Skocz do zawartości
dirty_pig

L. Wundermani vs L. amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

czy krewetka czyszcząca nie bedzie atakowala mi wurdemanni? bo po wpuszczeniu widzialem ze wurdemanni troszke uciekalo przed czyszczacymi ktora ja atakowala teraz niby tego nie widac ale chce chce wiedziec czy nie rozdzielic tych gatunkow krewetek czy smialo zostawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów, wurdemanni są z natury o wiele bardziej płochliwe niż czyszczące wiec to normalne, że będą przed nimi "uciekać".


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do dobrze, wiec nie przerzucam ich do drugiego baniaka. ps. sorki za bledy w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie amboinensis ganiała wurdemanni. Obecnie wurdemanni nie widzę w akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak minio_p. W nocy tak je ganiała, że do panela wskakiwały. W końcu wykończyła wszystkie. Fakt, że była co najmniej 2 razy większa od wurdemanni i pierwsza w akwarium. Nie wiem czy to naturalne zachowanie wszystkich amboiniensis czy trafił mi się taki "okaz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na razie 2:1 na to aby krewetki czyszczace wrzucic do wiekszego akwa ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia? albo jakie krewetki po za wundermanni mozna trzymac razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żyły w zgodzie poza tym jak wpuszczasz cokolwiek do akwarium czyszczące chcą ją wyczyścić u mnie żyły prawie 1,5 roku razem z w tym że wunder wychodziły raczej w nocy ale tak poza tym żyły w zgodzie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak jak @minio. Aż sobie Wurdemanni znalazła miejsce na falowniku i tam siedziała. Każda próba zejścia kończyła się pogonią. Aż któregoś dnia zabrakło prądu i Wurdemanni wlazła do falownika. Zobaczyłem dopiero jak prąd się pojawił... :whistle:


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze sie zapytam. a jak bym mial same wundermanni to moze chetniej by sie mi rozmnozyly jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnożyć i tak się będę kwestia odchowania larw :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 +2 (czyszczące i wundermani), po pewnym czasie widywałem już tylko jedną wundermani, aż pewnego dnia widzę jak czyszczące się podzieliły pozostałą krewetką i wyjadają każda ze swojego kawałka i nie była to wylinka bo wcinały białe mięso krewetki.

Tak skończyły u mnie wundermani.

Może nie wszystkie jednak są takimi mordercami jak moje.

Pozdrawiam


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim baniaku oba gatunki żyły w zgodzie ale pewnie dlatego, że miały dużo kryjówek i czyszcząca nie mogła znaleść wundermanni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Założę się że żaden z was nie ma L.wurdemanni... A jeśli macie to chętnie kupię i jeśli są młode to zapłacę 200 zł za sztukę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak uważasz?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie amboinensis ganiała wurdemanni. Obecnie wurdemanni nie widzę w akwarium :(

U mnie to samo.

Wurdemanni żyła sobie dopuki nie pojawiła się ta druga ale może to zbieg okoliczności...

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się że żaden z was nie ma L.wurdemanni... A jeśli macie to chętnie kupię i jeśli są młode to zapłacę 200 zł za sztukę.

Ale, że co to ja miałem w baniaku? Jest jakaś podruba w sklepie. Tylko, że nie mam jak zrobić teraz reklamacji :)


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.