Skocz do zawartości
kajtek777

Instalacja wodnokanalizacyjna bespośrednio do zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam 2 pytania. Jestem nowy w temacie prubuje teraz moja przygode z kostka 42l ale niebawem planuje załozyć wieksze szkló około 500l i teraz 2 pytania:

realne koszty "500" jakie ponośicie urzytkownicy w skali miesiaca

i drugie bo juz niebawem robie remont i po bede miał mozliwość ustawienie zbiornika pod scianą sasiadujaca z łazienka czyli moge zrobić instalacie wodno kanalizacyjna do sampa , dopływ odpływ i teraz pytanie czy ktoś tak ma ,czy poleca, i jakieś uwagi do tego rozwiazania????

Edytowane przez kajtek777 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrÓbuje odpowiedzieć na twoje pytania:

1. Realne koszty zależą od grubości Twojego portfela..

2. Tak mam takie rozwiązanie i bardzo jest pomocne przy podmianach w baniaku.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wodę i kanalizację pod akwarium.

Jak to ułatwia życie :thumbup:

Łącznie z podłączeniem kubka odpieniacza do kanalizacji i spłukiwaniem kubka przez odciek z RO


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanalizacja pod akwarium jak najbardziej OK . Używam przy podmiankach do spuszczania wody z akwarium ( zabezpieczyłem dwoma zaworami kulowymi ) Kiedyś był spust bezpośrednio z kubka odpieniacza ale zrezygnowałem p tym jak mi podbił i zaczął wywalać masę wody, dolewka w automacie zrobiła swoje i w akwarium zasolenie zjechało ( prawie położyłem zbiornik) teraz odpieniacz zabezpieczyłem czujnikiem skrajnego poziomu i jak by co to całkowicie wyłącza pompę zamiast wywalać do kanalizy albo co gorsze do sumpa. Bezpieczniej

Koszty akwarium ? Studnia bez dna........... ale trzeba na coś wydawać, przyjemności kosztują ;)


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Może nie morskie ale....

Budując dom w którym aktualnie mieszkają moi rodzice miałem miejsce w którym stanęło później 720tka. Już podczas budowy podciągnąłem sobie ciepłą i zimną wodę, kanalizację, prąd z każdej fazy i nawet wyjście na grzejnik. Naprawdę polecam podciągnięcie sobie wszystkiego jeśli masz możliwość bo później nie będziesz ograniczony a co nie wykorzystasz to zaślepisz.

Lepiej mieć i nie użyć niż później kombinować z tym jak coś nasztukować.

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wode i kanalizacje pod baniakiem, sumpa mam tak zrobionego ze mam baniak w nim podzial na 3 komory podmianke, dolewke i samego sumpa akwa. Z sumpa mam zrobiony dodatkowy kranik do podmianek wody (cala podmiana 60l zajmuje mi okolo 10 minut) oraz na samym szczycie sumpa mam odprowadzenie wody do kanalizacji w przypadku przelania sumpa akwa czy czegokolwiek. Czyli kanalizacja pod akwa daje ci wlasnie to bezpieczenstwo ze jesli sie cos przeleje wszystko splynie do kanalizacji a nie na parkiet no chyba ze zbijesz szklo to wtedy nie ma ratunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wode i kanalizacje pod baniakiem, sumpa mam tak zrobionego ze mam baniak w nim podzial na 3 komory podmianke, dolewke i samego sumpa akwa. Z sumpa mam zrobiony dodatkowy kranik do podmianek wody (cala podmiana 60l zajmuje mi okolo 10 minut) oraz na samym szczycie sumpa mam odprowadzenie wody do kanalizacji w przypadku przelania sumpa akwa czy czegokolwiek. Czyli kanalizacja pod akwa daje ci wlasnie to bezpieczenstwo ze jesli sie cos przeleje wszystko splynie do kanalizacji a nie na parkiet no chyba ze zbijesz szklo to wtedy nie ma ratunku.

też daje ci niebezpieczeństwo, jak będziesz miał nieograniczony dostęp do wody RO, to możesz przerobić swoją solniczkę na zbiornik słodkowodny :), powinieneś dać jakieś elektroniczne zabezpieczenie że jak dojdzie do upływu wody przez sump do kanalizacji to daje sygnał dźwiękowy

także każdy kij ma dwa końce

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też daje ci niebezpieczeństwo, jak będziesz miał nieograniczony dostęp do wody RO, to możesz przerobić swoją solniczkę na zbiornik słodkowodny :), powinieneś dać jakieś elektroniczne zabezpieczenie że jak dojdzie do upływu wody przez sump do kanalizacji to daje sygnał dźwiękowy

także każdy kij ma dwa końce

Lub z dolewki zrobić przelew do ścieku bo nie zawsze jesteśmy w domu żeby usłyszeć sygnał dźwiękowy a jak woda się przeleje to do ścieku a nie na podłogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też daje ci niebezpieczeństwo, jak będziesz miał nieograniczony dostęp do wody RO, to możesz przerobić swoją solniczkę na zbiornik słodkowodny :), powinieneś dać jakieś elektroniczne zabezpieczenie że jak dojdzie do upływu wody przez sump do kanalizacji to daje sygnał dźwiękowy

także każdy kij ma dwa końce

oczywiscie ze zminimalizowalem zagrozenie jak najbardziej sie dalo a wiec. Na zbiorniku z dolewka i podmianka mam oddzielny splyw do kanalizacji plus baniak z ro mam okolo 25l max (czyli jakies 4% baniaka jak by sie cudem dolalo czyli jak by padala dolewka i podalo calosc) do tego elektrozawor na ro zalaczyc sie moze max na 30 do 1h dziennie zaleznosci od pory roku latem mam ustawiony na wieksze podmianki czyli okolo 8 - 16l w ciagu dnia plus do tego mam oczywiscie automatyczna dolewke z 2 czujnikami ktora jest kolejnym zabezpieczeniem baniaka. Wiec najwiekszym zagrozeniem jest zawieszenie sie wlacznika czasowego lub zawieszenie sie elektrozaworu dodatkowo musialy by sie zawiesic 2 plywaki w dolewce i wtedy faktycznie podalo by mi calosc do baniaka.

teraz jest tak jak padnie elektrozawor albo wlacznik czasowy woda leci do kanalizacji a jak padnie automatyczna dolewka doleje okolo 25l ro do baniaka tylko te 2 systemy musialy by pasc na raz aby to przestalo dzialac. Wczesniej mialem jeszcze jeden wlacznik czasowy na dolewce ale wyciagnalem bo do czegos tam innego go uzylem nie widzialem sensu az tak bardzo zabezpieczac tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to technicznie zrobić, jestem na etapie robienia mieszkania i chciałbym mieć przy akwarium dopływ i odpływ wody.

Proszę o sprawdzenie mojego toku myślenia, gdyż jest to dość zawiłe technicznie dla mnie, niestety:/

Do kranika z wodą w pokoju podłączam bezpośrednio filtr RO, za tym elektozawór doprowadzający wodę do sumpa czy do zbiornika z wodą na dolewki? Elektozawór mam podłączony do dolewki automatycznej podłączonej do włącznika czasowego. Woda ściekowa jest za pomoca wężyka z RO podłączona do kanalizy czyli de facto rury łączacej pokój z łazienką (akwarium 200l)

Czyli do stworzenia takiej dolewki potrzeba filtra Ro, elektozaworu oraz automatycznej dolewki tak? jakoś tego nie ogarniam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mega bezpieczny to (kolejność podłączenia):

kran - elektrozawór - filtr ro - zbiornik na dolewkę z rewizją - właściwa dolewka do baniaka

Elektrozawór podłączony do czujników umieszczonych w zbiorniku na dolewce

Właściwa dolewka podłączona do czujników w sumpie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mega bezpieczny to (kolejność podłączenia):

kran - elektrozawór - filtr ro - zbiornik na dolewkę z rewizją - właściwa dolewka do baniaka

Elektrozawór podłączony do czujników umieszczonych w zbiorniku na dolewce

Właściwa dolewka podłączona do czujników w sumpie.

mam podobnie ale na elektrozaworze mam włacznik czasowy a nie czujnik poziomu wody co by nas nie zaskoczyło.

Mam pytanie jak to technicznie zrobić, jestem na etapie robienia mieszkania i chciałbym mieć przy akwarium dopływ i odpływ wody.

Proszę o sprawdzenie mojego toku myślenia, gdyż jest to dość zawiłe technicznie dla mnie, niestety:/

Do kranika z wodą w pokoju podłączam bezpośrednio filtr RO, za tym elektozawór doprowadzający wodę do sumpa czy do zbiornika z wodą na dolewki? Elektozawór mam podłączony do dolewki automatycznej podłączonej do włącznika czasowego. Woda ściekowa jest za pomoca wężyka z RO podłączona do kanalizy czyli de facto rury łączacej pokój z łazienką (akwarium 200l)

Czyli do stworzenia takiej dolewki potrzeba filtra Ro, elektozaworu oraz automatycznej dolewki tak? jakoś tego nie ogarniam :/

jesli budujesz takie cudo sobie to dodal bym zbiornik na mieszanie solanki, od kiedy go mam ulatwia mi to systematycznosc przy podmiankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie ale na elektrozaworze mam włacznik czasowy a nie czujnik poziomu wody co by nas nie zaskoczyło.

Dlatego napisałem że zbiornik musi mieć rewizję.

A z drugiej strony to jak obliczyłeś czasy kiedy ma się załączać elektrozawór.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma wogóle sens coś takiego przy 200l? tutaj chodzi mi głównie o wakacje i problem dolewki na wyjazd 3 tygodniowy?

Bo równiedobrze mogę zamontować filtr i elektrozawór w kuchni i wężykiem po podłodze w czasie wakacji doprowadzić wodę do sumpa/zbiornika na dolewkę i tak to zautomatyzować.

I jeszcze nie wiem jak elektrozawór wie ze ma włączyć RO, chyba brakuje mi jakiegoś elementu tzn. jak obniży się pływak w sumpie od dolewki automatycznej to dlaczego/jak ma się uruchomić elektozawór?

Edytowane przez dawid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze posiada w swojej ofercie gotowe zestawy.

Widziałem także wyroby DYI nie odbiegające wykonaniem.

Było na forum.

Pomyśl sobie co się stanie jak elektrozawór się zawiesi, uszkodzi itp, dwa dni po twoim wyjeździe :rant:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma wogóle sens coś takiego przy 200l? tutaj chodzi mi głównie o wakacje i problem dolewki na wyjazd 3 tygodniowy?

Bo równiedobrze mogę zamontować filtr i elektrozawór w kuchni i wężykiem po podłodze w czasie wakacji doprowadzić wodę do sumpa/zbiornika na dolewkę i tak to zautomatyzować.

I jeszcze nie wiem jak elektrozawór wie ze ma włączyć RO, chyba brakuje mi jakiegoś elementu tzn. jak obniży się pływak w sumpie od dolewki automatycznej to dlaczego/jak ma się uruchomić elektozawór?

Już pisałem,taki elektrozawór automatyczny mam kilka lat i w życiu bym z tego nie zrezygnował a szybciej Cię auto przejedzie niż elektrozawór się zawiesi.Można mieć podwójny i zabezpieczyć jakimś filterkiem przed nim lub zamontować filtr liniowy i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.