Skocz do zawartości
Matchek

Ciche pompy obiegowe od 2500 l/m

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie chodzi atman 2000l/h i jest bezgłośna, aż jestem zaskoczony :D słychać tylko odpieniek jak chodzi.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek zwróć jeszcze uwagę na odległość ścianek w sumpie od pompy ponieważ one również mogą wpadać w rezonans. Ja tak miałem ze swoją NJ 1700. Po zrobieniu szerszej przegrody w sumpie dla pompy , tak jak na początku NJ1700 buczała tak że nie szło wytrzymać tak po przeróbce sumpa, pompy w ogóle nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matchek zwróć jeszcze uwagę na odległość ścianek w sumpie od pompy ponieważ one również mogą wpadać w rezonans. Ja tak miałem ze swoją NJ 1700. Po zrobieniu szerszej przegrody w sumpie dla pompy , tak jak na początku NJ1700 buczała tak że nie szło wytrzymać tak po przeróbce sumpa, pompy w ogóle nie słychać.

to jakie miałeś wymiary poprzednio i jakie są teraz ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już koniec cichych pomp ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym prosbe do psiadaczy pompy AM Eco Runner 2700 o opis kultury pracy. Jak pompa sie spisuje pod wzgledem halasu po np roku uzytkowania?

Pozdrawiam

Jarek mobilnie


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red Dragon Mini 2500. Jest cicha, kosztuje troche ponad 1200 zl (nowa). Po powiekszeniu akwarium wystarczy w niej zmienic wirnik na 3500 lub nawet 5000 l/h.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, mój AM EcoRunner ma już ponad pół roku. Kultura pracy jest rewelacyjna, pompa od nowości jest bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji istniejącego już tematu, chciałbym zapytać, czy różnica między Royal Exclusive Mini Dragon 2500, a np. tunze silence jest widoczna (słyszalna) ? Szukam cichej pompy, przetestowałem już dwie, Aqua Nova, głośna, Tunze Silence, równie głośna, rezonuje strasznie. Istnieje jakaś cicha alternatywa w okolicach 2000 l/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Aquamedic ecorunner 2700 - wisi podwieszona na gumkach, połączenie z hydrauliką niebieskim wężem silikonowym. Słychać wyłącznie przepływ wody, co nie znaczy, że jest bezgłośna. Jeżeli chcesz, nagram Ci jej prace (z przyłożenia). Jakby co, napisz na priv.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Aquamedic ecorunner 2700 - wisi podwieszona na gumkach, połączenie z hydrauliką niebieskim wężem silikonowym. Słychać wyłącznie przepływ wody, co nie znaczy, że jest bezgłośna. Jeżeli chcesz, nagram Ci jej prace (z przyłożenia). Jakby co, napisz na priv.

Pozdr

Mozart: sam przepływ wody jest do zaakceptowania, dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam newa new jet w akwarium 200 + 112. Spie kilka metrow od akwarium i nie slysze nic. Polaczona z hydraulika wezem silikonowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jebałkę DC3000. Zamontowana jest na gietkiej rurze i lekko wisi w powietrzu. Muszę powiedzieć, że to chyba jedyna pompa, ktorej nie słychać. (mam dwie aquabee 2000 - odpieniacz i reaktor, oraz neva 1700 - w kominie do zasilania mniejszego akwa w obiegu) Póki co - odpukać - jestem z niej zadowolony. W przyszłości - jak zwiększę obsadę - planuję wrzucić ją do odpieniacza, a do obiegu wsadzic mocniejszą, co by mi zasilała dodatkowo przyz bajpas filtry na media i reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jebado dct 300 jest slyszalna tak jak jebao dc 6000.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Aquamedic DC Runner w wersji 2.1 i nastała cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Aquamedic DC Runner w wersji 2.1 i nastała cisza.

Potwierdzam mam Dc runner i eco runner i żadnej nie słychać.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam Dc runner i eco runner i żadnej nie słychać.

co ciekawe, odpieniacz deltec 1351 pracuje głośniej od wspomnianej pompy.

Edytowane przez rafau (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe, odpieniacz deltec 1351 pracuje głośniej od wspomnianej pompy.

Witam

Także zauważyłem, że mała pompa w odpieniaczu jest głośniejsza niż główna pompa obiegowa.

Pewnie wiesz, jaka pompa tam siedzi. Lepiej nie wymieniać jej nazwy, a broń boże krytykować, bo będzie nagonka... ;-)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odpieniaczu zawsze pompa będzie głośniejsza bo miesza wodę z powietrzem. Ta sama pompa ze zmienionym wirnikiem na igłę jest dużo głośniejsza - kiedyś testowałem pompę aquabee jako obiegową i w odpieniaczu - kolosalna różnica w głośności.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także zauważyłem, że mała pompa w odpieniaczu jest głośniejsza niż główna pompa obiegowa.

Pewnie wiesz, jaka pompa tam siedzi. Lepiej nie wymieniać jej nazwy, a broń boże krytykować, bo będzie nagonka... ;-)

Pozdr

Mozart, dopiero przygodę z morskim akwarium zaczynam, nie znam modelu pompy, więc oświeć mnie, proszę ;) Wydaje się po niejednostajnym dźwięku iż Panowie z Deltec zaoszczędzić próbowali i jakiś Chiński wynalazek w tymże odpieniaczu umieścili. Mam zamiar po świętach zamienić Deltec na Royal Exclusiv.

w odpieniaczu zawsze pompa będzie głośniejsza bo miesza wodę z powietrzem. Ta sama pompa ze zmienionym wirnikiem na igłę jest dużo głośniejsza - kiedyś testowałem pompę aquabee jako obiegową i w odpieniaczu - kolosalna różnica w głośności.

ciekawym pomysłem wydaje się tłumik Aquamedic'a , słyszałem, że świetnie wygłusza zaciągane powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.