Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupione.

Czekam. :)

Nawiasem mówiąc chyba zrobiłem reklamę delikatną, swoją drogą ciekawe czy ktoś z Was kupił na tej aukcji po za mną :)


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sam(tylko dałem 149pln).BRAĆ!!!Super dokładny.

Z czym porównywałeś, że tak sądzisz ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione.

Czekam. :)

Nawiasem mówiąc chyba zrobiłem reklamę delikatną, swoją drogą ciekawe czy ktoś z Was kupił na tej aukcji po za mną :)

heh przyznam się że ja ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam spławik JBL - prościej być nie może - żadne kartki się nie przesuwają; jedyne o czym pamiętać to: "nie stłuc"


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarl.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Dotarl.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Dokonałem kalibracji i po pomiarze mam 1026.

Taki sam wynik uzyskałem na "firmowym" refraktometrze w jednym ze sklepów. Jak lubi ktoś przepłacać to proszę bardzo. Mnie mój zakup w pełni satysfakcjonuje. Żałuję tylko, że niepotrzebnie wywaliłem kasę na aerometr, który wskazywał jak chciał a po za tym się roztrzaskał w mak przez przypadek.

Pozdrawiam

post-22617-1386083564,41_thumb.jpg

Edytowane przez lepicky (wyświetl historię edycji)

Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym kalibrowałeś?


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczonym plynem

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem. Na pudełku jest naklejka "Blue Treasure", także producent pewnie ten sam co popularnej ostatnio soli. Jeszcze nie testowałem ale wygląda w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalaczonym plynem

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Pewniejsza metoda, to kupienie Saliferta do kalibracji - 14 zeta.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zabraknie płynu można kalibrować na wodzie RO+DI------przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, właśnie też zakupiłem ostatnią sztukę


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak sie skonczy org. plyn to zakupie cos do kalibracji. Jak czesto kalibrujecie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kalibrować w RO-DI, ale lepiej kalibrować bliżej zakresu w którym się zwykle mierzy, po to są płyny kalibracyjne. Już kiedyś o tym było pisane.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę matwić,ale dołączonemu płynowi bym nie ufał,wolałbym to porównać jeszcze z innym,właśnie na przykład z Salifiertem.

Inną nowością u mnie jest to,że woda RO NIE nadaje się do kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skalibrowałem na wodzie destylowanej.

Porównaliśmy jeszcze na trzech takich samych urządzeniach i wyniki były takie same.

Według mnie urządzenie jest o.k.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman,długo tak robiłem,ale też połowa ludzi z forum i w sklepach mówiło,że tak nie można.Może mi się zepsuł sprzet,ale kalibracja na RO jest gdzie indziej niż na płynie referencyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyczytałem w instrukcji

Roman,długo tak robiłem,ale też połowa ludzi z forum i w sklepach mówiło,że tak nie można.Może mi się zepsuł sprzet,ale kalibracja na RO jest gdzie indziej niż na płynie referencyjnym.

Tak wyczytałem w instrukcji. I to działa od prawie 3 lat.

Poza tym najważniejsze są stałe odczyty. A czy prawdziwe?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne by było,jak by inne osoby sprawdziły poziom zasolenia na RO i na płynie referencyjnym,u mnie to 6 kresek niżej jak już pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek.

Przecież masz kumpli tak jak ja


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zasolenie na płynie kalibracyjnym i zaraz potem na wodzie z RO wynik był taki sam zero na jednym i drugim.

Wode z RO można zastosować do skalibrowania sprzętu w sytuacjach awaryjnych,np.znaczne różnice w pomiarach(ja zawsze mierzę 2 lub 3 razy pod rząd----to nic nie kosztuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman,długo tak robiłem,ale też połowa ludzi z forum i w sklepach mówiło,że tak nie można.Może mi się zepsuł sprzet,ale kalibracja na RO jest gdzie indziej niż na płynie referencyjnym.
Obawiam sie Inmar, ze tak jak piszesz, sprzęt do wymiany...

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w instrukcji było napisane jednoznacznie.

Open daylight plate, and place 2-3 drops of distilled water on the main prism.

To cytat z instrukcji


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się może zepsuć w takim reflaktometrze ? Jestem pewien,że nigdy mi nie spadł i nikomu nie pożyczałem go.Jestem też pewien,że kiedyś go kalibrowałem wodą RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.