Skocz do zawartości
Margolee

Problem z Żywicą w RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik 22 po membranie nie jest zły, wszystko zależy czym co mamy w kranie. Swego czasu też kombinowałem z membranami i za żadne skarby nie zejdę poniżej 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zamontuj zaworek i pierwszy litr-dwa w ściek a potem dopiero w żywicę

mambrana ile ma ? zaleca się wymianę co 2 lata (o prefiltry nie pytam :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 22 po membranie nie jest zły, wszystko zależy czym co mamy w kranie. Swego czasu też kombinowałem z membranami i za żadne skarby nie zejdę poniżej 20.

niby każdy wynik nie jest zły ale żywica szybciej "pada" i jak napisał Marek lepiej spuszczać te kilka litrów wcześniej bez żywicy.

@mareko1 kup sobie obudowę 10'' i będziesz miał na dłużej :)

p.s.

ja po membranie mam 10-12 a rury w domu swoje lata mają


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kranówa wynik 354, prefiltry wymienione 3 tyg. temu, membrana już swoje ma bo 3 lata.

zamontuj zaworek i pierwszy litr-dwa w ściek a potem dopiero w żywicę

mambrana ile ma ? zaleca się wymianę co 2 lata (o prefiltry nie pytam :) )

Chodzi o zaworek po membranie a przed żywicą? Jaki to konkretnie zaworek?

Edytowane przez mareko1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójnik i dwa zaworki. Najpierw zakręcasz żeby nie leciało na żywice a potem odkręcisz żeby leciało do żywicy a zakręcasz ten drugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zaworek po membranie a przed żywicą? Jaki to konkretnie zaworek?

aby zamknąć dopływ na żywicę i puścić w "bok" czyli do kanału a po 15-20 minutach dopiero na żywicę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójnik i dwa zaworki. Najpierw zakręcasz żeby nie leciało na żywice a potem odkręcisz żeby leciało do żywicy a zakręcasz ten drugi

Czaję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

po prostu jak woda postoi w filtrze parę dni to się "starzeje"

szkoda tym zapychać żywicę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na Wyżynie Lubelskiej jest woda twarda jak stal ja w kranie mam średnio 500 na wiosnę więcej w lecie jak "przegonię" studnię podlewaniem to zejdę do 400. Zużywam ponad 500l wody RO/DI na miesiąc więc walczyłem kiedyś aby mieć jak najniższy tds, łączyłem dwie membrany szeregowo i niewiele dawało. Pogodziłem się że idzie mi na rok ponad 20l żywicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wawie na Pradze tez koło 500 się zakręci w kranie. Robię 300-350l na miesiąc wody i dzięki trójnikowi udało mi się osiągnąć 1zasyp tj. lekko ponad 500ml żywicy na miesiąc. Może macie słabe ciśnienie ? Bo to coś nie halo. Membrana daje mi na początku tds 150 i spada po 5 min do 10,wtedy przekierowuje wodę na żywice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynik 22 po membranie nie jest zły, wszystko zależy czym co mamy w kranie. Swego czasu też kombinowałem z membranami i za żadne skarby nie zejdę poniżej 20.

A probowales puscic na filtr po pompie?U mnie pod cisnieniem z kranu jest ~25ppm po membranie,a jak odpale pompe to spada ponizej 10,czasami nawet do 6ppm:).Oczywiscie,tak jak koledzy pisza,pierwsze kilka minut puszczam w sciek,a dopiero jak wskazanie TDS spadnie do 10-15 puszczam na zywice.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójnik i zaworki zakupione, jak przyjdą zobaczymy czy wynik trwałości żywicy się poprawił ;). Jak nie to wymiana membrany mnie czeka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą membrane też wymień. 20 to słaby wynik. Vontrona co kosztuje w sklepach 90zł można za 50zł znaleźć na np. czystawoda.pl

edit:

Oczywiście zakładam że ciśnienie jest jak trzeba. Mój znajomy ma taki patent że jak podłączył do węża co woda leci do spłuczki miał słabe ciśnienie,a u mnie jest rakieta może dlatego że ja mieszkam na parterze. On teraz podłącza pod wąż od prysznica w wannie,odkręca słuchawkę i wkręca końcówkę od filtra RO i puszcza wodę na full :D Podobno jak odkręci ciut ciepłej to po membranie schodzi do 006 a na zimnej jedynie do 10. Ale to taka ciekawostka i nie wiem ile w tym prawdy lecz gdzieś czytałem że temperatura wody ma też znaczenie.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie podratujcie mam problem nowy zestaw RO DI odpalony membrana 50gpd, w kranie 250pp, po membranie 002pp, a po zywicy 006pp co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co to za żywica ?

i czy mierzysz od razu po odkręceniu kurka czy czekasz parę min żeby zlać "starą" wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po membranie ładny wynik. Po żywicy gorzej.Rozkręć puchę z żywicą i złóż. Czasem się powietrze dostaje. Warto też zwrócić uwagę na uszczelkę na teh puszce co się wypije żywice, czasem lub pękać i łapie "lewą wodę". Jak nie pomoże spróbuj inna żywicę. Czy ta nie była jakby sucha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie pomoże spróbuj inna żywicę.

najpierw dowiedzmy się co to za żywica

bo ktoś kupił taką za naście zł "do zmiękczania" i też się dziwił że ma więcej po żywicy niż przed ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

no wlasnie podoba mi sie wynik po membranie a po żywicy lipa żywica mb20, wszystko nowe, raczej jak by byla nieszczelność to jak po membranie jest 002, to po żywicy bylo by też 002 a tu 006, z rzeczy ktore zauważyłem woda ta pierwsza była jakby żółta:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak by było. Miałem tak że przez powietrze było o około 4 wiecej na TDS, podobnie jak się porwała ta płaska uszczelka na dekielku pojemnika w który się sypie tą żywicę.

Kolego a nie zauważyłeś czy nie była jakby sypka jak piasek ta żywica ? Nie wiem czemu ale jak wyschnie taka żywica to już nie działa jak trzeba.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czemu ale jak wyschnie taka żywica to już nie działa jak trzeba.

jak wyschnie (jest sypka) to wogóle nie działa

@Leszek

filtr złożony firmowo ? zlej parę litrów w ściek i zmierz - może jakiś paproch ...

albo jak wyżej napisał Rafał - uszczelka / zapowietrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrób sztuczkę...rozumiem że masz tds dwupunktowy, zamień czujki miejscami.

Tds mają dwie czujki pomiarowe, a jedną śrubkę kalibracji ;) Miałem tak w jednym wynalazku że na płynie kalibracyjnym tds 342, "In" ustawiałem śrubką na 342, to na "Out" miał 350 ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ok sprawdzę szczelność przeczyszczę i sprawdzę zestaw z czystej wody, sprawdzę też sztuczke z tds, mam trzy punktowy miernik

Zmienialem czujniki wynik taki sam czyli miernik ok, moje pytanie skoro żywica podnosi pp z 002 na 006 to zanieczyszcza wodę?

panowie to ta zywica jednak nie mb20

http://allegro.pl/wk...6443172452.html

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczywiście

jesteś pewien że dostałeś właściwą żywicę ? i że nie jest zapowietrzony układ ?

EDIT --//--

A NIE MÓWIŁEM ??? :secret:

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

silvia to chyba moj błąd co to za żywica z linku co wstawilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.