Skocz do zawartości
inmar

Moja membrana

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem kto ma tak długo membranę jak ja bo odpaliłem ją 29.10.2008 r. z tego też powodu zastanawiam się czy jej nie wymienić.Jej wydajność to około 175 litrów na dobę,ale nie pamiętam jaki to model,50 lub 75 więc wynik dość dobry.TDS pokazuje przed DI 3.Co mnie skłania do wymiany to wieczne śladowe ilości okrzemków i dwie żywice DI niczego nie zmieniły.Prefiltry wymieniane co 5 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przed żywicą pokazuje 3 to o lepszą ciężko ,miałem kilka nowych co pokazywały 10 i więcej .Trzeba mieć sporo szczęścia żeby trafić na dobrą ,do 50 ppm nie podlega gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej membrana 1 marca stuknie 2 lata i zastanawiałem się czy jej nie wymienić (mimo że TDS pokazuje 000) i teraz już nie mam wątpliwości zostawiam:D


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, załaduj do sumpa Sera silicate clear i niech tam leży nawet i kilka miesięcy. Tez miałem problem z Si i po zaaplikowaniu Sery po problemie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem cały worek,nic mi nie zmieniło a nawet mi woda mętniała.Dwa razy go wyjmowałem i moczyłem w RO by znów po jakimś czasie spróbować,ale ponownie to samo.Mam kilo Rowy i ona przecież też wciąga krzemiany a jednak nalot mam nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie Panie, że cały czas masz pod górkę z tym Twoim Tankiem...a może to nie są okrzemki tylko takie brązowe glony. Też z takim gównem miałem do czynienia swego czasu.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że TDS pokazuje na "0" w membranie po 6- ciu latach to nie znaczy, że membrana nie puszcza już innych związków z wody na które testów nie robimy... Ja zmieniam co rok i śpię spokojnie.

Edytowane przez g.renoir (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam co rok i śpię spokojnie.

Kolego to już chyba przerost formy nad treścią.

Ja teściowej ostatnio wymieniałem membranę po przeszło 7 latach eksploatacji. Powodem było wskazanie TDS ponad 50ppm i już znaczne jej zatkanie. (Gliwice to syf nie woda 700~800ppm).

Ja mam zestaw od ponad 3 lat mocno eksploatowany (pobierana woda nawet do picia i gotowania) i nadal niezmienne parametry na wypływie w okolicy 6~7ppm. Niestety mieszkanie na 10 piętrze i słabe ciśnienie zmusiło mnie do zakupienia pompy ale za to 80l na podmiankę mam w 4h :)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw RO chodzi od 2006 roku tak +- , wcześniej tds nie używałem , ale używam od 6 lat a wskazania są ciągle takie same czyli 0,07-0,03 po RO , jak na razie nie myślę o wymianie membrany , prefiltry wymieniam raz do roku.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tylu latach już czas, i sprawdź też TDS-a, może on też być uszkodzony

Mam sprawdzony płynem kalibracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie membrany w Leroy, jedna miała po membranie 0,24 druga 0,44. Obie reklamowałem i zwrócono mi pieniądze. Kupiłem w Aquamedicu, wynik po membranie 0,3. Różnica w cenie 29 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie membrany w Leroy, jedna miała po membranie 0,24 druga 0,44. Obie reklamowałem i zwrócono mi pieniądze. Kupiłem w Aquamedicu, wynik po membranie 0,3. Różnica w cenie 29 zł.

Tak na chłopski rozum 0,3 to prawie po środku , pomiędzy 0,24 a 0,44 więc...

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wtrącę . Sladowe ilości to jakie ? nie podałeś . A odnośnie krzemionki to DI załatwia ci sprawę . Ciesz się że tyle ci trzyma i nic nie wymieniaj. A śladowe ilości są wskazane.

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja membrana pracuje już trzy lata, żywicę wymieniłem na jesieni gdy TDS pokazywał 7. W zasadzie TDS zawsze pokazuje mi 3 i nie widziałem jeszcze nigdy okrzemek. Zakładam, że to przez filtrację glonową.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją membrane musiałem wymienić po półtora roku bo mi ją awaria wodociągów załatwiła...ale producenci przewidują zmiany co 4-5 lat w zależności od jakosci wody i intensywności jej produkowania, myślę że Twoja po tylu latach też już może nie domagać. Ja bym wymienił dla świętego spokoju, to nie jest duży wydadek a jak ją coś nagle trafi to sobie zrobisz większe kuku no i przynajmniej będziesz miał spokój na następne 6 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

zdaje sie, ze masz test. Jesli w solance dodawanej do akwarium nie widac Si to silikaty w akwarium nie sa dodawane z zewnatrz z podmianami. Moze oddaje jakis waz, orurowanie, "plyny extrasy" na porost itp.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku kasa nie gra roli bo nowa kosztuje około 70zł więc raczej drobne,ale pytam raczej z ciekawości.Tak w ogóle to mam cały komplet na filtrach liniowych i zastanawiam się czy już nie kupić całego kompletu

http://erybka.pl/product-pol-416-Filtr-RO-75-3-korpusy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.