Skocz do zawartości
jinjer

Ociupinka Pacyfiku w domu, czyli moje prawie 1000L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli dobrze patrze ? NO3 bylo raz 10 ale po kilku dniach znów byl wynik 5 i tak sie utrzymuje. Nie wiem na co zwalić ale patrzac na pierwsze filmy widac ze korale wygladaja lepiej nie gorzej.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu w przybliżeniu o ile dobrze widzę to w niektórych miejscach masz juz Dino,ja bym obstawial wzrost No3.No ale bez zrobienia testów to wrozenie z z fusow.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino to w ogóle inna bajka, przyszło poszło teraz wróciło wiec kupilam silicarbon, wsadzilam do sumpa i czekam. Jak ostatnio sie pojawilo to obylo sie bez skoku NO3, ale pojawily sie krzemiany i mimo ze powoli znikaja to coś jest nie tak.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO 3 na poziomie 10 nie jest przyczyna zejscia korala. Raczej nowy zbiornik. Obojetne, ze ktos go mial jakis czas. U Ciebie tez tego czasu potrzeba. W kazdym razie, gdy koral jak na zdjeciu traci szybko tkanke, moglabys zrobic 1-2 szczepki, zeby choc gatunek zachowac.

Saifert dla NO3 jest ok. Gdybys miala mniejsze wartosci, to patrzac z boku odczytasz wynik i podzielisz go przez 10.

Wiemy, ze masz 700 litrow, ale uzupelnienie "stopki" daloby wiecej informacji na temat filtracji, oswietlenia itd.

Pomiary i regulacja PO4, Mg, Ca, kH, NO3 musza byc rutyna i robione co tydzien (i zapisywane) daja mozliwosc sledzenia rozwoju i ulatwiaja ewentualna pomoc.

Dziewczyny i tak maja tu latwiej :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robie co 3 dni i stalej porze, wszystko zapisuje nawet temp i ph jakie sa w czasie badania, i poza rosnacym od miesiaca KH ktore bylo 6,4 do wczoraj 8,3 nic sie nie zmienilo.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby testy robić przy słonecznym świetle ( dziennym, a nie sztucznym )


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wlasnie robie, zawsze w dzien i przy oknie.

Co do szczepek - zrobilam ale niestety rowniez stracily tkanke. Zaraz na początku jedna szczepka poszla do innego baniaka. Zobaczymy co z nia bedzie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety młody zbiornik zawsze niesie ze sobą takie problemy. Doświadczeni akwaryści mają problem żeby przenieść życie bez strat więc wstydu nie ma.

Rownież nie winie PO4 i NO3 ale raczej skoki kh. Jak to było od czasu założenia zbiornika?

Postaraj sie ustabilizować parametry, ale bez gwałtownych ruchów. Mierz parametry codziennie, pisz i pytaj.

Najpierw jednak uzupełnij dane o akwarium jak pisał Stani, czy, świecisz, czym odpieniasz, jakie metody filtracji jeszcze, jak uzupelniasz kh, ca i mg, co lejesz oprócz tego do zbiornika itd.

No i podstawowe pytanie czy prosiłaś tak jak doradzano Tobie poradzić sie jakiegoś doświadczonego morszczaka z okolicy żeby zajrzał do zbiornika i pomógł poprowadzić Ciebie na początku? Jeśli nie to słabo to widzę niestety.. :(


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec jest tak:

akwarium oświetla lampa ATI 8x80W

KH podaje pompa 250ml na dobę w 5 dawkach

Ca i Mg został odłączone od pompy ze względu na to ze było go dużo za dużo

podaje ULTRAMARINE co 3 dni 14ml

codziennie podaje REEF ENERGY po 2,5 ml z obu butelek

CORAL SNOW co 3 dni - jedna nakrętka (ok 5ml)

ZEOZYM - co 3 dni

Odpieniacz ATI

KH od pierwszego dnia po przekładce 6,4 do 8,3 w pomiarze wczorajszym (baniak u mnie od 8 grudnia)

Chłopaki byli u mnie i są pod telefonem, ale ciężko mi tak komuś głowę stale zawracać, żeby do mnie jeździł doglądać :(


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam zapraszam, mile widziane wszystkie pomocne dlonie :)

Dzis zrobilam pomiary i :

KH - 5,4 (wiem za malo- podnieslismy dawkowanie na 200ml dziennie)

NO3 - 5

PO4 - 0

Ca - pow. 500 (nie wiem ile dokladnie bo kolory sie nie zmienily )

Mg - pow 1500 (-II-)

zasolenie - 0,021

dzs robilismy podmianke 100l wody

Mg i Ca odlaczylam z pompy wiec za dwa dni zobaczymi czy cos spada.

Miesiąc temu kh miałaś 5,4, dzisiaj 8,3, moim zdaniem tutaj leży przyczyna.

Ustabilizuj parametry, poczytaj o metodzie Ballinga.

Jeżeli chodzi o Ca i Mg to po tym co piszesz i co wynika z testów widać że nie ma konsumpcji.

Dlaczego nie ma konsumpcji, ponieważ korale nie rosną a jak widać "lecą" bądź stoją w miejscu. Oczywiscie nie ma sensu lać Ca skoro poziom jest powyżej 500. Pamiętaj że jak korale "lecą" to jeszcze zużycie spada i będą kolejne wahnięcia parametrów. Dlatego bardzo ważne jest teraz robienie jak najczęściej testów, max co 2-3 dni, zapisuj, obserwuj i działaj tak żeby nie było dalszych skoków, przede wszystkim teraz kontroluj kh, ma być stabilne, masz te 8,3 to tak trzymaj jak najdłużej się da. Jesli utrzymasz parametry stabilne to pojawią się dobre warunki dla rozwoju korali, zaczną rosnąć i pobierać wiecej CA, MG i KH więc musisz robić testy żeby wiedzieć kiedy to nastąpi i regulować dozowanie CA, MG i KH bo inaczej będziesz miała z kolej szybki spadek i znowu korale dostaną w d..ę i od nowa problemy.

To tak na chłopski rozum.

Trzymaj się i powodzenia.

P.s pisz jak najwięcej na forum jak nie chcesz zawracać sąsiadom głowy, sama tego nie ogarniesz, no chyba że przeczytałaś większość wątków na forum :) ale jak widać nie ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaj lub sprzedaj sps-y komuś zanim padnie wszystko ,przyjdzie czas na nie a nie męcz zwierzaków ukwiały jakieś mięękasy i ryby sobie zostaw.Ustabilizuje sie wszystko zakumasz o co chodzi to potem sobie dasz spski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo właśnie zapomniałam o tym spadku KH do 5,4, ale to była jednorazowa sytuacja i przy kolejnym pomiarze było znów 6,4 i dlatego nie przywiązałam do tego takiej wagi.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jinjer popedzilas z motyka na slonce ,kupując takie śliczne akwarium z tyloma slicznymi spsami,jednak bez ni jakiej wiedzy o prowadzeniu spsow i akwrium,jestem tego zdania co kolega wyżej odsprzedaj spsy zostaw miękkie i ryby,bo za kilka dni juz tylko będziesz wyciągac gole patyki z akwarium.Moim zdaniem to dopiero początek złych parametrów.Szkoda korali,bo ładne duże sztuki porosly.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoki kh niezłe.To nieważne czy jeden raz tak się stało.

P.S naprawdę skonsultuj się z kimś z Twojej okolicy bo stan akwarium opłakany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postępy? Jak sytuacja wygląda?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ustabilizowanie parametrów i walcze twardo - zwierzaki zyja i licze ze teraz bedzie juz tylko lepiej. Fotki wstawie jak juz bedzie sie czym pochwalic ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób testy codziennie wcześniej pisałas ,że robisz co 3 dni w 3 dni sytuacja może się zmienić diametralnie


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, aktualnie robie codziennie ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,021 trochę niskie to zasolenie.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek słusznej wielkości powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :)

Zasolenie 1.024 wiec raczej jest dobrze ;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dobrze ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nudno tu u mnie, wiec może napisze co się dzieje ciekawego ostatnio : Na początek najważniejsze - wszystko żyje :D (poza seriatopora która nie miała siły pozbierać się po przeprowadzce :()

Parametry stabilne, solniczka od niedawna na pełnym balingu, Rybek moc - robi się kolorowo i ciekawie.

Z przyczyn technicznych czeka nas mała zmiana, kilka dni temu zaczął przeciekać sump wiec wyprzedzając możliwą awarie baniaka, przeniesiemy się na nowe szkło, a jak wiadomo z dużego na mniejsze nie pasuje ;) to nowa solniczka w szkle opti będzie miała 950l w obiegu.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Cześć

Nie zapomnij zdawać relacji na bieżąco- będę obserwować i trzymać kciuki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.