Skocz do zawartości
janusz-pśl

No i stało się - bomba w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Jak może "gwałtownie " spaśc zasolenie poza awarią dolewki, której Janusz nie ma?

Póki nie zwrobi wszystkich testów (NO2, NH3, pH to chyba nie ma co dalej gdybać. NO3 i PO4 też bym powtórzył.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ile tego parazoa szczpiles? Sam robilem to wielokrotnie i nic sie w zbiorniku nie dzialo a cielame czasem naprawde spore ilosci. Raczej to nie bedzie problemem, nadal nie wiemy jakie masz zasolenie?

Dosłownie kilka polipów zdrapałem ze skały żeby zrobić szczepką.

Juz to dawno zauwazylem, nie potrafisz sie przyznac do bledu a za kazdym razem tak odwarasz rozmowe aby ktos inny byl winny klutni, sprzeczek i czepialstwa do Twojej osoby ale teraz w tym temacie sam pokazales swoja klase. Obiecalem juz nie robic zadym na forum wiec to taka moja delikatna i grzeczna uwaga i na niej rowniez zakoncze ta rozmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem jeszcze jedno niepokojąc zjawisko. Brzydal zaczął pogryzać jedna euphylie i po każdym dziubnięci z uszkodzonego polipa do akwarium dostawał się dosyć spory glut. Może to zatruwa wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ujawniła się przyczyna bomby. Po puszczeniu wody przez RO i DI na TDS ponad 100 a po godzinie ponad 10.

Dzisiaj wymieniłem wszystkie prefiltry i membranę a teraz czekam na żywicę. TDS wody po nowych prefiltrach i nowej membranie po 15 min działania tds 003. Poza wcześniejszymi objawami doszedł jeszcze wykwit dino.

Także nauczka na przyszłość, żeby zawsze mierzyćTDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz na tds 002 ile jest dopuszczalne??Czy jest jajas granica bledu mierrnika??Wiadomo że najlepiej jak jest 000 ale jak nam podskoczy na 002 wymieniac żywicę odrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam jak się tylko 001 pokaże.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam, jaką macie pewność, że miernik pokazuje "dobrą" wartość ?

Każdy miernik powinien być kalibrowany raz na jakiś czas.

Ja próbowałem kalibrować swój płynem referencyjnym. Płyn miał coś ok 1300ppm w 25stC.

Nie udało mi się go do końca wykalibrować. Błąd był większy niż 5%. Co chwilę inna wartość.

Miernik mam Milwaukee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce mowili ze max do 009. Ja mam 003 po di ale okrzemki wyszły a doradzili żeby już zmienić prefiltry bo nie kosztują majątku, 19 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

001 po membranie czy DI

po membranie 012 a po di 002 żywica i prefiltry majaą 2 mies. Z samego kranu mam ok 160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dziś zmieniłem prefiltry i żywice. Po membranie mam 018 a po żywicy 000 :) szybko mi sie zużyły tamte prefiltry i żywica bo moze z 400 litrów wody uzyskałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam prefiltry i żywicę jak TDS pokazuje dalej 000, ale test na Si wykazuje krzemiany.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie trochę z tą sterylnością wody?Woda z odrobiną krzemianów wlewana do akwarium nie jest zła,u mnie jak filtr po RO-DI pokazuję 002 to się nie martwię bo test na krzemiany pokazuję 0 czyli natura robi swoję, okrzemków nie widać więc po co zmieniać.Wymianę robię jak TDS pokazuję powyżej 007/8itd...i są zaczątki brązu na skale.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.