Skocz do zawartości
sebmccane

Opinie na temat Tunze ReefPack 250 i Tunze ReefPack 200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam szukać rozwiązań do nowego akwarium i w związku z tym szukam odpieniacza i filtracji. Co sądzicie o takim rozwiazaniu?? Wymiary akwarium 50/30/35. Planowana obsada korale miękkie, krewetka,ślimaki para błazenków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym wymiarze akwa moim zdaniem reefpack 250 odpada gdyż zajmie Ci za dużo miejsca. Gdyby wymiar był 50x40x35 to już można by myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co proponujecie w zamian za clenera?

myślę jeszcze nad hydorem slim skim 135.35 w zamian za Tunze comline 9004

Edytowane przez sebmccane (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego hydora i nie polecam. Po pierwsze głośny jak traktor, po drugie skimmer już nie chce zbierać z powierzchni, a po trzecie za wiele piany jak na mój litraż to on według mnie nie robi. Ja właśnie myślę o tym tunze, tylko słyszałem że do najcichszych nie należą. Więc już sam nie wiem.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim akwarium , obsadzie odpieniacz moim zdaniem zbędny .Kaskada. i podmianki co tygodniowe wystarczą.


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim akwarium , obsadzie odpieniacz moim zdaniem zbędny .Kaskada. i podmianki co tygodniowe wystarczą.

Pytam o taki zestaw dlatego, że chciałbym uniknąć kaskady, która musi wisieć za akwarium. Zatem czy sam filtr tunze comline 3162 pociągnie taki baniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie zewnetrznego delteca mc600 nie zajmie Ci miejsca w zbiorniku.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o taki zestaw dlatego, że chciałbym uniknąć kaskady, która musi wisieć za akwarium. Zatem czy sam filtr tunze comline 3162 pociągnie taki baniak?

Z moich obserwacji widzę, że ten filtr to tylko do zbierania filmu z powierzchni wody służy. Lepszy już sam odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak jest z utrzymaniem temperatury w zbiorniku? Jak by nie patrzeć schowanie grzałki wewnątrz filtra jest podobnie jak z zabudowanym grzejnikiem w domu. Termostat jest zamknięty i szybciej rozłączy grzałkę bo myśli że już jest ciepło... Jakie macie doświadczenia w tym temacie.

Chcę go wsadzić do 70l 50x35x40 nie chcę tracić miejsca na panel ale też nie chcę się martwić o prawidłowe działanie termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filtrze masz ciągły przepływ wody, więc temperatura wyrównuje się znacznie szybciej. To tak jakbyś skierował na grzejnik w domu dodatkowy wentylator......


f92c7df4dd32cf8f9991108ecf5d3467u1330a1167.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego już znalazłem i czekam na przesyłkę :) Czytałem niedawno opinię nt bioflow który również ma miejsce na grzałke i niestety temperatura w zbiorniku nie rozchodziła się równomiernie. Był to zbiornik slodkowodny i od razu zauważono że niemożliwość zastosowania dodatkowej cyrkulacji dyskwalifikuje filtr np w Malawi czy tanganice gdzie rybom nie za bardzo sprzyja taki pęd wody.

W morszczakach cyrkulacji nie brakuje więc jestem już spokojny.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.