Skocz do zawartości
jinjer

Ociupinka Pacyfiku w domu, czyli moje prawie 1000L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Musze przyznac ze jestem z siebie dumna bo zbiornik nie dosc ze sie trzyma to nawet idzie w dobrym kierunku. Wszystko zyje i wyglada coraz lepiej a z racji tego ze parametry sa caly czas stale odwazywam sie zarybic moja solniczke i tym sposobem plywa juz 6 blazenkow, 3 hepatusy i 1 scopas (mam nadzieje ze dobrze napisalam) jutro zrobie zdjecia. Dostalam rozpiske ryb bo wiadomo ze nie tylko co mi sie podoba ale jeszcze to co jest pozyteczne ma plywac wiec z z rozmyslem ogladamy rybki.

Coraz bardziej wciaga mnie to wszystko ; D

Wesołych Świąt !!!

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plywa juz 6 blazenkow, 3 hepatusy i 1 scopas

No to nieźle pojechałaś :smiling:

Później trudno będzie odłowić hepcia, bo 3 jak podrosną nie zmieszczą się w Twoim akwarium.

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u poprzedniego wlasciciela tez byl taki stan dlatego sie rozpedzilam. Zapimnialam jeszcze o mandarynie wspanialym tez posiadam jedna sztuke.

Felek myslisz ze za duzo tego czy chodzi Ci tylko o hepatusy ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny raczej nie powinny mieć jakichś walk bo akwarium spore , ale 3 hepatusy to stanowczo za dużo . To są duże i szybkie ryby .

Niech się wypowie ktoś kto trzyma więcej niż 1szt. pokolca tego samego gatunku co nie zdarza się za często a co dopiero 3 sztuki .

W takim akwarium może spokojnie pływać z 6 większych (według mnie , jak się ktoś uprze to wsadzi więcej ale po co ? tylko stres dla ryb )


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście bym się wstrzymał teraz przed jakimikolwiek zmianami w akwarium....

stres korali, niestabilny zbiornik

co prawda jest kilka szkół przekładania życia - jedni mówią wszystko od razu, drudzy, że sukcesywnie.

Ja przekładkę robiłem sukcesywnie i 2 miesiąc nie umiem dojść do ładu składu.

wcześniej robiłem od razu - było to samo :)

więc sama musisz obserwować zbiornik.

ale ryb bym nie wpuszczał jeszcze - bo za chwile azotany zaczną wariować i hepatusy obsypie.

3mam kciuki


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcialam sie spieszyc z rybami (i w sumie czekalam chwile), ale maz juz sie doczekac nie mogl, a z drugiej strony ryby byly tam od poczatku wiec tragedii raczej nie powinno byc ;)- ja jakos ostroznie podchodze do tego wszystkiego,boje sie skokow a jeszcze bardziej ze sobie z nimi nie poradze. No ale teraz zostalo mi pilnowac wszystkiego i miec nadzieje ze bedzie ok ;)

A tak wyglada to dzisiaj (nagralam film na rozruchu i kiepsko wyszedl) poprawie jakosc przy swietle dziennym

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki najcześciej występują po podmiance albo jak coś się dzieje złego.Czyli masz zaprogramowany dozowniki robisz podmianke woda jest np bogatsza i wtedy przez to,że nie skorygowałaś pompy masz skok.Albo jak cos przestaje rosnąć nie zauważyłaś a pompa cały czas dozuje tą samo ilośc=skok itp.Czyli najlepiej aby sie ustrzec skoków rób często testy kh i ca pozdro.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf dzieki za rade, aktualnie pomiary robie co 3 dni (o stałej porze), pewnie powiecie ze czesto ale ja poprostu nie chcialam niczego przegapic.

AnT - dziekuje za zaproszenie ale niestety tym razem nie dojade, jak tylko cos zorganizujemy tu, to zjawie sie napewno :)

Co do przekładki : to w sumie wszystko trwało dobe


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać już znaczną poprawę do tego co na pierwszych fotach i do tego co było jeszcze tydzień temu :thumbsup:

Teraz tylko systematyczność i będzie ładne szkiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Troszkę zaniedbałam temat wiec juz sie poprawiam. Zbiornik stoi i poza jednym koralem który systematycznie robi mnie w konia, wszystko ma się dobrze :) W czasie świąt przybyło nowych zwierzaków, a dzięki ogromnej uprzejmości pewnego amatora serników, poznałam nazwy większości z nich ;)

a wiec solniczke zamieszkuje :

Montipora Digitata

Montipora talerzowa

Pavona

Acropora

Seriatopora - ktora to wlasnie od dwóch dni marnieje w oczach :(

Gorgonia

Flavia

Ukwiały quadricolor 17 sztuk

Pocillopora

Stylophora

Sinularia

Lobophytum

Xenia

Pływaja :

- 3 Hepatusy

- 6 błazenków

- 7 chromisów

- 1 wargatek sanitarny

- 1 Zebrasoma Veliferum

- 1 zółtek

- 2 krewetki czyszczące

- 2 kraby

Jest też jeżowiec Jerzy i dwa wężowidła (jeden taki ciciaty i Ophiolepis superba :)

Na ostatnim zdjęciu najnowszy nabytek, który cieszy moje oko najbardziej :D

Parametry z dzisiaj:

KH - 8,3

NO2 - 0

NO3 - 5

PO4 - 0

Ca - minimalnie ponad 500

Mg - 1500

Zasolenie - 1,023 przy temp 26,7 i PH 8,14

No to chyba tyle jak na jednego posta. Mile widziane wszystkie rady :) Pozdrawiam

post-22820-0-93795700-1389466852_thumb.jpg

post-22820-0-07782600-1389466863_thumb.jpg

post-22820-0-20253100-1389466868_thumb.jpg

post-22820-0-98396900-1389468362_thumb.jpg

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zbiorniku z sps 17 quadricolor strach się bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem będzie ich mniej bo zamierzam dużą część z nich sprzedać :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się pochowały ukwaiły na zdjęciach bo z 17 naliczyłem tylko 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się pochowały ukwaiły na zdjęciach bo z 17 naliczyłem tylko 9 :)

...to zbiornik chciałam pokazać nie quadri, dlatego nie skupiałam się na fotografowaniu ich wszystkich ;) Myślę ze jak zostawię sobie ich 8 to będzie wystarczająco :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najgorzej to wygląda. Życia jest naprawdę sporo i z czasem gdy nabierzesz doświadczenia to wybierzesz konkretny kierunek.

W pełni podpisuję się pod uwagą z quadricolorami. Seriatoporą się nie przejmuj to wrażliwy choć szybko rosnący koral.

Małżę (Tridacna) radziłbym postawić na jakiejś skałce a nie bezpośrednio na podłożu.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzieli ze mam postawić na skałce lub na piasku, ale jak radzicie skałę to poszukam czegoś małego.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2yjaqy4y.jpg

W ciągu dwóch dni zrobiła się cała biała, parametry ok, reszta korali ok. Co mogło sie stać ... macie jakies pomysły, bo mi rece opadaja ?? :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta korali wcale nie jest ok niestety. Ten SPS z lewej (wygląda na Seriatoporę) też jest bardzo marny i napewno nie polipuje jak należy. Zielona tumida u góry również nie wygląda doskonale (widać kilka miejsc utraty tkanki). Jeżeli parametry są takie dobre (przynajmniej NO3, PO4) to wina leży po stronie dojrzałości zbiornika. Może warto jakieś bakterie lać aby złagodzić i przyspieszyć proces.

Z drugiej strony mam poważne wątpliwości co do wartości parametrów które podałaś? Czy No3 jest 5 a nie przypadkiem 50? Jak odczytywałaś wynik? Pytam bo mętne oko hepatusa z pierwszego planu wskazywałoby na coś zupełnie innego. Czym mierzysz Po4?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robię salifertem.

Wiem ze jeszcze nie wyglądają jak należy, ale na pewno lepiej niz trzy tygodnie temu stąd określenie OK. Co do NO3 to raczej za duża różnica w kolorach jak żeby je pomylić, jutro poprosze żeby osoba doświadczona zrobiła mi testy i będę miała pewność ze dobrze je odczytuje.

Za dużo nerwów mnie kosztuje ten zbiornik, ale mu nie odpuszcz - jeszcze nie wiem jak sie do tego zabiorę ale liczę ze pomożecie ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do NO3 to raczej za duża różnica w kolorach jak żeby je pomylić, jutro poprosze żeby osoba doświadczona zrobiła mi testy i będę miała pewność ze dobrze je odczytuje

Odczytujesz kolor patrząc z góry czy od boku ?


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten Salifert NO3 nie lezy -proponuje zrob testy RED SEA -duzo latwiej odczytac poprawnie wynik...

pozdr

W.

ps.U mnie kilka spsow polecialo -jak skoczyl Po4 do blisko 1 i utrzymywal sie ok miesiaca;/...test Saliferta na fosforany byl walniety i nim sie sugerowalem,,,,pozniej cos mnie tknelo (jak zaczelo wychodzic cyjanko..i kupilem mala hanke na PO4 i wynik mnie "powalil"...)

Edytowane przez witek2000 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze od góry, tak mi polecono a co PO4 to bylo mierzone jakiś czas temu małą hanka wyszło 0,09 czego salifert nie pokazal :( mozliwe ze wzroslo a ja tego tym testem nie jestem w stanie zmierzyc. Juz sama nie wiem czym co mierzyc, każdy radzi inaczej :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po4 nie jest szkodliwe dla korali, najwyżej stracą swój kolor. Najbardziej szkodliwe jest No3.

Do mierzenia Po4 polecam małą hanke - bez problemu i wynik w miarę dokładny jak się dba o czystość fiolek.

A do No3 - dla mnie najlepszy jest test Saliferta. Patrzy się od góry.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.