Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam odpalić za parę dni pierwszy słony baniaczek. Standardowy zestaw AquaEl Nano reef 30l.

Posiadam już jeden słodkowodny baniaczek 120l prowadzony od roku z powodzeniem. Mam kilka pytań

-ile piasku dajecie na taki zbiornik i czy od razu czy w trakcie dojzewania???

-ile wody z działajacego zbiornika na start 30l czy 10l wystarczy a reszta Ro

- i co sadzicie o skale lepiej sucha czy mokrą z działającego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda 100% świeża, na skale w zbiorniku 30l bym jednak nie oszczędzał i kupił dobrą żywą skałę. Piasek daję podczas dojrzewania ale nie od razu ze skałą, tylko po tygodniu - dwóch, kiedy ze skały zejdzie większość obumarłej materii.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku musisz miec około 4-5 kg . Jeśli baniaczek odpalisz na martwej skale to piasek możesz wsypac odrazu .

Edytowane przez roberto1 (wyświetl historię edycji)

kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom z suchej skały też wypadają śmieci. Piachu bym dał 2-3 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem kupic 3kg suchej skały do ozywienia i 2kg zywej z działajacego sklepowego zbiornika. Różnica jest bo sucha 21 a mokra 42 ale trudno się mówi jak mówicie ze nie warto to kupię tylko 5kg mokrej.

Ale tak myślę skoro piach po tygodniu , albo 2 to może mogę tak pomieszać skały????

A co do piachu to

Żywy Piasek Bio-Active Live Aragonite White czy

Nature's Ocean Sand piasek koralowy ,myślę 3kg

Edytowane przez kajtek777 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem kupic 3kg suchej skały do ozywienia i 2kg zywej z działajacego sklepowego zbiornika. Różnica jest bo sucha 21 a mokra 42 ale trudno się mówi jak mówicie ze nie warto to kupię tylko 5kg mokrej.

Ale tak myślę skoro piach po tygodniu , albo 2 to może mogę tak pomieszać skały????

A co do piachu to

Żywy Piasek Bio-Active Live Aragonite White czy

Nature's Ocean Sand piasek koralowy ,myślę 3kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki baniaczek ok 2 ms-ce . Ja zapodałem paczkę LS i ok 5kg LR cała woda z działającego zbiornika i jest git bakterie specjal blend podawane dzień przed podmiana i oczywiście apsorbery po4 i no3 phosguard w filtrze zamiast jednej gabki, odpieniacza nie stosuję. Tylko że w piwnicy już stoi baniaczek 200l i pomału go szykuje . 30l aquael to ładniutki baniaczek lecz tam nie za bardzo co wpuścić .Najgorsze sa skoki w zasoleniu.

Akwarystyka morska to zupełnie coś innego co słodkowodne akwarium. Ja osobiście codziennie studiuję forum aby trochę wiedzy zassać. Myślę ze to 200 l odpale nie wcześniej niż latem 2014r ze względu na wiedze , a 30l aquael to pole doświadczalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę nic innego jak 30l narazie postawić jestem przed remontem i logistycznie mija sie to z celem , docelowo mysle o naroznym 300l. Paczka LS rozumiem 4,5 kg zywego piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywej skały wystarczy 2-3kg czyli ze dwa łupki.

Piasku wystarczy ze 2-3cm grubości.

Woda może być 100% świeża jak i 100% z innego baniaka.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiec kostka odpalona trochę się pozmieniało bo nie zestaw aquael tylko składak 42L 35x35x35

Oświetlenie 2x13

Odpieniacz Protein Skimer SK-300

Falownik JVP 100 (2500l/h)

Grzałka Aquael 75wat

I teraz kilka pytań do was :

- w zestawie nie ma filtra kaskady jak w Aquaelu jest tylko odpieniacz SK 300 i sie zastanawiam czy to wystarczy czy muszę jeszcze dokupić kaskadke. Woda od wczoraj jeszcze sie nie wyklarowała .

- Falownik :D :D :D robi taki młyn ze musiałem go ustawic praktycznie poziomo bo cały piach z rogu wydmuchał wiec sie zastanawiam czy nie jest za mocny i czy w ogóle jest on potrzebny.

EDIT >>>>>>>>>

Ok znalazłem na forum jak byk pisze ze JVP 100 to za duży wirnik do nano wiec już wyciągnięty. Zastanawiam sie nad mały filtrem wewnęcznym takie chinskie maleństwo 300l/h. Da rade zastąpić falownik a i moze problem z kaskadą by rozwiazał co wy na to?????

post-22748-0-28035100-1386519719_thumb.jpg

Edytowane przez kajtek777 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes miec jakąś kaskadę do której zawsze można coś wrzucic na przykład wate,węgiel itp .


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej mówi lepiej kup porzadną kaskadę. Ja osobiście polecam fzn 3 najlepsza kaskada jaka miałem . Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zbiornik możesz spokojnie prowadzić na samych podmianach - bez odpieniacza i kaskady.

Wszystko to kwestia estetyki i komfortu i właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.