Skocz do zawartości
Damianeq

Budżet 3,5tys - co z tego wycisne?

Rekomendowane odpowiedzi

Pompę obiegową można tańszą kupić :p Ja mam Atmana 3000l/h i zero problemu a do tego cicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, proponuje przeglądać oferty sprzedaży na forum :) poświęcisz trochę czasu ale trafisz na sprzęt który potrzebujesz

( oczywiście jeżeli nie potrzebujesz tego na już )

Cenę jaką zapłacisz będzie tylko zależna od twoich negocjacji i nie martw się jeżeli ktoś się nie zgodzi na twoją propozycję wtedy poczekaj Czas będzie działał na twoją korzyść :)

Cierpliwość się opłaca :thumbup:

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Atmana tylko 2000l/h cena 70zł chodzi już prawie rok, problemów nie miałem z nią jeszcze żadnych i jest naprawde cicha :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na starcie już mocno ograniczasz budżet to zrób analizę czy będzie Cię stać na utrzymanie zbiornika.

Czy za 4-5 miesięcy nie będzie ogłoszenia : sprzedam wszystko.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianeq - niezależnie od rad na forum, jesteś w super komfortowej sytuacji, w jakiej niejeden początkujący nie ma szans się znaleźć.

Dostałeś zaproszenie od Włodka, Baszurka i Chmielu. Radzę ci najpierw skorzystaj z tej szansy wizyty u nich, zanim podejmiej jakiekolwiek decyzje.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianeq - niezależnie od rad na forum, jesteś w super komfortowej sytuacji, w jakiej niejeden początkujący nie ma szans się znaleźć.

Dostałeś zaproszenie od Włodka, Baszurka i Chmielu. Radzę ci najpierw skorzystaj z tej szansy wizyty u nich, zanim podejmiej jakiekolwiek decyzje.

Tak to prawda atmosfera na forum jest przyjacielska, pomyślę jeszcze nad tym akwarium ew. skupie się na ReefMaxie to chyba bedzie latwiejsze w realizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 30l i jstem zadowolny. Nie bede trzyma l niewiadomo czego -kilka korali miekkiech i ekipa czyszcząca ale to tez ma swój urok. Wedug mnie to tez jest fajne. Co do stabilnosci parametrów to rzeczywiscie trzeba uwazac ale przy ktorym morskiem nie trzeba. Przymajniej nie wpdane w szał kupowania ciągle nowych zwierząt hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 30l i jstem zadowolny. Nie bede trzyma l niewiadomo czego -kilka korali miekkiech i ekipa czyszcząca ale to tez ma swój urok. Wedug mnie to tez jest fajne. Co do stabilnosci parametrów to rzeczywiscie trzeba uwazac ale przy ktorym morskiem nie trzeba. Przymajniej nie wpdane w szał kupowania ciągle nowych zwierząt hehe

Moze podeslesz foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak aparatu narazie ale jak chcesz to ci przesle innym razem albo w gaeri umieszcze. Narzie mog opisac troche- 7 kilo skały brak odpieniacza kaskada z purignem- korale sinularia zoa 3 rodzaje, gorgonia, grzybki czerwone i zielone i clavularia- do tego slmak turbo krab czerwony , małż , pełno kiełży i kilka wezowideł. w planach krewetki wundermani i moze pustelnik i to na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azotany 0 i to mnie cieszy po 2 miesiącach(zalane 5 listopada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Przymajniej nie wpdane w szał kupowania ciągle nowych zwierząt hehe

i zawsze pozostaje zazdrość braku możliwości posiadania cukiereczków sps-owych :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale jak bym kupił takie cukiereczki a dziewczyna by sie dowiedziala ile kosztowaly to bym miał sajgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, ze jeśli teraz tak ograniczasz budżet to lepiej przemysl sobie czy chcesz się pchać w comiesięczne niemałe koszty.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledze napisałem,na 200% że ktoś pomoże z sąsiadów i się nie pomyliłem,wspomniałem też o utrzymaniu comiesięcznym.Jaką kwotę miesięczną możesz przeznaczyć na akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damianeq ja Ci kibicuje i mysle ze dasz rade odpalic akwarium za ta kwote, moze pare litrow mniej i juz koszty leca, Dobrze przemysl i dobierz litraż i swiatło a reszta z górki :)

Sam obecnie prowadze akwarium 35x35x35 low tech (bez odpieniacza, sumpa, testów) od 2 lat i koszty miesieczne mam 0 poza groszami za prąd. korale juz sie nie mieszcza dlatego planuje teraz 144l i wychodzi mi na to troche ponad 2000zł - tylko ze juz pare zeczy mam i nie potrzebuje np. szafki. ale to licze ze skała, piachem solą tylko zycie zostanie do kupienia (tu tez ma znaczenie czy bedziesz kupowal odrazu wielkie krzaki koralowcow czy malutkie szczepki i cieszyl sie z ich wzrostu:))

Jak bedziesz dbał, czyscił i nie panikowal przy pierwszych plagach to wróże Ci sukces i wcale nie takie drogie utrzymanie miesieczne. :)

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam obecnie prowadze akwarium 35x35x35 low tech (bez odpieniacza, sumpa, testów) od 2 lat i koszty miesieczne mam 0 poza groszami za prąd.

Nic nie suplementujesz (bakterie,mikro)? Nie robisz podmian od 2 lat? Czy robisz na soli kuchennej? Przepraszam za sarkazm,ale uswiadamiajac kogos co do ewentualnych kosztow,nie mozna przeginac tez w druga strone.

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero kosztow(oprocz pradu) od dwoch lat!!!!!!

A jednak mozna!!!!!!!

Chcemy zobaczyc to akwarium!!!!!

Kto chce lapka w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baszurek kupilem na start zbiornika paczke soli IO 4kg skonczyla sie i kupilem druga tak z 10 miesiecy temu mam jej teraz 3/4 az sie zbrylila. Podmianki robie bardzo rzadko, a dla korali dozuje preparaty GROTECH A/B/C pare ml na tydzien i karmie prosto do japy.

Absolutnie nie namawiam nikogo do takiej metody prowadzania akwarium ale DA SIE i koszty ZEROWE - akwarium co prawda małe. Jedzenie dla 2 rybek i korali kupilem dawno dawno temu suche + mrozonki wykorzystałem z tego moze 30% przez ten czas

A i bakterie raz dałem ampułke za 5 zł.

Radek25 zapraszam do mojego tematu. dokladnie akwa ma 19miesiecy

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego utrzymania miesięcznego to może, ktoś napiszę ile go kosztuje RM miesiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie założyciel tematu już nie wie nic i mu się nie dziwie .Za 4 tys zł można założyć ładny system 200 -250L , oczywiście na używanym sprzęcie i co z tego? Każde akwarium generuje koszty nieżalenie od biotopu w cale nie musi być morski ,jeżeli ma być profesjonale i zadbane .Każde hobby jest mniej luba bardziej kosztowne co jest za darmo ? Miesięczne utrzymanie to przedewszystkim rachunki za prąd , tak że nie montuj żarnika 400w na magnetycznym balaście .Można mieć ładne szkło z miękasami ciekawie ułożoną ładną skała ,LR sama w sobie może być piękna ważne by czyste i zadbane, w takim zbiorniku wymieniałem rury jak się wypaliły , nie trzeba suplementować micro .Metoda prowadzenia może być prosta ,bez węgla ,bakterii ,rożnego rodzaju adsorbentów .w sumie podobnie podobnie powadze swoje sps ale załóżmy ,ze masz troch mniej doświadczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to wystartować. Jak to się uda, to się wkręci jak my wszyscy, Kupi na start coś używane, to nic i tak wymieni. Następnie coś ulepszy, coś doda. Na początku przy zakładaniu liczy się koszta,a później to już z górki. Wejdzie do sklepu spontanicznie i nawet się nie spostrzeże a pięć stówek mniej w portfelu. Ot to nasze hobby.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Jakas katastrofa?

Nie nie, ale nie mam komfortu z ta kwota na zakup swobodny akwarium + sprzet + ryby itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.