Skocz do zawartości
Margolee

Moje pierwsze a już ponad 400 w obiegu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A ja jestem ciekawy z czego są zrobione te "skały" i ile jest tam prawdziwej skały- tylko boję się zapytać :)

Co znaczy prawdziwa skała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym stwierdzenie że prawdziwa powstała z obumarłego szkieletu żywego kiedyś koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też tak myślę-tylko skąd ten strach przed pytaniem autora tematu o to?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba w deche projekt :) fajny hangar wszystko ogólnie możesz zrobić drzwi zasuwane i na noc ryby zamykać żeby ci się gdzieś po kątach puszczały :)

generalnie jak to wszystko obrośnie SPSami to będzie malina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak,żywej skały jest jakieś 10 kg, martwej jakieś 5 kg. Co do tych półek i tzw. korzenia to wszystko zostało wykonane z cx 5. A czemu takie coś? Bo tak mi się wymyśliło.

A co do rad, to fakt nie posłucham ich lecz chciałem je poznać. Uważam że niektóre będa dla mnie w przyszłości cenne. Jeszcze jakieś pytania co do mojego projektu?

Co do spotkania w Krakowie to jest ono dla mnie dość kuszące choć jestem laikiem w morszczyźnie i pewnie połowy z rozmowy bym nie zrozumiał o czym mowa he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla informacjo czytałem dział dla nowicjuszy he he. Czytam go od pół roku i będę czytał jeszcze długo.A to że czegoś nie robię standardowo, no to co. Nawalić skały do akwarium nie problem. Teraz startują różnie na suchej, na żywej, pół na pół. A ja spróbuje tak jak mam. Tak jak pisałem czas to zweryfikuje czy będzie z tego coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałbym stwierdzenie że prawdziwa powstała z obumarłego szkieletu żywego kiedyś koralowca.

a ja bym powiedzial ze obumarle szkielety koralowcow to tylko (.......%) skaly na rafach w naturze, i co wy na to?

Co to znaczy prawdziwa? Moze wapienna? No i czy kazda wapienna to rafowa?

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację, nie opierałem swojego przypuszczenia na żadnej naukowej analizie :) Biorąc pod uwagę to co kupuje się u nas w sklepach pod nazwą żywa skała często przypomina martwego koralowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawa konstrukcja.. brakuje mi tu tylko zatopionego pirackiego statku albo jakiejś dużej muszelki;)

Pozdrawiam Łukasz


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie "prawdziwa skała" miało na celu rozróżnienie struktur wykonanych, jak autor napisał z cx 5, od tych naturalnych. I tylko tyle, nie przywiązywałbym do tego wagi :).

Skały bym dołożył. Te 15 kg na 300 litrów to trochę mało, ale czas pokaże :).

Generalnie to życzę powodzenia i cierpliwości (i nie piszę tego ironicznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że cierpliwość jest potrzebna do wszystkiego mam dziecko, he he i wiem co to znaczy.Co do statku to żebyś wiedział przeszła mi taka myśl przez moją głowę.

Więcej żywej skały? Tak z tym się zgodzę.Dokupię jeszcze jakiś kawałek, jak ino konto się zasili he he.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dla informacjo czytałem dział dla nowicjuszy he he. Czytam go od pół roku i będę czytał jeszcze długo.A to że czegoś nie robię standardowo, no to co. Nawalić skały do akwarium nie problem. Teraz startują różnie na suchej, na żywej, pół na pół. A ja spróbuje tak jak mam. Tak jak pisałem czas to zweryfikuje czy będzie z tego coś fajnego.

Marcin.

Pamiętaj tylko że będziesz tam wprowadzał "życie". Delikatne organizmy które bardzo łatwo uśmiercić.

Jeśli jesteś pasjonatem który dorósł do morskiego to sobie pewne rzeczy przemyśl, jeśli eksperymentatorem to.......

Czy tak czy tak życzę powodzenia


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że będę wprowadzał tam delikatne życie to ja wiem. Nie wpuszczę nic do akwarium jeśli nie będę pewny że wszystko jest w porządku. Ale dzięki za jak dla mnie bardzo konkretny a nawet bym powiedział najważniejszy argument. Życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że będę wprowadzał tam delikatne życie to ja wiem. Nie wpuszczę nic do akwarium jeśli nie będę pewny że wszystko jest w porządku. Ale dzięki za jak dla mnie bardzo konkretny a nawet bym powiedział najważniejszy argument. Życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że będę wprowadzał tam delikatne życie to ja wiem. Nie wpuszczę nic do akwarium jeśli nie będę pewny że wszystko jest w porządku. Ale dzięki za jak dla mnie bardzo konkretny a nawet bym powiedział najważniejszy argument. Życie.

no właśnie najważniejszy argument życie i tego oświetlenia będzie minimum połowę za mało jeśli zaczniesz już myśleć o wprowadzeniu korali do dołóż ze 2 świetlówki 54w


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margole tutaj wielu ludzi stara ci uświadomić ze taki zbiornik z takim osprzętem i z takim podejściem na starcie jest zbiornikiem skazanym na nie powodzenie,jaki masz rodzaj filtracji wody?Czy to tez wyjdzie w praniu?czy ro di jest potrzebne czy nie...?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych kolegów, którzy wcześniej się wypowiadali. Jeżeli tego nie zrobisz to zapowiada się spektakularna klęska i porażka. Szkoda tylko, że kosztem żywych zwierząt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To że będę wprowadzał tam delikatne życie to ja wiem. Nie wpuszczę nic do akwarium jeśli nie będę pewny że wszystko jest w porządku. Ale dzięki za jak dla mnie bardzo konkretny a nawet bym powiedział najważniejszy argument. Życie. "

Troszkę to wszystko górnolotne, tak jak tytuł Twojego tematu. Jeśli o coś pytasz na forum to oczekujesz odpowiedzi doświadczonych morszczaków. Jeśli ktoś Ci radzi i odpowiada na Twoje pytania to z troski o Twoje akwarium i Twoje zwierzęta. Jeśli uważasz że i tak zrobisz po swojemu to zajmij się hodowlą gupików i nie zawracaj nam głowy swoimi teoriami. HEHE. Wesołych Świąt :clap:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze jeden mądrzejszy od drugiego. Przeczytajcie cały post a potem piszcie że z takim podejściem to głupiki chodować. To jest niegrzeczność a nie rada doświadczonego morszczaka. A tak jak napisałem są rady z których w przyszłości skorzystam. Z rad które uważam za bardzo pożyteczne to : dokładka skały, i wzmocnienie oświetlenia( lecz to dopiero za kilka miesięcy jak zbiornik się ustabilizuję i będę chciał coś do niego wsadzić.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieżcie przykład z Adama160 , bo on daje konkretne rady i potrafi to napisać normalnie. Tzn jeśli nie dołożysz skały i oświetlenia to będziesz miał spore kłopoty w akwarium lub coś podobnego.Takie argumenty prędzej dotrą do kogoś panowie. Głupiki chodować z tego to się naprawdę uśmiałem.Strasznie mądra rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda po RO/DI, sól IO, 30kg piasku koralowego + 9 żywego.

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to naucz sie edytowac posty a nie pisz kilku pod soba bo zle sie czyta , po drugie dostales juz tyle rad ze chyba powiniennes wiedziec co zmienic , a co narazie zostawic,najpierw piszecie tamaty , dostajecie rady , pozniej znow jest temat pomocy bo mam no3 lub po4 w kosmosie , przeczytaj sobie jeszcze raz te kilka postow i popraw sobie te rzeczy w baniaku bo to raz ze bedzie wygoda dla Ciebie to i lepsze warunki dla zwierzakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówimy o radach to jeśli za kilka miesięcy dołożysz skały i oświetlenia to możesz się spodziewac co najmniej załamania parametrów a nawet ponownego dojrzewania. Po prostu jak włożysz powiedzmy 10-15 kg skały (bo tyle mniej wiącej powinieneś dołozyc) to będzie na niej tak wiele obumarłego życia, że na pewno nie obejdzie się bez kłopotów. No chyba, że w tym okresie nie będziesz miał życia. Możesz kupic skałę z działjącego zbiornika, taką która jest już "dojrzała" ale jest to również ryzykowne, musisz byc pewny źródła. Czasem ludzie pozbywają sie skały np. po leczeniu związkami miedzi, a taka skała to również kłopoty. Naprawdę życzliwie Ci radzę, jesli chodzi o skałę i oświetlenie rób docelowo jak najszybciej, to samo z cyrkulacją. Inne sprawy możesz później poprawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również mam dobrą radę:

Nie pisz posta pod postem.Używaj opcji edytuj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do postów to przepraszam, piszę z telefonu i czasem się wiesza. Skałę dołożę już za kilka dni, oświetlenie poczeka troszkę. Na pewno dołożę przed życiem. Dzięki za informację żeby sprawdzić krzemiany (tego nie wiedziałem).

Bakterie zastosowałem M-L Specjal Blend

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.