Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie dojrzewania zbiornika startowałem na 3kg suchej skały dostałem od kolegi i dokupionych 2kg zywej. Pojawiaja sie glony to ok ale zaczyna brudzic sie piasek na brazowo a ze skały suchej wyłaza nitki tzn. stare roslini mimo wypłukania jej. Co robic zostawic , czy wyciagać i czyścic ????

post-22748-0-56254900-1388422025_thumb.jpg

Edytowane przez kajtek777 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykryj kocem na 3 miesiące i nie zaglądaj


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykryj kocem na 3 miesiące i nie zaglądaj

Dobre haha :D

Ale prawde mówiąc niezły plan.

@kajtek777 czeka Cię burzliwy okres dojrzewania.Wnioskując po pytaniu, niewiele dowiedziałeś się na własną ręke.Polecam długą lekture, forum kipi wiedzą.

Pozdrawiam


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykryj kocem na 3 miesiące i nie zaglądaj

He he na to nie wpadłem choć dojrzewanie mi się podobalo a jeszcze bardziej jak już widziałem kiedy znikały te glony ;)

Do autora teraz tylko cierpliwości ;)

pozdrawiam

Edytowane przez patryk.ruda (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 miesiące czeka mnie remont generalka czyli + miesiac to jak dzisiaj nakryje kocem to akurat po remonciku bedzie Lalla baniaczek dojrzały :D:D:D mam nadzieje że koc korale też sieje :thumbup:

A na poważnie co z tymi paprochami olać czy wyciagac skałe i płukać ja jeszcze czy zostawić i co odpadnie sciagać rułka z dna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas remontu pamiętaj, że opary z farb i lakierów mogą mieć negatywny wpływ na baniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mialem mniejszy zbiornik to wyprowadzilem go do pokoju który robilem na końcu wiec tu przy 42 litrach mysle ze tez problemu nie będzie. To co odpadnie od skały możesz wyłowić ale skały nie wyjmuj ;)

Pozdrawiam

Patryk

Wysloano z HTC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega przy dojrzewaniu miał praktycznie siano kosy bo też dołożył suchej skały poradziliśmy sobie dużą dawka bakterii i dodatkowym napowietrzaniem po tygodniu było widać dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciemnij baniak na 72 godziny a potem lej systematycznie bakterie,syf odcedzaj przez sitko a woda spowrotem do baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zdołować kogoś na koniec roku

Oświetlenie na min czyli zaczynamy od 3 lub 4 godz dziennie

Nie wkładamy łap

Nic nie lejemy

Pod kocyk tylko z kobietą

Czekamy i obserwujemy sobie skale

Wypatrujemy stworków i cieszymy się ich obecnością

i tyle

Powodzenia

Prześledz sobie mój wątek bo widzę ze litraz podobny


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 4tyg. swieciłem od 3h , 4h , 5h, teraz doszłem do 6h dzienie czyli zmniejszyc czy narazie nie podnosic swiatła ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj temu zbiorniczkowi czas lej bakterie ja takie miałem http://erybka.pl/product-pol-1283-Microbe-Lift-Special-Blend-251-ml.html i było okiej cztery miechy się przyglądałem gloniska jak las miałem nie zasłaniaj kocem przyglądaj się nie ma nic piękniejszego jak dojrzewający zbiornik i nie poddawaj się pokusie kupna zwierza przyjdzie czas i na nie, sam zobaczysz kiedy, czytaj to forum tu jest grom wiedzy


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj testy , mam zestawik zooleka ale do słodkowodnego wiec nie znam Ca i Mg a reszta po 4tyg, wyglada tak

zasolenie - 1.022

ph - 7,8

kh -10 st. N

Gh- tego chyba sie nie mierzy :D:D:D przy 90st.N dałem sobie spokuj :D

NH3 - 0mg/l

N02 - 0,025mg/l

No3 - 5mg/l

PO4 - 0,25mg/l

Więc po mojemu tragedi niema i chyba mogę juz jakieś roślinki szczepić co sadzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie konkretnie te roślinki? :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli NO2 jest wykrywalne to jeszcze poczekaj. Wszystkie koralowce to zwierzęta. Chyba że miałeś na myśli jakieś makroglony. W jakiej skali jest to zasolenie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to niewiem :D Coś na poczatek. Myslałem o jakiś niewymagajacych koralach i grzybkach.

Zasolenie mierze salmierzem niema nazwy ani jednostek tylko podziałka na termometrze i zasoleniu z zaznaczonym przedziałem miedzy 1.020 do 1.030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to wskazuje w Specific Gravity, ja bym podciągnął do 1.026. Ale dla upewnienia niech ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem dzisiaj testy Ca Mg i szok Mg 2400mg/l Ca 390mg .

Magnez to moja wina pare dni temu podałem roztwór Mg z soli do Słodkowodnego pomyliłem proporcje i przesadziłem. Co teraz moge zrobić czy taki nadmiar 1000mg/l jest niebezpieczny mam 4 szczepki 2 Zoa 1 sinularie i 1 niewiem jaką :) . Myślę nad pomianka wody co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jaki ma wpływ taki nadmiar magnezu ale ja na twoim miejscu zrobił bym kilka podmian w odstępach (na przykład raz na tydzień) żeby to zbić, dobrze by było gdyby wypowiedział się ktoś kto wie z autopsji jaki wpływ ma taki nadmiar magnezu na rafę :)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebezpieczny nie jest, wiele osób specjalnie podnosiło do takiego poziomu żeby walczyć z glonami. Jednak na pewno jest niewskazany, ale generalnie będzie sam spadał z kolejnymi podmianami - a każdy gwałtowny ruch odbije się na innych parametrach i może dużo więcej zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to narazie nie ruszam zrobie testy jutro i sprawdze jak to po tygodniu wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co w ogóle lałeś ten magnez? Zostaw zbiornik w spokoju, nic nie lej tylko detrytus odsysaj.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.