Skocz do zawartości
Margolee

Moje pierwsze a już ponad 400 w obiegu.

Rekomendowane odpowiedzi

Może wrzuciłbyś jakąś fotkę, ciekaw jestem jak wygląda teraz, coś się dzieje? glony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuciłbyś jakąś fotkę, ciekaw jestem jak wygląda teraz, coś się dzieje? glony?

Raczej wątpię żeby coś się zaczęło po 5 dniach .

A tak poza tym to właścicielowi życzę dużo powodzenia ...

PS. Pokaż co masz w sumpie :whistle:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z takim podejściem, pierwsze akwarium większe robiłem bardzo podobnie do Ciebie, żeby zaoszczędzić kase. Wyszło na to, że po niecałym roku już wiedziałem o co biega i zlikwidowałem stare i założyłem od nowa akwarium.

Słuchaj tego co Ci tu piszą, było na tym forum już tysiące projektów różnych akwariów i raczej szlaki do pięknego szkiełka są już przetarte ;)

Wesołych świąt !


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak po 5 dniach na razie nic. W sumpie nic szczególnego. Na trzech rurkach spływu czy tam zrzutu( jedna by pass, jedna z sitkiem i kolejna żeby górą akwarium nie przelało. Spływy są zakończone dość wysoko aby weszła rura z pleksi ok. 45cm wysokości rury.

W rurze pierwsze skarpeta( oczyszczanie z grubych zanieczyszczeń) i dalej biobale. Odpieniacz( narazie nic nie wywala)

Bio ceramax ultra pro1600 i pompka. Myślę nad dodanie węgla ale trochę się boję dawać go zaraz na start.

To tyle.

Ja mam zdanie takie że najważniejsza jest praktyka. Rady ok są pomocne zgadzam się ale doświadczenie zdobywa się z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest również spiekane szkło jak siporax to dlaczego jedno się nadaje a drugie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest również spiekane szkło jak siporax to dlaczego jedno się nadaje a drugie nie ?

Dobre pytanie też je powielam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax to nie jest spiekane szkło


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej? To niby czym jest Siporax?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej? To niby czym jest Siporax?

Nie idź na łatwiznę, wygoogluj sobie albo poszukaj na forum.

http://nano-reef.pl/topic/53415-siporax-czy-skala/


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź na łatwiznę, wygoogluj sobie albo poszukaj na forum.

http://nano-reef.pl/topic/53415-siporax-czy-skala/

Nie idę na łatwiznę, przeczytałem cały wątek o sera siporax łącznie z testami jakich dokonywali inni z forum i okazało się że kulki które mam są ok. Posiadają 3 razy większą powierzchnie od sera i jest połowę tańszy.

Dlatego je wybrałem a jeśli wyjdą glony to normalne podczas dojrzewania.

A czytając forum to zauważyłem jedno. Ilu forumowiczów tyle zdań.

A jak dla mnie to każdy niech robi jak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni minęło i nic ciekawego się nie dziej.

Glonów brak. Jedyne co zauważyłem to od jakiegoś 7 dnia pojawił się fioletowy nalot na skałach.

Co najlepsze to nie na tych żywych ze sklepu( na nich nie ma) tylko na skałkach które kupiłem na allegro i leżały u mnie ze dwa miesiące.

Podałem już dwa razy bakterie ML Specjal Blend po 90 ml każda dawka.

Woda jak na razie czyściutka.

Co do wody to za namową sprzedawcy postanowiłem dodać węgiel. Oczywoście poczytałem fora co i jak ptzygotowałem i do akwa. I to była druga głupota jaką zrobiłem po kilku godzinach ( cała noc) wszystko czarne razem z wodą. Cały wkład biologiczny czarny, biobale i wszystko inne. Jak dla mnie jakaś poracha lub dałem go za dużo.0.5 kg.na jakieś 400 l.

Dodam że płukałem go ze trzy dni.

Wywaliłem go od razu i prubuję akwarium doprowadzić

do stanu poprzedniego.

Tak samo miałem po zasypaniu piachem tylko nalot był jasny a ten jest czarny. To narazie tyle. Czekam na testy jak zrobie pomiary to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, glony jak szybko się pojawiły tak szybko znikły ( ok 20 dnia pojawiły się glony i po 5 dniach zaczęły same znikać) Dodam że dzień przed pojawieniem się glonów wpuściłem dwa tectusy jednego błazenka oraz kuipiłem a raczej dostałem gratis Zoa ( zielone) .

Cały ten czas świeciłem 5h plus 1 h dłużej co tydzień. Glony były delikatne.

Co by się Błazenkowi nie nudziło wpadłem do Aquario i kupiem drugiego. Wpadła mi też w oko Euphilia i teraz już faluje w zbioriku.

Zoa pięknie się otwierały do czasu aż moje wspaniałe ledy się nie spaliły. Dołożyłem 3x T5, 28W i na szybko naprawłiłem led.

Po dołożeniu T5 pojawiły się glony nitkowate i jak na razie są ( nie dużo ale są)

Zoa od czasu dołożenia T5 się nie otwarły, przełożyłem je w inne miejsce ale nic więc czekamy. Euphilia rośnie super.

Dziś kupiłem tectusy x5, krewetkę amboinesis, wpadła do zbiornika także Xenia oraz brarierum czy jakoś tak. A i mała szczepka ZOA.

Parametry:

PH 7,5 a 8

NO2- 0

NO3- 0

Zasolenie 1,023-25

Temperatura -25.5 stopnia

Jak na razie jedna podmianka wody 10% ( podmianka będę robił co miesiąc)

Plany :

- Jakiś odpieniacz ( BO NIE MAM NA RAZIE)

- Przerobienie oświetlenia ( wywalić T5 dać diody Power Led 4x 20 W 50/50 biały, niebieski)

- Wykoć chłodzenie Power Ledów ( najlepiej cieczą) w realizacji bo temperatura profilu do którego są przykręcone diody wynosi 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, glony jak szybko się pojawiły tak szybko znikły ( ok 20 dnia pojawiły się glony i po 5 dniach zaczęły same znikać) Dodam że dzień przed pojawieniem się glonów wpuściłem dwa tectusy jednego błazenka oraz kuipiłem a raczej dostałem gratis Zoa ( zielone) .

Cały ten czas świeciłem 5h plus 1 h dłużej co tydzień. Glony były delikatne.

Co by się Błazenkowi nie nudziło wpadłem do Aquario i kupiem drugiego. Wpadła mi też w oko Euphilia i teraz już faluje w zbioriku.

Zoa pięknie się otwierały do czasu aż moje wspaniałe ledy się nie spaliły. Dołożyłem 3x T5, 28W i na szybko naprawłiłem led.

Po dołożeniu T5 pojawiły się glony nitkowate i jak na razie są ( nie dużo ale są)

Zoa od czasu dołożenia T5 się nie otwarły, przełożyłem je w inne miejsce ale nic więc czekamy. Euphilia rośnie super.

Dziś kupiłem tectusy x5, krewetkę amboinesis, wpadła do zbiornika także Xenia oraz brarierum czy jakoś tak. A i mała szczepka ZOA.

Parametry:

PH 7,5 a 8

NO2- 0

NO3- 0

Zasolenie 1,023-25

Temperatura -25.5 stopnia

Jak na razie jedna podmianka wody 10% ( podmianka będę robił co miesiąc)

Plany :

- Jakiś odpieniacz ( BO NIE MAM NA RAZIE)

- Przerobienie oświetlenia ( wywalić T5 dać diody Power Led 4x 20 W 50/50 biały, niebieski)

- Wykoć chłodzenie Power Ledów ( najlepiej cieczą) w realizacji bo temperatura profilu do którego są przykręcone diody wynosi 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.