Skocz do zawartości
Androctonus

Tunze 6015 czy 2szt. Hydor Koralia Nano 900?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję bardzo za rady, dobrze że napisałeś. Kleiłbym na sucho :) (żadna ironia poważnie).

Jednak jest problem :) Okazało się, że kumpel ma Reefmax'a do sprzedania za śmieszną kasę w całkiem okazałym stanie. Jednak to dopiero na przełomie stycznia/lutego :thumbsup::queen:

Zatem jak "Bóg da" będą 2 akwa - 54L i Reef. Duże akwa jest kompletowane ale póki co przerwa. Sporo opłat miałem i przede mną kilka.

Zatem będę robił obydwa zbiorniki, a w swoim czasie jakiś topic założę. Będzie okazja, żeby moje lusterko odkurzyć i popstrykać foty.

Małe akwa będzie na biurku żeby mi kot nie wlazł do środka (postrzelona kotka), a Reefmax dla świętego spokoju. Niestety ale moja kotka nie boi się wody :shock::wallbash:

Dzięki koledzy za rady.

Peace! :queen:

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się pokusić o połączenie ich w jeden obieg? Póki masz szkła suche to wszystko jest do zrobienia ;)

Folię kleję na wodę z ludwikiem (albo innym).

Nalewam ro do zraszacza ręcznego. Dolewam kroplę (nie więcej) ludwika.

Szyba musi być perfekcyjnie czysta. Najlepiej akwarium położyć na froncie, żeby kleić na płasko. Na pionowo też się da, ale jest o wiele trudniej.

Odklejam papier od folii i kładę folię na stole klejem do góry. Spryskuję dokładnie folię (od strony kleju) i szybę akwarium.

Nakładam folię na akwarium. Ustawiam (można teraz przesuwać). Jak już jest dokładnie ustawiona to zaczynam "ściąganie" wody. Od środka na zewnątrz ściągam szpachelką silikonową lub kartą kredytową. Trzeba uważać, żeby nie zrobić zadziorów.

Jak już cała woda odciągnięta dokładnie, to można odciąć skalpelem/żyletką nadmiar folii i po robocie.

Początkowo może być widać "przebarwienia", ale po paru dniach powinny zniknąć, o ile są to tylko przebarwienia a nie pozostawione bąble ;)

Ostatnio kupiłem taką folię z wytłoczonym wzorkiem niby drewna, bo nie było gładkiej, a ja uznałem, że to bez różnicy, bo od strony kleju jest gładka... Ale niestety jak się przyjrzeć, to widać... Także lepiej kupić gładką.

Przepraszam, że się rozpisałem, bo to w sumie nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie spokojnie. Każda rada mile widziana. :)

W jeden obieg? Tzn. Reef jako główny, a 54L jako sump?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reef i 54L jako główne i dodać jeszcze sump:D

PS: dajesz w tedy 1 grzałkę dolewasz do jednego tylko wodę lepiej utrzymać parametry

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:queen: gdzie ja na to miejsce znajdę :thumbsup:

Nie da rady :) Reefmaxa biorę ze względu na cenę i pokrywę. Mam postrzeloną kotkę nie bojącą się wody.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jak wolisz :)

54l może być jako sumpoakwarium :D

Czyli ja to widzę tak:

wzdj.png

Ale zaznaczam, że to jest tylko pomysł... Nie wiem czy dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 1szt NEWA 1.6 i naprawdę super sprawa. Dmucha mocno i szeroko, lepiej jak Tunze 6015, jak się ją trochę zdławi regulacją to nie robi już pralki. I kolejna rzecz na plus, jest malutka jak koralia 900/1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian podeślesz fotki, ew. jakiś filmik jak pracuje?

Chyba zamówię :)

Jeszcze jestem ciekawy jak z jakością wykonania :) Poważna konkurencja dla Jebao i Tunze :) I bardzo dobrze, jadą do mnie 2szt. Korali NE 900 ale zamówię jak poczytam o Newa z 1 szt.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już poprosiłem w Twoim temacie :) Tam jest najwłaściwsze miejsce na ten filmik.

Jestem ciekaw jak z jakością wykonania tej pompy. Możesz porównać z Tunze?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, zamiast kiepskich Koralii kup sobie dwie sztuki JVP 110 Nano, są trochę większe gabarytowo niż Koralie, ale znacznie tańsze i bardziej wydajne.

Ja mam jvp 101 1 szt , na 90 litrów , to jest 3000l /h za duża pompa na jego 50 litrów , tania , nie narzekam na jej pracę, ale i u mnie za mocno dmucha. Dla niego ,to albo 2x 900,ewentualnie 1600 i 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ale kupione są 2szt. Koralie 900 za śmieszną kasę. Używki rzecz jasna.

Zobaczymy jak się będą sprawować, jeśli nie sprawdzą się to wypad i zamówię Newa Wave 1.6, kolega Lurthel posiada od dzisiaj bodaj i póki co pierwsze wrażenie pozytywne.

Poczekam jeszcze, aczkolwiek nie chcę nie wiadomo ile inwestować w te 54L, poza tym mam problem bo moja kotka już zainteresowana jest i będzie wkładać łapki.

Pozdrawiam.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, ale ja nie pisałem o JVP 101.

Ups..sorki , faktycznie coś mi na oczy padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.