Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to mi przepadnie dzień urlopu,a tak poważnie jak odbędzie się wniesienie takiego baniaka ?

wnoszenie w całości odpada, jak z wyniesieniem 220x100x80 z 15mm był problem byłem zmuszony wziąć nuż i pokrzyku .a teraz też klejenie na miejscu bo wniesienie graniczy z cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja małżonka już mi dziś mówiła,że będzie klejony na miejscu.W wolnej chwili podjadę to może co doradzę w sprawie obudowy stelaża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patrzę na ten stelaż. Stanowczo przewymiarowany. Nie dość że profil duży to jeszcze słupków co niemiara. Sam mam zbiornik na 320 cm i 1650 l i tylko cztery słupki. Sam go projektowalem i wykonałem. Nie trzeba też tylu wzmocnień poprzecznych. Akwarium samo w sobie jest sztywną konstrukcją. Jak jeszcze jest stabilne betonowe podloże to z profila 30 mm cienkośc da się zrobić sztywną konstrukcję z dobrym dostępem do wewnątrz. Większoś akwarystów boi się jakieś katastrofy i buduje konstrukcje zdolne do utrzymania kilka razy większych cięzarów niz jest to wymagane. Podobnie jest ze wzmocnieniami szyb. Klei się długie wzmocnienia wzdłużne i na długości 3 metrów trzy poprzeczne. A wystarczy tylko jedno w środku. W moim wykonawca wkleił trzy i mam klopot przy wykonywaniu prac pielegnacyjnych. Życze powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patrzę na ten stelaż. Stanowczo przewymiarowany. Nie dość że profil duży to jeszcze słupków co niemiara. Sam mam zbiornik na 320 cm i 1650 l i tylko cztery słupki. Sam go projektowalem i wykonałem. Nie trzeba też tylu wzmocnień poprzecznych. Akwarium samo w sobie jest sztywną konstrukcją. Jak jeszcze jest stabilne betonowe podloże to z profila 30 mm cienkośc da się zrobić sztywną konstrukcję z dobrym dostępem do wewnątrz. Większoś akwarystów boi się jakieś katastrofy i buduje konstrukcje zdolne do utrzymania kilka razy większych cięzarów niz jest to wymagane. Podobnie jest ze wzmocnieniami szyb. Klei się długie wzmocnienia wzdłużne i na długości 3 metrów trzy poprzeczne. A wystarczy tylko jedno w środku. W moim wykonawca wkleił trzy i mam klopot przy wykonywaniu prac pielegnacyjnych. Życze powodzenia i pozdrawiam.

ja tak już mam wszystko robię jak pod czołg . tylko twoje 1650l a moje 2650 to różnica z tond morze te 14 słupków plus wzmocnienia ale teraz mogę spać spokojnie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam na placu boju ?

Coś się chyba już pokleiło, a fotek brak :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście, widzę że pomyślałeś o wentylacji i gniazdkach elektrycznych na suficie :)

Szkoda tylko że czarnym silikonem klejone - nie będzie tego efektu wow


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście, widzę że pomyślałeś o wentylacji i gniazdkach elektrycznych na suficie :)

Szkoda tylko że czarnym silikonem klejone - nie będzie tego efektu wow


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście, widzę że pomyślałeś o wentylacji i gniazdkach elektrycznych na suficie :)

Szkoda tylko że czarnym silikonem klejone - nie będzie tego efektu wow

jak starannie wykonane to i czarny zile nie wygląda a z tego co słyszałem pewniejszy przy więkżych zbiornikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję 300 zł dopłaconych do przezroczystego silikonu jak i do OW.Następny baniak będzie miał czarny silikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI też czarny się bardziej podoba, teraz mam bezbarwny i glonami podchodzi w krawędziach.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik wytrwale podglądam


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tysiąc litrów nie jest jakaś wielką różznicą. Każdy ze słupków wytrzyma z pewnością więcej niż tonę nacisku. Chodzi o to, że taka ilośc slupków powoduje ograniczenia w dostępie do wnetrza pod zbiornikiem. Trzeba też wziąć pod uwagę, że można usztywnić i wzmocnić dodatkowo konstrukcję przez zabudowę. W sumie nie warto tego robić jak to ująłeś jak pod czołg. Spać można spokojnie i przy mocno lżejszych rozwiązaniach, jeżeli się wie o co chodzi. Ale to tak na marginesie. Teraz przecież najważniejsze sa inne rzeczy. Czekamy na pejzaż podwodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdrościć szkła :)

mały offtopic

ja też mam sukę cane corso brązową :) i kota.

Mieszanka wybuchowa :) Obie "pipki" są o mnie zazdrosne więc sobie możesz wyobrazić co się czasem dzieje :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozmiarze wystarczy wodę wlać i lampę zaświecić a już będzie mega !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pozazdrościć szkła :)

mały offtopic

ja też mam sukę cane corso brązową :) i kota.

Mieszanka wybuchowa :) Obie "pipki" są o mnie zazdrosne więc sobie możesz wyobrazić co się czasem dzieje :)

dokładnie. :yes wyobrażam sobie u mnie jak dopadną ich głupawki,(bo to młode ) to masakra trzeba do osobnych pomieszczeń zmykać aż im minie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem i widziałem,masakra jakie to wielkie.

Marek teraz wyobraś sobie że muszę postawić basen kąpielowy o podobnych wymiarach w salonie żeby wody nazbierać a żona jeszcze nie wie i jak to powiedzieć żonie która przymykała oko do teraz a widziałeś jak salon wyglonda

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona jeśli choć trochę lubi akwarystykę to nie będzie problemu. Moja luba niby narzeka ale potrafi naprawdę dużo znieść :yes


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żona jeśli choć trochę lubi akwarystykę to nie będzie problemu. Moja luba niby narzeka ale potrafi naprawdę dużo znieść :yes

moja jeśli chodzi o akwarystykę to już dużo zniosła pierwszy mój zbiornik to sama mi kupiła pamiętam 200l skalary neony potem palety ,altumy itp ico z tego wyszło( teraz tygodniowo więcej podmieniam wody w morskim niż mój pierwszy zbiornik miał pojemności) ja myślę że nasze wspaniałe kobiety wiele z niosoą ale są granice wytrzymałości .

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrze :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się,ponad mieśąć roboty i skała poukładana zbiornik zalany korale poklejone ryby wpuszczone ponad 3000l w obiegu nie ukrywam bez strat się nie obeszło ale wszystko na dobrej drodze B)

I

Edytowane przez argento (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy bardzo. Teraz czekam na zdjęcia . Będzie na co popatrzeć

:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.