Skocz do zawartości
HighLife

chelmon vs żółtek

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz je wszystkie 3 mieć jeśli się uprzesz 350l może być chodź bez wodotrysków.Wpuść je jednocześnie.

Pierwsze 2-3 dni ryby będą skołowane więc aklimatyzacja dla nowych rybek przebiegnie spokojniej.

Dużo zależy od temperamentu danego osobnika.Strigosus jest raczej towarzyski i mało agresywny ale potrafi też być inaczej o czym niektórzy się przekonali pisząc na forum.

Zwróć uwagę czy pobiera mrożonki przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pół pierwszej nocy i cały ranek od świtu musiałem siedzieć i ganiać żółtego, bo na bank zatłukłby chelmona. W dzień było spokojniej, a zaczynalo sie po zmroku, w całkowitych ciemnosciach też było spokojniej, ale nie zawsze - trzeba było pilnować. Po 2-3 nocach troche się uspokoiło, a teraz się ignorują. Strigosus doszedł razem z reszta pokolców po ok 2 miesiacach i nie ma problemu z chelmonem. Ogólnie raczej żółty czuje się panem baniaka, ale jak xanthurum dorosnie, to pewnie pokaże mu, kto tam rządzi ;). Ogólnie się da - u mnie się udało kosztem 2 nocy przy baniaku z siatką i latarką w rękach ;).


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Reakcja żółtego po wpuszczeniu nowego lokatora była podobna, Jak pies sukę tak tego Chelmona ganiał ale dzisiaj było już spokojniej i Chelmon jest największy w Akwarium, już dzisiaj się zabrał za porządki pewnie Kiełże albo mniejsze wieloszczety, Ale Mysis też jadł więc raczej się już zadomowił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jadł mrożonki, to spoko, mój na szczęście też wcina, ale mimo wszystko, jak już ktoś pisał - inne rybki śpią, a on czatuje nad dziurą w skale i czeka, aż coś smacznego wyjdzie :). Mam go z pół roku i miewa wypchany brzuszek, więc dobrej myśli jestem...


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają wasze doświadczenia po wpuszczeniu żółtka gdy rostratus już zadomowił się u was wcześniej. Proszę o konkrety - jak długo mieliście wcześniej chelmona, jak się zachowywał po aklimatyzacji i z jakimi rybami pływał, jaki pokarm przyjmował? Czy po wpuszczeniu ryb była wałka o terytorium?

Pozdrawiam i dziękuję z góry


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmon powinien być wprowadzany do zbiornika jako ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie bardzo ... jak tu większość pisze Chelmon jest raczej łagodny i ryb innych nie gania ... dużo lepiej najpierw Chelmona a dopiero później żółtka czy inne pokolce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodasz rybypo chelmonie masz na bank cały proces karmienia od nowa, łącznie z tym ze się tak zestresuje ze zdechnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz już wpływane w zbiornik pokolce to chelmon nie zacznie jeść tylko go zatłuką pierwszego dnia ... jak dla mnie chelmon to taka pierdoła i do walki się nie nadaje, ale jak zacznie już jeść to nowe ryby mu nie przeszkadzają

ale co by nie mówić pewnie za max miesiąc opiszę jak wygląda wprowadzanie jeszcze raz chelmona do akwarium z małą grupką pokolcy (mam xanthurum i scopasa zobaczymy jak zareagują, planuję go wpuścić na raz z kilkoma innymi pokolcami, żeby agresja się rozłożyła a nie skupiła tylko na jednej rybie ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w kropce bo mam w niedziele zakupić żółtka w super stanie, a chelmon się pięknie zadomowił u mnie i jest w super formie, żeruje, wcina wszystko co wrzucę (kryl,lasonogi, solowca mniej chętnie)

edit

w tej chwili mam chelmona i dwa błazny w 420l - mam zamiar dodać żółtka i chromisy lub pterapogony

Edytowane przez alcapone (wyświetl historię edycji)

420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Żółtek i Hepatus pływały w baniaku ponad 5 miesięcy i w listopadzie 2014 wpuściłem Chelmona i żadnej zadymy nie było. Do dzisiaj pływają płetwa w płetwe razem ja najlepszi kumple. Niedawno doszedł do nich Naso literatus i pływają całą czwórką razem. ( jak Chelmon nie buszuje w skale bo do dzisiaj nie je mrożonek :) )

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej to ja nie mam pojęcia co masz w swojej skale bo chelmon to ryba, która cały czas żeruje nawet jak dobrze ją nakarmisz - widocznie musiało ci umknąć jak coś podjada bo przez tyle czasu to powinien już dawno na wiecznej rafie wcinać rurówki. Nie wierzę że żywa skała w ilości akwariowej jest w stanie go wyżywić, ale to moje zdanie...


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wcina jak nie widzę, ale do tej pory nie zauważyłem, jedynie co to jak piasek przegrzebuje to pływa za mną jak pies i wylapuje co z piasku wyleci śmieszne to wygląda. Paru kolegów z forum go widziało na żywo i raczej twierdzili, że jest tłuściutki :)

Pozdrawiam Łukasz

post-23223-1436306585,07_thumb.jpgpost-23223-1436306601,36_thumb.jpg

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - podskubuje Ci rozgwiazdy i ślimaki? Mój ślimaki lubi dręczyć. Jednego chyba nawet zjadł (turbo pod skałą padł na muszle i nie miałem go jak wyciągnąć. Miotał się i przyciągną uwagę chelmuta i krewetek...


420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo chyba nie rusza, ale mam pełno jakiś takich malutkich i te widziałem, że skubnie. Rozgwiazdy nie rusza, mam też jedną rurówke ozdobną i jak do tej pory raczej jej nie rusza, za to dzikie wytepił, podobnie jak apstazie.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MiQ - kilka dni temu zapodałem do dorosłych żółtków i ... dwa chelmony, o połowę mniejsze, jeżeli nie wpłynie w ich mijesce noclegowe to nie ma żadnej zadymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent z lusterkiem uratował życie mojego chelmona,żółty myśli że ma nowego rywala.Odczepił się od chelmona i siedzi po drugiej stronie akwa,boi się odbicia w lustrze.Dobry patent.  A chelmon odpoczywa.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.