Skocz do zawartości
rafik350

Problem z piaskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ostatnio problem z piaskiem (widoczny lekki naot)- dużyciłem nieco korali i troche ryb i chciałbym zwiekszyc nieco "obsade czyszczącą", w zbiorniku (270l) pływa kilka krabów pustelników, dwa nossariusy, dwie krewety czyszczące i babka puellaris.

Pytanie co jeszcze będzie wskazane - myslałem o kolejnej babce (nie wiem jeszcze jakiej i jak to bedzie wyglądało w połączeniu z puellarisem) i o kilku strombusach

Jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to konkretnie za nalot? Jak długo zbiornik funkcjonuje, jakie parametry, coś o sprzęcie (odpieniacz, cyrkulacja, oświetlenie)? Najlepiej jak byś wstawił zdjęcie. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej powiedzieć.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest cyjano ani dino - widze tam troche resztek jedzenia i pomyslałem o zwiekszeniu ekipy czyszczącej

Z parametrów mam podwyższony NO3 - ok.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tą ekipą czyszczącą?

Co macie w swoich zbiornikach?

Co polecacie do 270l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odkłada się detrytus na piasku to może cyrkulacja za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może inaczej je skierować i obserwuj czy coś się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik mam widoczny z trzech stron, takze te dwie pompy znajduja się na niewidocznym krótszym boku (przy kominie)

Może zaproponujesz jakieś ustawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki wstaw , tak trudno coś ci doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam temat,

Mam olbrzymia prośbę o pomoc w ustawieniu oraz doborze kierunku działania pomp cyrkulacyjnych

Mam problem cyrkulacją i zbierającym się detryturem (dytrytus zbiera się w zaznaczonych miejscach - pod pompami cyrkulacyjnymi i na środku między skałami)

Jesli chodzi o pompy to używam tunze 6055 i nano prop 5000

Wymiary zbiornika 90*55*55

Zbiornik widoczny z trzech stron wiec pozostaje rozstawienie pomp po jednej stronie

Z góry dzięki za pomoc

post-14606-0-28175100-1389809349_thumb.jpg

post-14606-0-99572700-1389809363_thumb.jpg

post-14606-0-71913500-1389809390_thumb.jpg

post-14606-0-60225100-1389809468_thumb.jpg

post-14606-0-33059600-1389809571_thumb.jpg

post-14606-0-49382400-1389809608_thumb.jpg

post-14606-0-91855400-1389810283_thumb.jpg

Edytowane przez rafik350 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam temat,

Mam olbrzymia prośbę o pomoc w ustawieniu oraz doborze kierunku działania pomp cyrkulacyjnych

Mam problem cyrkulacją i zbierającym się detryturem (dytrytus zbiera się w zaznaczonych miejscach - pod pompami cyrkulacyjnymi i na środku między skałami)

Jesli chodzi o pompy to używam tunze 6055 i nano prop 5000

Wymiary zbiornika 90*55*55

Zbiornik widoczny z trzech stron wiec pozostaje rozstawienie pomp po jednej stronie

Z góry dzięki za pomoc

Wiam

Moim zdaniem nie ma recepty na prawidłowe ustawienie pomp cyrkulacyjnych - tylko metodą prób i błędów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już różnych ustawień i niestety nie znalazlem optymalego ustawienia...dlatego prośba o pomoc doświadczonych akwarystów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup babkę buldożera, będzie czysto.... ja walczyłem z pompami 3 miesiące a jedna rybka rozwiązała mój problem. Tylko coś za coś. Jak kopie, to drobiny pływają w wodzie.


Akwarium 85x70x60, sump 80x70x35, około 450l w obiegu, Światło: 250W HQI (ReefLux 12KK) + 2x24W T5, Odpieniacz: Reef Octopus ro-ps-2000int, Cyrkulacja: Tunze 6025, Jebao WP25, Obieg: NJ 3000, Miękkich mało / LPS / SPS, 25kg LS i 7kg LR ==> więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne rozwiązania problemu niż cyrkulacja. Babki, ślimaki , rozgwiazdy i cokolwiek innego co tam grzebie w piachu. Do tego lanie bakterii pomaga w walce detrytusem. Musiałbyś chyba nie mieć w ogóle skały i kilka pomp by każde miejsce dna owiewać tak by nic na nim nie osiadało. Poza tym jakieś tam niewielkie ilości detrytusy nie są chyba w żaden sposób szkodliwe. Ja z jednego "feralnego miejsca" odsysam raz na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam babkę, slimaki rozgwiazdę itp. jednak problem z tymi miejscami jest cały czas

Może ktoś pokusi się o "inne ustawienie pomp cyrkulacyjnych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pompy po 5000l/h to uważam za minimum , miałem 250l i mój kolega miał 250l.

Jak u kolegi były 2x tunze 4500l/h to była padaczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzicie dokupić jeszcze jedna pompe 5000l?h

A jak u siebie ustawiacie kierunek w pompach cyrkulacyjnych? lekko w górę czy bardziej po ściankach zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Mam spory problem z detrytusem, jest wszędzie. Wypłukałem już 80% piasku który udało mi się odessać. przedmuchałem skałę. Odsysałem ten syf i kupiłem babkę oraz rozgwiazdy. Parametry ok, no chyba że odsysam syf. Akwarium to 90x40x57 i ok 35kg LR. Cyrkulacja to jebao wp 40 oraz zwykły chińczyk 6000l/h. leję bakterie i ręce mi opadają. może wypłukać skałę w wodzie z podmianki i przepłukać cały piasek


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. jak dla mnie to w sam raz.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za słaba cyrkulacja, tzn jedna mocna pompa nie rozwiąże problemu lepjej kilka mniejszych. Ja w swoim 100x50x50 mam już 4 bo 3 nie dawały rady. Tylko że nie mam piasku i łatwo obserwuje gdzie zaleta detrytus, no i mi piasku pompy po akwarium nie rozrzucają.

Oczywiście wiele zależy od ustawienia skały. Może daj ją w rogu akwarium, na środku wysokości, skierowaną na tafle wody żeby strumień sie odbijał od szyb. Chociaż czy nie lepjej dokupić jeszcze jedną pompę ? :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie spodziewałem się tego że dwa falowniki to za mało. Mam sporo korali nie przyklejonych do skały i pewnie by latały/


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie bakterie lejesz?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jak Ty. Kup jezowca piaskowego. Zwierzak utrzymuje piasek w czystości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.