Skocz do zawartości
Marcin1982

Stelaż - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu stelaż aluminiowy: 250x70x100cm

Niestety nie jest idealnie prosty, co widać na fotkach.

Teraz pytanie: podkładać pod niego maty i stawiać baniak, czy jest on do wywalenia i nie nadaje się do użytku.

Prześwit to około 5-8mm.

Podłoga jest idealnie prosta.

Edytowane przez Marcin1982 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie chwieje wyczuwalnie, to bym się nie przejmował tym że nie dolega na całej długości ramy do podłogi.

No chyba że te odchylenia o których wspomniałeś dotyczą narożników, to wtedy bym nie ryzykował bo się będzie kołysać.

Mój też nie był ideałem na długości, przyszedł ciężar i ani drgnie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie wszystko zależy czy jest tak samo krzywy od góry, jeśli tak samo to pod naciskiem się wyprostuje ale jak inaczej to bym nie ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego warto robić regulowane nóżki :). Ja mimo wszystko coś jednak podłożył między stelaż a podłogę. Ale to ja bym tak postąpił. Niech wypowiedzą się mądrzejsi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać z której to firmy :), weź od nich nóżki. Sam je spokojnie założysz - widziałem jak to robili, bo jak odbierałem swój, to przy mnie kończyli ;).

edit: swoją drogą całkiem fajny patent na te nóżki mają...

Edytowane przez AMP (wyświetl historię edycji)

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sprawdź długą poziomicą, bo niekoniecznie stelaż wygięło, tylko podłoga może mieć "spadek"

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj te regulowane nóżki i po kłopocie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera Marcin stawia wielki baniak :thumbsup:

Dość wysoki ale czy alu da radę z powiedzmy 850-900kg?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak niestety nie u mnie w domu :( może kiedyś się dorobię takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera Marcin stawia wielki baniak :thumbsup:

Dość wysoki ale czy alu da radę z powiedzmy 850-900kg?

Daaa rade, 3500 l Tomka i Kasi tez stoi na aluminuium :D : http://nano-reef.pl/topic/57724-tysiac-wysp-3500ltr-akwarium-prywatne-tomka-i-kasi/

Marcin, odnoszę wrażenie, że nie chcesz nóżek...Dlaczego?


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych akwariach faktycznie lepiej bez nóżek, ciężar nie rozkłada się tylko w kilku punktach. Aluminium ma to do siebie że jest bardzo elastyczne, i łatwo koryguje się wszystkie błędy przy spawaniu. Jeśli stelaż nie przylega idealnie do podłogi to radził bym sprawdzić także inne wymiary, przekątne, bo może być później problem ze zrobieniem zabudowy. Ja bym położył matę na to płytę i jeszcze raz matę, zalał na próbę wodą z kranu i patrzył jak to się będzie zachowywać, powinno pod naciskiem dopasować się do podłogi, ogólnie to trzeba sprawdzać takie rzeczy przed odbiorem i ewentualnie oddać do poprawki lub nie odbierać.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się,że nóżki nie wytrzymają ciężaru

Marcin.

Wiesz ile waży stół bilardowy z kamienną płytą?

Dlatego podałem link do prawdziwych nóg a nie wynalazków z castoramy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin.

Wiesz ile waży stół bilardowy z kamienną płytą?

Dlatego podałem link do prawdziwych nóg a nie wynalazków z castoramy.

BAU, ja myślałem, że Ty tak trochę prześmiewczo podałeś linka do tych nóg :). One mają 16 cm średnicy...

Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU, ja myślałem, że Ty tak trochę prześmiewczo podałeś linka do tych nóg :). One mają 16 cm średnicy...

Obciążenia rozkładają się na większą powierzchnię.

A po zabudowie wcale źle nie będą wyglądać.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z punktu widzenia fizyki to fakt, fajne, ale z punktu widzenia mojej żonki raczej nie do przyjęcia :). Nawet jak stelaż ma 60mm, a wygląda na 40, to mamy 3cm od środka nogi + płyta nawet 18mm, to i tak nogi wystają ~3 cm. Może to słabo wyglądać...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z punktu widzenia fizyki to fakt, fajne, ale z punktu widzenia mojej żonki raczej nie do przyjęcia :). Nawet jak stelaż ma 60mm, a wygląda na 40, to mamy 3cm od środka nogi + płyta nawet 18mm, to i tak nogi wystają ~3 cm. Może to słabo wyglądać...

Jeszcze do niedawna miałem 7 stopowy stół bilardowy i jego nóżki wyglądały bardzo estetycznie. Może są o mniejszej średnicy ale na pewno spełnią swoją funkcję.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pianki samoprzylepne do profili do ścianek działowych z płyt GK i u mnie na tym postawiłem stelaż.Wyrównało mi i wygłuszyło w jednym,dałem chyba 3-4 warstwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś stół i ani razu nie zaprosiłeś na partyjkę :) hehehe

W piątek będę kombinował z ustawieniem stelaża, jak będzie źle to pójdą nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, rzucisz jakiegoś linka do tych pianek ??

Mozna coś takiego kupić w np. Castoramie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.