Skocz do zawartości
amsam

Stosunek wody RO/DI do odpadu

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dokładnie pomierzyłem ilość wody z osmozy do odpadu 1:6 - 10 l wody RODO 60 l odpadu. W układzie zamontowałem pompkę podnoszącą ciśnienie. W zasadzie istotnie skrócił się mi czas napełniania, stosunek poprawił się tylko trochę. Jak jest u was - czy ktoś próbował liczyć? Ktoś tam pisał 40:60 - ale wynik wydaje mi się wątpliwy.

Edytowane przez amsam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze zima ten stosunek jest gorszy. Wynika to ze zwiekszonej gestosci wody, ktora ma ciezej przeciskac sie przez membrane.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tego nie liczyłem ale z obserwacji 1:3


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jeszcze od właściwego dobrania ogranicznika ścieku. Ja mam na TDS 500 wiec mam większy ogranicznik, większy od zalecanego i stosunek ok. 1:4 i nie przejmuje się bo mam własną studnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy na parametry ogranicznika? I czy jest sens z tym kombinować- czy TDS za membraną się nie pogorszy - ja mam 002

Edytowane przez amsam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem jakoś dokładnie ale u mnie na oko było by tak około 5/1 (ściek/odciek) membrana 75gph, odpowiedni ogranicznik. Ciśnienie około 4 bar, własna studnia - 140-150 przed membraną , po membranie zazwyczaj 0.

100-120 l podmianki produkuje mi się teraz około 24h. W lecie faktycznie jakby szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osmozę w domu mam z 10lat jak jeszcze kosztowała większe pieniądze niż teraz i wtedy doradzano mi zwiększenie ogranicznika aby membrana pracowała na " czyściejszej " wodzie ze względu na wysoki TDS. Pomijając ciśnienie i temperaturę to wydajność membrany zależy od jej powierzchni a ilość ścieku od średnicy otworka w ograniczniku, i stąd wychodzi stosunek wody do odcieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy ciśnieniu około 4 bar membrana 75 gpd, restryktor 420 wychodzi sprawność około 20% -30%czyli na 2 -3 litry RO na 10 litrów ścieku - przepływ jest tak wolny, że wodomierz stoi. Woda ma TDS około 300, po RO mam 7 a po DI 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się patrzy na parametry ogranicznika?

Dobierasz do membrany:

50 i 60 GPD - 300

75 GPD - 420

100 GPD - 550

300 gpd - 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierasz do membrany:

50 i 60 GPD - 300

75 GPD - 420

100 GPD - 550

300 gpd - 1200

Tak mam 100 GPD - 550 - to chyba innej proporcji nie osiągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.