Skocz do zawartości
Damianeq

Budżet 3,5tys - co z tego wycisne?

Rekomendowane odpowiedzi

Umm, a ja tylko karmie, czyszczę i to jak już nie widać przez szybę i jakoś akwarium śmiga od 2lat a stabilne jest na tyle ze mógłbym wpuścić mandaryny i miałyby spora wyżerke przez kilka miesięcy. W skale sporo kielzy rurowek, wieloszetow i nawet sykon sie pojawił w sumpie, a co do kosztów to wszystko robione było etapami i mogę powiedzec ze na start najważniejsza jest cierpliwość i za 3,5 będziesz miał full wypas


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet z 200 litrowym akwarium w full wypasie za 3500zł ciekawa opcja :) .Chyba tylko wtedy jak zakupi materiał i sam wszystko wykona .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie 200 ale napewno większe niż moje


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy się . To co w styczniu zaoszczędzisz w kwietniu oddasz 3 razy. To drogie hobby. Mam 400 w obiegu, miękasy i lps-y i przy tej obsadzie błędy kosztują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz sobie sam bo jak widać ilu akwarystów tyle opinii. Ja w swoim 112l z sumpem miesięcznie dopłacam tylko za prąd. Życia nie ma co liczyć bo zawsze się coś dokupuje. Moim zdaniem za tą cenę można fajne szkło (jak nie masz dwóch lewych rąk to na 250 spokojnie wystarczy ) odpalić bez zbędnych fajerwerków.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęścia za tą kasę możesz kupić fajny używany zestaw nawet większy jakbyś chciał. Myślę, że za 3500pln coś całkiem ładnego sobie złożysz. Warto wykorzystywać doświadczenia innych forumowiczów, żeby nie wydawać pieniędzy nadaremnie tak jak ja to robiłem na początku tej przygody.

Akwa 250l z panelem + plus szafka - 1000pln

lampa led cree 150w - 1000pln lub chińczyk 120w - 700 lub używka jeszcze mniej

odpieniacz - używka 500pln (jest teraz mce600 na allegro)

zywa skała 30 kg - max 1200 lub jak się uda to 600pln

żywy piach - 2 paczki - 250pln

złoże do panelu - jak dobrze poszukasz 200pln

osmoza di - 250pln

sól 10kg - 150pln

inne drobne akcesoria - 200pln

i lecisz z koksem max ok 5000 pln a jak dobrze podziałasz to i w 3000pln się zmieścisz.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu potrzebujesz czegoś takiego: http://nano-reef.pl/topic/61377-zestaw-300l-akwarium-zycie/, kwestia cierpliwości a znajdziesz, ewentualnie daj ogłoszenie w dziale: kupię - zestaw. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka masz wiedzę odnośnie morskich akwariów ale powiem ci tak,jest tu na forum wątek Jinjer który pokazuje ze kupno pięknego zbiornika z spsami i innym życiem nie każdemu wychodzi na dobre.Lepiej zacząć samemu i uczyć sie na własnych popełnionych błędach powoli zasiedlając zbiornik prostym życiem i przechodząc do fazy życia trudniejszego w utrzymaniu... .Nie kupuj gotowca.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty w akwarium z linku, który podałem, SPS-y widzisz? P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy.

Dajcie na luz z zachętami jak i wypowiedziami zniechęcającymi do założenia akwarium.

Wchodząc w to hobby trzeba wiedzieć kilka podstawowych rzeczy.

Pierwsze że założenie czyli kupno zbiornika i sprzętu .- koszty

Drugie to stałe koszty utrzymania.- koszty

Trzecie to zakup zwierząt. - koszty

Czwarte rezerwa finansowa na wypadki które się zdarzają i wymagają zakupów awaryjnych. - koszty

Piąte to czas na opiekę nad zbiornikiem.

Szóste to co chyba najważniejsze, choroba na morszczyznę a nie chęć posiadania

Autor tematu musi sobie sam odpowiedzieć na powyższe, czy da radę.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie podstawa to CIERPLIWOŚĆ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu potrzebujesz czegoś takiego: http://nano-reef.pl/...akwarium-zycie/, kwestia cierpliwości a znajdziesz, ewentualnie daj ogłoszenie w dziale: kupię - zestaw. P.

- o to jest według mnie najlepsza opcja przy małych funduszach na start , cierpliwie wyczekać okazji gdy ktoś likwiduje i pozbywa się całości po niskich kosztach , przykładowo ja w listopadzie wystawiłem i sprzedałem swoje 450 lirów z całą obsadą za 3000,- zł , szafka , szkło , pompy , oświetlenie , całe życie spakowane do beczek i wiaderek pojechało z pod Pabianic do Grodziska Maz. , ostatnio zadzwoniłem do nowej właścicielki co słychać jak aquarium po przeprowadzce ? - uzyskałem info że wszystko ok , wszystko przeżyło , bo takie zwierzaki z działającego zbiornika są zahartowane , nie tak jak te prosto z sklepu . Akwarium które sprzedałem za 3000,- wyglądało tak :

, była tylko jeszcze większa obsada rybna niż na tym filmiku - film był z przed roku czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować coś takiego (podaje ceny na swoim przykładzie):

Akwarium OW 162L (80x45x45) - 530zł

Odpieniacz - http://erybka.pl/pro...kim-250-65.html (o ile nie przesadzisz z obsadą) - 490zł

Pompy cyrkulacyjne (x2) http://erybka.pl/pro...tream-6025.html - 358zł

Lampa http://salarias.pl/l....html?cPath=1_6 (ja mam wersję 6x24W która kosztuje 530zł) - 700zł

RODI http://erybka.pl/pro...r-RO-DI-75.html - 349zł

Sucha Skała 15KG - 300zł

Piasek http://erybka.pl/pro...te-9-07kg-.html - 105zł

Sól - 90zł

Szafka - ja mam z płyty stolarskiej dębowej - 1000zł

Refraktometr http://erybka.pl/pro...fraktometr.html - 200zł

Wychodzi razem około 4100zł (jak będziesz kupował wszystko na raz to dostaniesz rabat w sklepie na 100% więc jeszcze mniej - mi się udało wynegocjować mały rabacik na koniec - ceny na górze są bez rabatu). Myślę, że z szafką możesz też pokombinować i wyjdzie taniej. 3500zł +- 200zł powinieneś się zmieścić bez życia.

Edytowane przez czaja (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tak dużej ilości wpisów że się nie da, przypuszczam że kolega się wycofał z pomysłu zakupu akwarium. Myślałem że będę miał kolejnego sąsiada z morszczyzną, szkoda


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tak dużej ilości wpisów że się nie da, przypuszczam że kolega się wycofał z pomysłu zakupu akwarium. Myślałem że będę miał kolejnego sąsiada z morszczyzną, szkoda

Ale ogólnie Płock i okolice rośnie w siłę ;)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak duże miasto jak Płock, to powinno być kilka razy więcej. Pocieszające jest to że akwarystyka morska jest bardziej dostępna i to spowoduje zwiększanie się rzeszy posolonych


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Usiądź na tablicy i czatuj okazji. Ja kupiłem swoje 250litrów za 2300. Cierpliwie szukałem i znalazłem. Fakt ze jechałem 350 km ale warto było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja składałem swoje etapami od marca 2013 i nadal kompletuje :) Takie hobby ....

Trochę kosztowne ,ale cieszy i to jest w tym najważniejsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobienie akwa w tej cenie chyba jest możliwe jeśli będziesz sprzęt kompletował całymi miesiącami szukając okazji, ale nie jest to nie mozliwe, najwyzej na początku ograniczysz zakupy życia a koszty miesięczne nie są tak tragiczne na początku kiedy masz tylko ryby i proste niewymagające koralowce

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.