błazenka ok 3 cm ??? Od kilku dni pływoł dzwnie i często leżał na boczku na rhodactisa fluo. Czytoł jo że niekiere wężowidła są mięso żerne. Wczorej błazenek jeszcze pływoł dzisej już mie ma po nim śladu. ZNIKNOŁ :crybaby:

W morskim akwarium żyle wiele zwierząt które potrafią w bardzo szybki sposób "odparować" martwą rybę. Jeżeli błazen zszedł to mógł zostać pożarty między innymi przez wężowidło. Żywego raczej błazna nie złapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w sklepie I w jednym z akwariow widzialem male skupisko zwierzakow na tylnej sciance za skalka. Byla mozliwosc spojrzenia z boku akwa. Widok nie do opisania. Pustelniki, nassariusy I wezowidla normalnie po sobie lazily. Akcja musiala byc "swieza", bo bylem pierwszy co to zobaczyl. Po wyjeciu szkieletu (przy mnie) nie bylem w stanie stwierdzic jaka to byla ryba. Sprzedawca powiedzial, ze jedyna ryba w tym akwarium jaka byla to imperator-7cm

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duże węzowidła zrzerają ryby i krewetki aż miło :( przerabiałem np to na zdjęciu, lub takie blado różowe . A błazen jak śpi to jakby zdechł :(

post-6812-0-29981200-1385248314_thumb.jpg

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze te takie w paski czarno biale. Kiedys przyszly z jakims koralem I jest ich kilkanascie sztuk. Ogolnie siedza w skalach caly czas I od pol roku nie widzialem wiekszekgo niz +-5cm. Sam nie wiem co z nimi robic ? :p

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

annulosa raczej nie zje osłabionej ryby, to jest bardzo łagodne wężowidło, od lat mam w swoich akwariach zawsze przynajmniej jeden egzemplarz. Natomiast jeśli rybka padła, to na pewno zje ją w trymiga, szczególnie taką małą jak błazenek...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

annulosa raczej nie zje osłabionej ryby, to jest bardzo łagodne wężowidło, od lat mam w swoich akwariach zawsze przynajmniej jeden egzemplarz. Natomiast jeśli rybka padła, to na pewno zje ją w trymiga, szczególnie taką małą jak błazenek...

Witam - moje wezowidlo ma 34 cm i nie zauwazylem,zeby cos zezarlo oprucz tego co mu podaje do lap - mrozonki,Stinte i mauze.

poz

D

post-25398-0-58836800-1431606448_thumb.jpg

post-25398-0-53150000-1431606531_thumb.jpg

Edytowane przez Diodonn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odkop, ale korzystając z okazji.

Sporo osób mówiła że te zielone wężowidła sa beee i lepiej eksmitować, jak to jest na prawdę ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zielone rozpietosc ramion ok25cm potulne jak baranek je razem z rybami babka plywa kolo niego ociera sie o niego i nigdy nie zauwazylem zeby probowalo polowac na zdrowe ryby krewetki itp... co innego gdy cos jest chore i umierajace ale to przeciez czesc ekipy sprzatajacej.. takze spokojnie nie ma sie czego bac pozatym jest piekne zielone a wypustki na mackach ma zolte..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były agresywne względem krewetek L.amboinensis i mandarynków.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.