Skocz do zawartości
g.renoir

Otwarte, naruszone opakowania produktów.

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

Temat ten zdecydowałem się założyć kiedy po zamówieniu internetowym kolejny raz wiadro soli nie miało firmowego zabezpieczenia, był naruszony taki specyficzny "zatrzask", wtedy istnieje podejrzenie, że opakowanie było otwierane. Tłumaczenie sklepów zawsze to samo. To wina kuriera, to transport.... "jak układamy jeden na drugim to denka odskakują" itd. itp. śmieszne :)

Nikt z nas raczej by nie chciał przy zakupie markowej soli za kilaset złotych dostać w prezencie zmieszanej tej najtańszej, najuboższej.

Sprawa tyczy się też innych produktów jak bakterie... ogólnie produkty w płynie, czasami pokarmy.

Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie ?

Słyszałem, iż faktycznie są marki - głównie amerykańskie, które nie posiadają stosownych zabezpieczeń, firmowych plomb, naklejek. Czuję, iż pracowników sklepów wtedy aż kusi aby pobrać do siebie a uzupełnić np. wodą. Kto to sprawdzi ? jak to udowodnić ?

Więc jak ? Kupujecie otwierane czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wole kupować osobiście gdzie na miejscu mogę sprawdzić, lub u sprawdzonych sprzedawców którym mogę zaufać - mam kilku :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy W Hamburgu nie otrzymalem wiadra soli, ktore bylo otwierane, obojetnie czy w sklepie czy dostarczal kurier lub poczta. Im widocznie nie "odskakuje".

Mysle, ze jak z innymi produktami (proszek do prania, papierosy itd.), polscy importerzy wybieraja najtanszy dostepny towar w najtanszej zagranicznej hurtowni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy W Hamburgu nie otrzymalem wiadra soli, ktore bylo otwierane, obojetnie czy w sklepie czy dostarczal kurier lub poczta. Im widocznie nie "odskakuje".

W Hamburgu to ja wiem jak to wygląda bo mieszkałem kilka lat w DE, tam jak kogoś złapią i mu udowodnią to tak mu doj**** , że się już nie pozbiera. :)

A to niestety Polska. Pracuje w firmie transportowej i wiem jakie są kary za przeładowanie zestawu u nas a jakie za granicą, czasami ewentualność zapłacenia mandatu wlicza się w koszta a i tak się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto walczyc o swoje ! W dniu dzisiejszy w ramach rekompensaty za otwarte wiadro soli otrzymalem nowe z nienaruszona plomba :-) warunkiem reklamacji bylo odeslanie naruszonego wiadra co poczynilem bez zastanowienia. TAK TRZYMAC ! Niepokojacy jednak jest fakt iz na mojej skrzynce PW odebralem kilka wiadomosci od innych uzytkownikow tego forum ktorzy mieli podobne tematy a z roznych powodow oficjalnie nie o tym tu nie pisali. Chodzi niestety o ten sam sklep i najwidoczniej walki kreca pracownicy choc kto wie wlasciciele maja tez swoje zbiorniki. Wiec miejcie sie na bacznosci, mamy was na oku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się jakiemuś sklepowi opłaca przesypywać wiadra soli pewnie jakiemuś w silnej desperacji ,ale co do wiader niestety się zdarza że plomby podczas transportu wgniatają się ,a co za tym idzie odskakują . Nie każdy sklep kupuje towar w paletach na których producenci pakują sól tak aby wiadra nie stykały się plombami . Większość to towar w pośpiechu pakowny w niemieckiej hurtowni a w szczególności ta markowa i najdroższa sól .No cóż taka nasza natura ,że wszędzie widzimy spisek albo zmowę. Zwłaszcza porównując do wspaniałej jakości i solidności niemieckiej ,chyba te czasy się tam też skończyły w dniu kiedy zjechał z linii produkcyjnej ostatni mercedes 123


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda. Na moje zapytania mailowe w dniu dzisiejszym dostałem odpowiedzi od krajowych dystrybutorów marek Microbe Lift i Fauna Marine.

Microbe Lift - wszystkie produkty w płynie muszą mieć naklejkę na wieczku pod zakrętką.

Fauna Marine - firmowych zabezpieczeń brak, choć takowe podobno kiedyś były. W związku z tym osobiście będę raczej rezygnował z kupowania tych produktów.

Jeżeli macie doświadczenia z innymi produktami piszcie śmiało. Lepiej wiedzieć więcej niż mniej :)

Edytowane przez g.renoir (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne info od forumowicza z pw.

Pokarmy suche Ocean Nutrition - fabryczna folia na denku. Jesli nie ma kupujecie na wlasne ryzyko.

Ktos tez mnie pytal na pw po co ten temat i moje zaangazowanie wiec odpowiadam. Uwazajcie na jeden bardzo popularny sklep na poludniu Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie latwiej podac konkretna nazwe sklepu? jesli jestes pewien co do swoich oskarzen to podaj go a jesli nie to nie rozumiem po co siejesz ta cala histerie.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem TM biopallety i była tylko pokrywka...zero folii. Ale kupione w koralach więc wątpię aby coś z tym nie tak było, pewnie jest bez zabezpieczeń...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge podac co to za sklep. Dlaczego ? Bo najprawdopodobniej temat zostanie z automatu zamkniety :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokojacy jednak jest fakt iz na mojej skrzynce PW odebralem kilka wiadomosci od innych uzytkownikow tego forum ktorzy mieli podobne tematy a z roznych powodow oficjalnie nie o tym tu nie pisali.

Wiecie, jak czytam takie wypociny to aż mnie telepie. (to g.renior nie jest do ciebie tylko do tych ludzi)

To tak samo jak z tym zakichanym gruzem było - "dużo osób tak dostało ale nie pisało". Tak samo jest nie raz na targowisku - odezwie się ktoś że ktoś inny go wycyckał i nagle się okazuje że dużo osób też zostało wycyckanych a jednak nie miało jaj żeby to napisać.

Każdy zdrowo myślący wie że jak coś jest nie tak to może to reklamować, zgłaszać czy opisywać.

A co do tego "klipsa" na wiaderkach. Jak się nie zabezpieczy wiaderka w karton czy "strecza" to dzięki naszym przewoznikom i tego jak przewożą paczki jest to całkiem realne.

PS: To podaj mi na PW tą nazwę - ok ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze to Twoje zwykle tchurzostwo, albo boisz sie ze Twoje podejrzenia sa jednak wyssane z palca.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze to Twoje zwykle tchurzostwo, albo boisz sie ze Twoje podejrzenia sa jednak wyssane z palca.

x

Mehi. Czasami bywam w tym sklepie. Niech teatr trwa dalej. Kto nie byl ten niech zaluje. Te nisamowite historie jacy to oni sa zajeb**** wychodzimy potem ze sklepu i sie smiejemy. Co mamy tak prosto w twarz? Kiwiemy grzecznie glowami i czekamy na nastepne opowiesci z krainy basni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli rozumiem ze sie boisz jakiejs utraty znizek? :) W takim razie temat ten uwazam za zwykle bicie piany


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie latwiej podac konkretna nazwe sklepu? jesli jestes pewien co do swoich oskarzen to podaj go a jesli nie to nie rozumiem po co siejesz ta cala histerie.

Nie łatwiej... bo wtedy okaże się że to sponsor i temat wyleci w niebyt, albo zrobi się z niego rynsztok ... przecież to zawsze wina użytkowników nie potrafiących się zachować, a nie sklepu łożącego na utrzymanie forum (i nie tylko...).

Plomba zerwana na palecie czy przez nieuwagę kuriera.... kpina w żywe oczy...

Co się liczy i co sobie osobiście cenię - błyskawiczna reakcja na reklamację - sam miałem kilka takich wypadków. Dzięki nim zostałem lojalnym klientem tych dwu sklepów (stacjonarny i wysyłkowy). Szacunek okazany klientowi, w tym wypadku zaprocentował...

W sklepie pracują tylko ludzie, zdarza się też pomylić, zdarza sie źle zapakować towar, ale postawa sklepu - to inna historia i jeśli jest uczciwa, to szanuję i nie żal nawet nieco przepłacić - w takich sytuacjach, nie mówi się o pieniążkach :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli rozumiem ze sie boisz jakiejs utraty znizek? :) W takim razie temat ten uwazam za zwykle bicie piany

Nie wiem jak na godzine 20:59 w piatek wyglada twoj aparat pojmowania ale mysle, ze wiekszosc w temacie dobrze juz wie o kogo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na godzine 20:59 w piatek wyglada twoj aparat pojmowania ale mysle, ze wiekszosc w temacie dobrze juz wie o kogo chodzi.

co to za podchody albo dasz się sklepowi obronić i napiszesz albo z palca wyssane te podejrzenia

konkrety kolego


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge podac co to za sklep.

Czyli jest to teleturniej... zgadnijcie nazwę sklepu, a jak zgadniecie to i tak wam nie powiem.

Niech teatr trwa dalej.

żenada....

Jak masz zastrzeżenia to składaj reklamacje u sprzedawcy, a nie bijesz piane :p

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie tu cyrk odstawiasz? jak w piaskownicy. zgaduj zgadula. a jak ktos mieszka na pomorzu to i wszystkie sklepy w polsce dla niego sa na poludniu polski :) suuuper. czyli wszystkie sklepy sa w tym momencie podejrzane i prosze tu sie wszystki tlumaczyc czy przesypujecie sol miedzy wiadrami :) ty to chyba nakrecasz jakies kolko adoracji wokol swojej osoby i tyle.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea tematu byla taka aby uzmyslowic forumowiczom ABY UWAZALI. Taka sytuacja moze miec miejsce w kazdym sklepie. Przypomnijcie sobie skrzyknieci panowie( to do tych co pienia),jak to jest kiedy z waszymi kobietami zdazy sie robic zakupy, nasze zony nie sprawdzaja na opakowaniach dat przydatnosci? Czy opakowanie nie posiada mechanicznych uszkodzen? Czesto wlasnie bagatelizujemy te pewne istotne aspekty. Temat uwazam za zamkniety chyba ze ktos ma jeszcze jakies info o innych popularych produktach i ich zabezpieczeniach badz ich braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea tematu byla taka aby

chyba nabić sobie postów i móc korzystac z targowiska.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nabić sobie postów i móc korzystać z targowiska.

REKIN DOKŁADNIE TO SAMO POMYŚLAŁEM :baby:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze was zmartwic bo nic nie sprzedaje a kupowac tez nie zamierzam . To wy raczej czuje zupelnie nieswiadomie pomagacie w temacie haha. Podbijacie i patrzcie temat juz przeszlo 800 forumowiczow przeczytalo. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat typu...

"Kupilem uzywane auto I jest zepsute, uwazajcie na komisy w wlkp..."

Bez jaj. Piszemy co boli I kto bije, a nie zeby nie lazic po parkach, bo malolaty szukaja zaczepki.

Jak dla mnie temat do zamkniecia, bo po przeczytaniu calego nie znalazlem w nim sensu, jedynie satysfakcje autora...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.