Skocz do zawartości
Piotr1

Niebieska gąbka Haliclona

Rekomendowane odpowiedzi

W niedlugim czasie bede robil restart zbiornika. Czy taka niebieska gabkę http://pl.reeflex.net/tiere/1087_Haliclona_sp01.htm#kommentar moge spokojnie oderwac od skaly czy musze ja przeniesc w calosci ze skala do nowego zbiornika??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pogooglałam trochę anglojęzyczne fora i wygląda na to,że niebieską można normalnie ciąć i kleić, ale oczywiście bez wystawiania jej na powietrze.

czyt np. tutaj: http://forums.saltwa...i-lps-pic-added

Tak sobie myślę,że w przypadku przenosin do zrestartowanego zbiornika, największym wyzwaniem będzie utrzymanie czystej wody i stabilnych parametrów. Chcesz zrobić restart i od razu wszystko przerzucić? To chyba zła perspektywa dla gąbki...

Pozdrawiam i powodzenia!

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek z tego co pamietam to Ant mial kiedys taka gabke , nie wiem jak bedzie po przenosinach do nowej wody :( moim zdaniem ciezko ale moze sie uda ze bedzie ok ps,zmieniasz tez wymiar szkla czy tylko restart ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taż mam taką gąbkę, u mnie przy przeprowadzce zanikła w całości - ale skała była wyciągana i klejona od nowa itd. Po jakiś 4 mies w nowym akwa wystrzeliła na nowo i teraz rośnie jak wściekła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ta gabka to najwytrzymalszy zwierzak w moim akwarium, sam jestem zdziwiony ale jest mega wytrzymala.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobra wiadomość - trzymam kciuki za happy end!


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ta gabka to najwytrzymalszy zwierzak w moim akwarium, sam jestem zdziwiony ale jest mega wytrzymala.

niestety moja gąbka nie była tak wytrzymała .. Przy klejeniu Pseudogorgoni , wyciągnąłem na chwilkę skałkę z wody i jak włożyłem ją ponownie do wody to sflaczała i zaczęła się rozkładać .


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moja gąbka nie była tak wytrzymała .. Przy klejeniu Pseudogorgoni , wyciągnąłem na chwilkę skałkę z wody i jak włożyłem ją ponownie do wody to sflaczała i zaczęła się rozkładać .

Gabek nigdy nie wyjmujemy z wody. Juz wiesz dlaczego padla.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w jakim miejscu (przepływ wody, oświetlenie etc.) rosną u Was gąbki w akwarium? Mam taki niebieski kawałek na skałce, ale zastanwaim się jak go ustawić... Może coś podpowiecie?


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośnie w samym centrum akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może gdzie taką gąbkę dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tata napisał:

Orientujecie się może gdzie taką gąbkę dostać?

W Sohalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.